Puit ka piraatkaup

Hei!

Austraaliasse ei tohi tuua puitu ja olen kuulnud et probleeme võib tekkida ka piraatkaupadega.

Kui tulen Malaisiast Austraaliasse ja mul on kotis kaks väikest puidust suveniiri .. kas kotti skännides on kuidagi võimalik tuvastada et need on tehtud puidust? On see arvutiekraanil kohe "punaselt" näha ja konfiskeeritakse ära?

Olen kuulnud lugusid kuidas inimesed lennukilt maha asutvad, mingi puidust kepike käes - muidugi siis võetakse ära. Aga kui need kusagile kotipõhja "unustada", kas siis on võimalik neid tuvastada?


Kas võltsitud kaubad (a la piraat "Nike" või "Adidas") võetakse käest ära? Isegi kui need on isiklikuks tarbeks ja mina kui lollakas ostja olen kogamata petta saanud turul?!

Piraatkaupu ostes soovitatakse osta "Neki" või "Adibas", mis on küll koopiad aga hoopis teise nimega ja ei kvalifitseeru piraatkauba alla. Kas see jutt vastab tõele? Kas kellelgi on piiril isiklikud esemed ära võetud?

(jutud: "ära neid kaasa võta" ja "piraatkaup on paha" pole see mida ootan, palun konkreetseid kogemusi ja vastuseid mu küssadele. Aitäh!) :) :) :)

Piraatkaup võidakse konfiskeerida...oleneb kui palju ja mida sa kaasa tood. Puidust esemed pead ära deklareerima ja tollis siis küsitakse, et mis, kui palju ja kust said. Kui nad näha tahavad siis paluvad sul koti avada. "Unustamine" võib kalliks minna kui vahele jääd.

Ma ei oska kommenteerida puidu kohta. Küll oskan ma kommenteerida kommide kohta. Perthi lennujaamas oli skänner, mis suutis seljakoti keskel olnud kommid kenasti üles leida. Koti omanikku, kes oli märkinud, et ta ei too toitu Austraaliasse, peediti päris hästi tolliametnike poolt. Rahalisi repressioone õnneks ei järgnenud.

Kui aega ja tahtmist, siis vaadake pühapäeviti Discovery-st Border patrol-i. Seal ehedamad näited, mis juhtub, kui teatud asju Austraaliasse smuugeldada. Algab vist 18.20 ja 18.50.