Prooviks Sloveenia veine.

Kuna igal koolivaheajal liigume oma autoga Sloveeniast Eestisse, siis oleks reaalne tuua prooviks korralikke Sloveenia veine.

Minu viimane mälestus Sloveenia veinidest oli tagasihoidlik hinna-kvaliteedi suhe. Ehk siis - häid veine oli, kuid alla 20 EUR ei sattunud midagi proovima, mida oleks peale proovimise ka juua soovinud.

Mida pakute?

Maribori ümbruse veinikeldrid pakuvad põhiliselt valgeid veine, millel on väiksem happelisus ja veidi magusamad. Lisaks Itaalia piiri äärest sortimendi laiendamiseks. Valik ja hinnaskaala on erinev. Aprilli lõpus saabume nädalaks Eestisse ( siin on vaheajad veidi teisel ajal ). Kaasas on 10-12 erinevat, hinnaskaalas 5-7eur/l , mis nagu endale on meeldinud. uvask(at)hot.ee peale proovimist saab tellida või juba marki ette teades leiab üles, Slovenia on väike. Sertifikaadid, analüüsid ja maksud on korras, siin maksab tootja istikute pealt maksud ära ja topeltaktsiisi EU ei nõua.. Kommentaariks võin öelda, et sellises hinnaklassis lõpetesid Eestis olles tihti pudelipõhjad kraanikausis, siin saab kõike enne proovida ja seda muret pole, maitsed on muidugi erinevad. Seekord tulevad punastest Merlot, Cabernet Savignon, Prvin, Roosa muskaat, Valgetest Sivi Pinot, Kerner, Chardonnay, Rebula, Sauvignonasse ( ca Tokaij),2 rizlingut ja muskaati jms. Esmaspäeval pakime autot.

Värsked veinid saabusid. uvask(ät)hot.ee

Sloveenia veiniseaduse järgi võib 75cl pudelitesse villida vaid parimaid veine . Pudelil on enamasti 'PSVVS' lipik .

Suurima veinikeldri Goriška Brda müügimehed vannuvad ,et kallimas 0,75 pudelis ja 1l odavamas seerias on sees sisuliselt sama vein, kui on olnud hea aasta ja veini piisavalt. Kui keegi kogub kallist taarat, siis see pidi olema eralõbu. Parim vein on väga lai ja individuaalne mõiste neil.

Mnjah : 'müügimehed vannuvad' . Lõbus . Et, neil ei jätku heal aastal 0,75 taarat ?

Kui lugeda kirjeldusi Sloveenia veinide ja Sloveenia veinipiirkondade kohta, siis võis öelda et on ka paremaid veinimaasid olemas: http://veiniguru.ee/meie-veinid/sloveenia.html

Kõik on ju kinni igaühe maitses. Staierimaa valged veinid on omapärased veidi väiksema happelisuse poolest. Kellele meeldivad sellised pehmemad veinid, see leiab sealt kandist tõeliseid pärle. Vipava orus ja Itaalia piiri ääres on ka punaste valik päris korralik. Maa on väike ja meeletut promot teha ei suuda, kuid paljudes veinikeldrites on kogu toodang ette ära broneeritud.Minu isiklik 4 aastane kogemus on näidanud, et paljud, kes on suht skeptiliselt tulnud esimest korda Sloveenia veinide degustatsioonile, on saanud suure üllatuse osaliseks. Päikest veinisõpradele. Lugedes seda kirjatükki, siis üks asi on maailmamastaabis tuntus, kus Sloveenia ei saagi kunagi suurematega konkureerida ja teine asi on vein.