Praha

Lähen paaripäevasele reisile Prahasse. Mida soovitate seal vaadata või siis eriti tähele panna?

Terve vanalinn on vaatamist väärt, kindlus, Karli sild jne. Täistunni kellamängu soovitaks ka kuulata/vaadata, aga selle kohta käiv jutt on võimsam kui mäng ise... Õllesõbrana naudi õlut koos Tsehhile omaste toitudega ja miks mitte külastada ka õlle SPAd.

0
0

Soovitaksin võimalusel minna vaatama: http://www.krizikovafontana.cz/en

1
0

Pisut Praha õllekatest.

Minu jaoks on Praha üks Euroopa ilusaimaid linnu. Karli sild jagab linna kaheks. Tegelikult on poolitajaks jõgi aga Karli sild on kõige kesklinnasem ja vanem sild, millel toimuv melu tuleb kindlasti ülevaadata.
Sillast ühel pool üleval mäeotsas on Kuningalossi piirkond ja teisele poole jõge jääb Praha kesklinn.

Tšehhi kuulsaim kuju Šveik käis arvatavasti paljudes linna õllerestoranides ning osad neist teevad endile kunagise kuulsa külalise nime abil reklaami siiani.

Kui Vltava jõest üle Karli silla kuningalossi poolsele kaldale minna, siis sealt paremale jääb Franz Kafka muuseumi juures asuv Šveiki õllekas aadressiga Malostranska pivnice Cihelná 103/3. Pole paha koht, rahvast seal käib, sest see on suht kesklinnas ja pildid seintel kannavad meenutusi Šveiki lugudest.

"U Kalicha" ehk Karika kõrts, aadress Na bojišti 12, peaks ka päris algupärane Šveiki õlle joomise koht olema aga väga külastatav koht ei ole. "U Švejka" söögikoht on U Kalicha lähedal ning vist lihtsalt kasutab kuulsat nime. Võibolla käis seal tõesti vahetevahel ka vahva sõdur Šveik, kuid need kaks viimast on kesklinnast suht kaugel ja on üsna rahvavaesed kohad.

Nüüd viimane ja kõige kuulsam koht, kus kindlasti tuleks ärakäia, see on restoran "U Fleku", asukohaga Křemencova 11. See on Praha kuulsaim ja vanim kõrts, olles olemas juba alates aastast 1499 ja mis on töötanud sellestajast siiani enamvähem vahetpidamata. See oli ka raamatu kirjutaja Hašeki lemmikkoht ning on ka linna vanim ja parim õllekas! Sinna minnes võib juhtuda, et järjekord ulatub tänavale ja kohe sisse ei saagi.

4
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased