Praamid Norras

Paluks käinutel jagada infot praami hindade kohta Põhja-Norras. Soovik on juulis Gamvikist jõuda Lofootidele. Suurema osa matkast läbiks mööda maanteid , aga huvi oleks sõita mõned otsad ka praamidega. On mõni eriti looduskauni vaatega praamisõit soovitada.

Ni kui sa juba Lofootidel tahad käia, siis see ongi praamisõiduga seotud.Sõltuvalt marsruudist tuleb võibolla mõni ots ka veel praamiga sõita. Vaata kaart ja sobra netis!

Norras ei veeta reisijaid praamidega, selleks on parvlaevad.

Eelmisel suvel olid piletihinnad talutavad. Kallim küll kui Saaremaale sõidul aga sellist tunnet küll ei tekkinud, et sain kirve selga.

Veebruaris oli praamisõit 71NOK reis ise oli 20 minti pikk

71 NOKi jägunes mitme peale

Keskmine trip tuli 200 EEK-i, mõni pikem ka 350-450 EEK-i. Praami sõiduga avastasime reisi lõpus ka ühe üllatuse mida algul ei osanud vaadatagi. Nimelt meie autode toonklaasid vahel ei näitagi et autos on 4 reisijat. Sõidad järjekorda ja noor näitsik(suvel ilmselt üliõpilane) ütleb hinna, maksad ära ja liigud praamile. Reisi lõpul hakkasime praami kulusid kokku lööma ja avastasime et pooltel tsekkidel on 2-3 persooni. Kusjuures ühel pikemal ületusel seisin hinnasildi juures ning lausa pakkusin 200 NOK ja luges mulle raha tagasi. Mõtlesin küll et ei tea kas on mingi sooduskampaania sest ega Norra keelt nüüd ei tonka küll just. Aga ega nad sellest vaesemaks ma arvan ka ei jäänud kuid endal oli hiljem natsa suli tunne. Muidugi ma ei soovita Teil niimoodi käituma hakata sest me ei teadnud asjast. Kui spets. teete ja vahele jääte võib äkki kulukaks minna.

Kui 4 inimest autos, siis piletil 2-3 inimest võib ka korrektne olla, sest paljudes kohtades loetakse reisijad üle, autojuht ei maksa, see auto hinna sees.

Autojuht on juba auto hinna sees, lisahind on vaid reisijatele. Ja leidub ka selliseid liine, kus ei ole vahet mitu inimest autos on, hind on ikka sama.

Lugesin teie Norra reisikirja läbi ja oli väga huvitav ja põhjalik.Tore,kui leidub neid,kes viitsivad muljetada.Meil on ka omal tahtmine Norrasse perega minna.Ning tekkis väike küsimus,et kui palju te käisite raha välja selle reisi eest.Suured tänud,kui leiad aega vastamiseks.

vabandust, kui jäi mulje, et ma enda reisikirja lugemiseks pakkusin. Tegu paraku juhusliku veebist leitud lehega, millest endal info kogumisel väga palju abi olnud, sestap soovitasingi. Paljud hinnad on lehel ka kirjas, bensiinikulu saab kilomeetrite järgi enam-vähem välja arvutada (kilomeetrid ka ju kenasti kirjas). Laeva autopakett Stokcholmi ja tagasi maksab 6-8 tuhande ringis, oleneb, millega minna. Enam-vähem peaks eelarve nende andmete põhjal paika saama, kõikumisi tuleb niiehknaa ette. Kena reisi!

vaata linki http://trip.ee/node/23022, seal ´´matkaja´´ räägib ka natsa hindadest

Aga kui palju praamipilet Lofootidele maksab umbes? Ja mille peale seal veel raha läheb ja kui paljuga arvestama peab... plaan veeta seal u üks päev siis.

Skutvika-Svolvaer auto 251 NOK, täiskasvanu 73 NOK ja laps 36 NOK üks ots Bodo-Moskenes auto 538 NOK, täiskasvanu 149 NOK ja laps 74 NOK üks ots. Valik on Teie mis marsruudil sõidate, kuid üks päev Lofootidel on liialt vähe, kallima reisiga loksute 3,5 tundi sinna juba ja teine samapalju tagasi. Soovitan E 10 mööda ühe otsa teha(ilusad kõrged sillad) ja siis ühe tripi praamiga kuid siis läheb ikka paar-kolm päeva ära. A külas on kalandusmuuseumid ja saate tõusta jalgsi pea 1 km mäetippu kust avanevad fantastvaated. Lofootidel on väga ilus loodus ja vaadata on seal palju. Bodo lähistel on Saltstraumeni veeliikumine (sarnaneb tõusule ja mõõnale). Ise lähen jaanipäevaks sinna ! Head reisi !