Puerto Escondido Mehhikos

Tere! Kas keegi on kunagi käinud Puerto Escondidos Mehhikos? Kuidas seal on - veetemperatuur jaanuaris/veebruaris, lained ja ujumisrannad, linnake ise, ohutus jne?

Olime selles armsas linnakeses 2009.a. märtsikuu keskel 3 või 4 ööd. Peatuskohaks oli Villa Mozart y Macondo, mõnus peatuskoht, võõrustajaks Saksa-Mehhiko pere.  Soovitan peatumiseks.

Väikses linnakeses on kolm mõnusat sopilist randa. Valgeid turiste oli siis suhteliselt vähe ja hinnad taskukohased.

Soe oli nii merevesi kui ilm.

Tere, Kärt

Käisin Puerto Escondidos 2018 sügisel. Tegu oli ka siis vähese ameerika turistiga kaetud väikelinnakesega, milles kolm mõnusat sopilist randa, millest Carrizalillo kõikse mõnusam. Rand oli üsna kompaktne. Õigel päeval saab surfata või siis ukerdada mõnel ranna kõrval asuval rajakesel. Õhtul päikeseloojanguks on ideaalne rannast kohe lõunas olev, kaljunukil asuv restoran Espadin. Kui seal mõni päev laineid ei ole, siis on vesi sile ja soe. Rannas - trepist alla ja vasakule - töötas ka imepisike baar, mis müüs vett ja õlut.

Ise reisisin küll üksinda aga üldpilt oli väga turvaline. Lastega reisimisel ehk võiks raskendatud olla puudulik tänavavalgustus paljudes kohtades. Lisaks, autode kehvad tuled ja päris suured augud asfaldis. Ehk siis hoidke kokku ja olge ettevaatlikud. Eriti suure tee ületamisel.

Angelito rand on natuke populaarsem, sest sinna minemiseks ei pea kõndima alla päris suurest trepist, nagu Carrizalillo puhul. Sealt ka stardivad varahommikuti kalareisid, turistidele, mida kindlasti soovitan. Kõikse kõvem kalamees oli 2 aastat tagasi Omar, kes oma kolleegiga minda ja mu vast-leitud semusid päevaks merele viis. Seal nägi lendkalu ja meeletult palju kilpkonnasid. Lisaks püüdsime ühe Sailfishi, kes ka merre tagasi lasti. Varuge vett ja päikesekreemi. Kalapüük, küll minu mäletamist mööda ei olnud ilmtingimata väga soodne tegevus. Kuna Omari paat oli eelneval päeval Zicandelas liivale kinni jäänud ja ma suutsin ta sealt lahti tõmmata, siis oli ta piisavalt külalislahke, et teha sümboolne allahindlust. Ehk, moraaliks, kui keeled suus siis kindlasti tuleb suhelda ja küsida võimalusel paremat diili, või siis paati jagada mõne teise pere/reisijaga.

Lisaks on pikk rannapromenaad, Zicatelas, mis ei olnud ujumiseks väga isuäratav. Rannana on seal ruumi kõvasti, lisaks on promenaadil restod ja lokaalid. Ranna lõunapoolses osas on surfaritele appetiitne asukoht, La Punta. 

Üldiselt tundus, et põhiline hostelimaailm koondub just La Punta lähedusse. Puertos endas oli pisike peatänav Benito Juarez, kust kõik vajaliku kätte sai. Samuti oli seal kena turuhoone kuid vahepeal olla avatud veel uuem turg, kus värskeid saaduseid ja ka tacosid süüa ning kaasa osta saab.

Üldiselt arvestage sellise infrastruktuuriga, et internetti igal pool ei ole. Toidupoes sai maksta maardiga, turul ei saanud. Kasutada võib vast mõnda kohalikku Sim kaarti, et oleks gps olemas, kuigi linnake ei ole üldse väga keeruline. 

Arvestage, et seal võib olla väga palav. Valige öömaja enamvähem selle järgi, mis teid sinna viib. Kui tahate rannapuhkust, siis olge rannale lähedal. Võimalusel leidke basseiniga öömaja, sest Oktoobris oli tõesti soe ja bassein võib päästa kõige hullemast.

ps. Lennujaama taksod ootavad teid lennujaama väravatest väljas, kohe suure tee ääres. Silmaga nad paista ei ole.