Viimased kommentaarid

Sõitsime nii bussi, auto, takso, rongi kui tuk-tukiga. Rongid on ülerahvastatud, aga mu meelest ainult nii reisides saab kõige parema läbilõike kohalikust elust. Bussidega reisime ka. Liiklus on suht ootamatu ja bussisõitudel mõistlik oksekott käepärast hoida. Rongiga liikudes oleks hea, kui esimese klassi pileti võtaksid. On ehk natuke turvalisem. Taksoga sõitsime põhjast tagasi Colombosse. Kallis oli, aga hotell maksis selle sõidu kinni(saime sealse restorani toitudega tutvumisel hirmsad kõhuhädad). Kindlasti võta sinnakanti reisides kaasa Immodiumi ja muid kõhuvalu-seedimise rohtusid. Kena reisi!

Kas kohvri eest peab ka juurde maksma uute reeglite järgi?

Oluline on broneeringu number.

Eraldi rada ei ole. Sõidad teemaksupunktist läbi ja su number fikseeritakse automaatselt. See tekst on neil vist vanast ajast, mõni aasta tagasi olid rajad nendele, kes iga kord eraldi müntidega maksid. Võib olla esineb selliseid teid veel tänagi, ise pole kogenud. Olen korra neilt raha tagasi saanud, kui eesti numbrimärgiga masina maha müüsin. Mingit probleemi polnud.

Ma loen sealt, et algul deponeeritakse 200 nok ja kui oled maalt lahkunud ja kirja saadad, siis kantakse sulle kasutamata jäänud osa kaardile tagasi. Kui tunni jookul sõidad läbi rohkem kui ühest sama väärtusega tollipunktist, siis üldjuhul võetakse maha raha vaid ühe korra eest. Kui oma sõiduki registreerid, siis maksad ca 30- 40% vähem iga korra eest. Kui tekstiga hätta jääd, siis võid siia selle üles visata, ehk saan ära tõlkida.

Tollimaksu saab maksta esso bensiinijaamades. Tuleb vaid kirja panna, millistest tollipunktidest oled läbi sõitnud. Mittemaksmist propageerida pole tarvis, sest esimesed mittemaksmistrahvid on juba Eestisse jõudnud ja trahvid ei ole mitte väikesed. Loomulikult on siin elavad eestlased huvitatud sellest, et eestlaste maine veel mingitki taset suudaks hoida, sestap ei tolereeri varguseid ning mittemaksmisi. Kui Statoili bensukast termose ostad( vist 100 nok), siis saad aasta jooksul igast bensukast tasuta kohvi ja kakaod nii palju, kui kulub. Tasub ära juba 2 tassi ostmise korral. Teistes bensukates on ka samalaadsed kampaaniad, aga lihtsalt pole nendega kursis.
Toidupoed on pühapäeviti 99% suletud, söök tuleb pühapäevaks laupäeval ära osta. Norra turistiatraktsioonid regioonide kaupa http://www.nasjonaleturistveger.no/no norra teedeameti kaart maanteede ja tollipunktide kohta, aitab reisi plaanida ja tollimaksudele kuluvat raha kokku arvestada http://visveg.vegvesen.no/Visveg/mapviewer.jsf?width=697&height=422 Nautige reisi!

Aga tegelikult soovitan leida mõni viimase hetke hinnaga hotell kesklinnas. Heal juhul saab 2 se toa 700 nok eest.Hostelis hommikusööki ei saa ja selle peale kulub Oslos ca 200 nok nägu.

Aiaplatsile sõit võib Oslos maksta rohkem kui südalinnas asuv hostel.

Rongiga. Pilet maksab 147nok. Kui oled üliõpilane, siis saad 25% soodust. Pensionär 50%. Rygge lennujaamast viib tasuta buss Ryggesse, sealt saad rongiga otse Oslo S. Praegu on rongiliiklus Mossist edasi suletud, st Mosssist edasi viivad reisijaid bussid. Kui tuled lennujaamast, siis viib buss lähinädalatel sind Mossi. Pileti võid ka netist ära osta www.nsb.no. Kui õigeaegselt sellele rongile ei jõua, siis saad sama piletiga ka järgmisele või ülejärgmisele sama päeva rongile hypata. Kui sul plaan Oslost kuhugi edasi sõita, siis võid hea õnne korral saada pileti imeodavalt Ryggest kuhu iganes Norras 200 nok eest. Mõni nädal ette ostes siis. Lykke til!

Mul oli hunnik metalli kuni jaanuarini kehas sees. Erinevates lennujaamades reageerisid masinad erinevalt alati. Üldjuhul piisas seletusest. Hea on, kui paber alati kaasas, suuri probleeme see nähtus vast tekitada ei tohiks.

Tõenäoliselt üks normaalsemaid Ryanairi lennujaamasid Euroopas. Pole küll sage reisija sealtkaudu, aga ligi 10 korda olen seda lennujaama viimase paari aasta jooksul kasutanud. Turvakontroll ei ole kunagi rohkem kui 5 min võtnud. Mina julgeks riskida, kui check inn tehtud ja vaid käsipagas kaasas.

Idarannikule võid üldjuhul paremaid hindu leida kui Vancouveri- kanti. Mis kp sul tarvis on?

Mehhiko peaks olema viisavaba, aga Reisieksperdi lehelt loen segadusse sattudes, nagu peaks ikka mingid paberid kuhugi viima, et viisavaba viisa saada? Kes on just käinud seal või tunneb süsteemi? http://www.reisiekspert.ee/default.asp/ac/riik/subac/viisa/lan/ee/id/71

Ise eelistaks kohale lennata ja sealt auto üürida. Seda sai just tehtud oktoobris. Kui mingeid muud küsimusi Lofootide kohta, siis võid privaatmeili kribada.

Vaata Restplass.no alt.MIA-TLL-MIA aprill-sept 680 usd. AA. Helsingisse sõites alati ca 2000 eek vähem. (Sorry, ma eurodes ei orienteeru)

Võiksid siiski Helsingis kotti sisse andes paluda võimalust see Bangalores korraks välja võtta, mis iganes põhjusel siis. Ntks kingitused Bangalores elavatele sõpradele vms. Mul on see paaril korral õnnestunud, küll läbi raskuste. Kui ei lubata, siis palu võimalust ülemusega rääkida, kui ülemus on inimlik, siis võib juhtuda, et õnnestub.

Tellisin kaardi ca 2 kuud tagasi. Tänase päevani pole füüsiline krediitkaart veel kohale jõudnud. Virtuaalse kaardiga saab amazonis toimetada küll.

OK. Tänud. Peab vist Gröönimaa suvisesse plaani lükkama.

Tänud, Tonlist. Kontrollisin uuesti, mina näen ikka vaid kirja, et flight not available on selected date. Ma ei saa aru, kuidas sa seda Nuuk lendu näed? Mis ta hinnaks annab ka?

Kas keegi oskab soovitada lennufirmat, kes opereeriks aprillis Islandi ja Gröönimaa vahel? Airiceland lehelt oli esimene lend, mille leidsin, 21. mai. Tarvis oleks leida variant lendamiseks Reykjavikust vahemikus 1-5 apr.

Kui mõlemad rongid on NSB omad, siis kindlasti ei tasu planeerida pikemat vahet, kui süsteem osta lubab. Kui NSB lennujaama rong hilineb, siis saad sama piletiga ilma probleemita järgmisele BO rongile Oslo raudteejaamast. Hilinemise eest vastutab sel juhul NSB.