Puhkus Euroopas erivajaduse korral.

Tere!

Olen planeerimas puhkudereisi (Lõuna -) Euroopas. Midagi kindlat veel ei ole, uurin - vaatan.
Kuna ma suurem asi liikuja ei ole, siis ootan hea meelega häid nõuandeid, kuhu minna ja kust eemale hoida. Mis tüüpi reisid üldse sobiks?
Päikese käes vedeleja ei ole, pigem otsin kultuurireisi.

Montenegro.
Terve riik üks suur pärl!

No ei soovita Londonit, olin eelmisel aastavahetusel seal (õnnetuse tõttu karkudega) ja no issand selle metrooga küll sõita ei saa kui sul mingi liikumisprobleem on. Invalifti ma kasutada ei tohtinud: kutsusin lifti ja mingi mees ütles, et kui ratastooli just pole, siis kargud ei loe ja kasi jala :) Ühesõnaga väga huvitav insight puudega inimese maailma oli, suurlinnades ja eriti Londoni metroos oli raske. Tallinnas talvel kah, nii libe, et karguga püsti küll ei püsi...

Hää teada!

Kas igasugu järjekordades seismisest lennujaamades ka kuidagi kõrvale nihverdada saab?

Saab, selleks pead lennufirmale teada andma, et oled nt liikumisprobleemiga ja siis ilmselt saad näiteks pagasi ära anda business classi letis (nö võetakse vahele) ja üldiselt vähemalt mind küll aidati, lendasin Lufthansaga. Samuti on võimalus tellida transfeer lennujaamas (tasuta muide) kui pead lennukit vahetama, mulle tuli mingi väike autoke vastu ja viis minu,mu kaaslase ja meie pagasi järgmisele lennule, kuhu ma karguga koperdades iialgi poleks jõudnud. ja kui sa ka trepist üles ei saa, siis ka sinna on võimalik abi/lif tellida. Pead lennufirmale aegsasti teada andma. Mina helistasin neile päev enne lendu (tegemist oli õnnetusega) ja kõik toimis. Niet ei maksa karta, tuleb küsida!

"Airika Pening "

Kas fraas "Kuna ma suurem asi liikuja ei ole..." tähendab konkreetselt liikumispuuet või lihtsalt mugavust?
Kui viimast, siis ei ole nagu kena teiste reisijate usaldust ja aega pettusega ära kasutada oma huvides. Ka teistel võib olla kiire või ei ole meeldiv järjekorras seista.
Kas tõesti on aega nii vähe reisile minnes ja sealt tulles, et ei kannata mõnes järjekorras oma korda ära oodata?
Ma saan aru, kui tõesti oled lennule hilinemas ja on kriitiline seis. Aga muidu..?
Kui liikumispuue, siis on loomulikult teine asi ja igati arusaadav.

Ste* ilmselt on kusagil saanud info, et ka teema algatajal on liikumispuue? Mina ise küll seda siit teemast välja ei suuda lugeda.

Vabandan, ma tõesti ei arvanud, et ma info küsimisega kellegi õiglustunnet riivasin!
Ei, ma tõesti ei plaani "hüvesid" ära kasutada, vaid mul tõesti on liikumisega väga palju muret. Jah, ma väsin väga kiiresti. Mis täpselt, ei tahaks ma delikaatsetele isikuandmetele viidates välja tuua. Tegu siiski on väga avaliku foorumiga.
Privaatsemates infokanalites, et mulle paremini nõu saaks anda, võib mulle näiteks otse FB privaatsõnumisse kirjutada.

Ja olge te veelkord heade nõuannete eest tänatud! ☺️