trip-krainetrip-ukraine-dark
pre-clearance Dublini või Shannoni lennujaamast USAsse

Tere

Kas kellelgi on kogemusi nn pre-clearance süsteemiga Dublini või Shannoni lennujaamast USAsse reisides?

Kunagi oli uudis, et pidada väga kiire ja mugav olema. Ise USAs käies olen pidanud NYC-s vm lennujaamades vahel tunde järjekorras seisma. Peale ca 11-12 h lendu pole see eriti nauditav. Dublinist või Shannonist reisi alustades pidavat kõik tolli- ja muud protseduurid tehtama kohapeal. USAsse jõudes võta vaid lindilt oma kompsud ja marsi õue taksosse.

Oleksin tänulik, kui keegi jagaks oma kogemusi.

Olen lennanud paar korda Dublinist, puudub küll kogemus Shannoniga aga eks seal on sama süsteem ehk USA piir on Iirimaal ja USA's maandud siseriiklike lendude terminalis, misjärel kõnni uksest välja. Mina küll lendasin edasi aga eks see pre-clearance teeb jah mugavamaks ja kiiremaks kogu protsessi. Samas USA ametnikud on Dublinis samasugused ülbikud kui teiselpool Atlandit.

Kanada lennujaamades ka sama süsteem, kōik käib väga lihtsalt ja ametnikud küll ükski kord ülbikud ei ole olnud. Küsivad kuhu lähed ja tempel passi.

Aitäh vastamast. Olen samas kuulnud, et mitte kõik lennud, mis väljuvad Dublin/Shannon - NYC liinil, ei ole pre-clearence süsteemis. See kõlab küll veidralt, aga keegi teadis rääkida, et tingimata peab piletit ostes jälgima, et lennu sihtkoha lennujaam oleks kohalike lendude oma. Vastasel korral pidavat ikka sattuma nn rahvusvahelisse tsooni ja taaskord läbiva sealse tavapärase kontrolli. Ehk on teil, head inimesed, tiba värskemat ja adekvaatsemat infi. Kuulujuttudesse võibki muidu uppuda.