Prekestolen

Stardime Norra reisile, käime ka Bergenis. Ühe variandina käiks ka Prekestolenis. Paraku ei leia kaardilt seda kaljunukki. Kus ta täpsemalt asub ja kas Bergenist ühe päevaga käib seal üldse ära?

maps.google.com, sealt võtad norra kaardi ette, kirjutad otsingusse prekestolen ning voila, stavengeri lähedal sinise täpiga koht ongi õige. Ei ole ju nii raske?

0
0

Bergenist vast ikka ühe päevaga ära ei käi, kuivõrd startima Preikole peaks ikka ennelõunal. Soovitan öö Haugesundis veeta või siis Stavangeris ja siit hommikul startida. Vihmase või uduse ilmaga, nagu 10 viimast päeva siin olnud on, pole mõtet üldse üles ronima hakata, ainult ronimise vaev, vaadet pole ollagi. Stavangerist minnes on 2 varianti. Üks on laevaga Stavangeri kesklinnast Tausse, see on Stavangeri inimestele mugavam variant, aga laevapilet pisut kallim. Teine, odavam variant, on minna laevaga Lauvvikast Oanesisse. See trip võtab aega ca 10 minutit. Toksi www.gulesider.no kaardiotsingusse Stavanger til Preikestolen ehk siis Bergen - Preikestolen ja näed kogu teekonda.

0
0

Soovitan ka eelmisel päeval lähemala sõita, sest kaljunuki otsa ronimiseks kulub ikka päris palju aega (keskmiselt 4-5 tunid üles-alla pluss seal olemise aeg) meil läks väga kiire tempoga üles nii tund ja 20 minutit, kohal olime ligi 30 minutit ja alla tulime rekordkiirusega tund ja 5 minutit :) Meie lähenesime Perkestolenile Geilo kaudu, päev varem sõitsime Satvangeri ja sealt hommikul Perkestolenile.

0
0

Soovitan ka eelmisel päeval lähemala sõita, sest kaljunuki otsa ronimiseks kulub ikka päris palju aega (keskmiselt 4-5 tunid üles-alla pluss seal olemise aeg) meil läks väga kiire tempoga üles nii tund ja 20 minutit, kohal olime ligi 30 minutit ja alla tulime rekordkiirusega tund ja 5 minutit :) Meie lähenesime Perkestolenile Gilo kaudu, päev varem sõitsime Satvangeri ja sealt hommikul Perkestolenile.

0
0

leiab aadressilt http://www.1881.no/Map/. Prekestolen on koht, kus võib vabalt päeva-kaks mööda saata. Ma ei saa üleüldse aru inimestest, kes tahavad teeatud sihtpunktis viuhti korra ära käia ja linnukese kirja saada, eriti arusaamatu on see teguviis Norra puhul, kus loodusvaated ja saadavad elamused hingematvad. ....väga head mälestused Prekestoleni matkast.... ja plaan on sinna aasta-paari pärast naasta, sedakorda koos lastega.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased