Rafting, foto- ja muu varustus

Kes on käinud (Nepaalis) raftingul, kuhu panite selleks ajaks fotovarustuse (ja ka muu pagasi - suurt seljakotti vist ka ei saa kaasa võtta?)? Pean silmas peegelkaamerat mitte pisikest seebikat :) Veekindlad kotid on üsna kallid, eriti kui sinna sisse tuleb panna nii kaamera kui ka paar objektiivi. Samuti - kuhu jäetakse/pannakse selleks ajaks suur seljakott? Viimasega küll nii suurt probleemi ei ole, sest arvatavasti ei ole seal midagi eriti väärtuslikku, ainult riided ja jalatsid, aga fotovarustuse tahaks ikka turvaliselt kuhugi jätta :) Eeldan, et kaasa ei saa võtta, sest turvakanuu, mis kummipaati saadab, ei mahuta just lõputult?

Sa ju kasutad raftingul teenusepakkuja teenust. Nende asi ongi sinu kuivale jäävad kamad järgmisse peatuspunkti vedada.

Veekindlad kotid kallid?! Kui palju maksab sinu peegelkaamera ja vahetustorud kokku võrreldes veekindla koti (kuhu mahub sisse nii terve fotokott (vooderduseks) koos kaamera ja torudega) hinnaga. Odava hinnaklassi kaamerate puhul 5-10% peeglikompl hinnast.
Nii Tallinnas kui ka Tartus saadaval, enamustes maakonnalinnades maaletoojate edasimüüjate kaudu tellitav.
Vaata Matkasport
Teiste müüjate kohta peast ei tea, otsi ise.

Jah, ma seda tahtsingi teada, et kuidas ja kus pagas on. Aga kui teenusepakkuja selle eest hoolitseb, siis on kõik korras ju :) Tahtsingi konkreetseid kogemusi.

Veekindel kott üheks korraks on kallis, sest ma ei pea üldse vajalikuks seal suure kaamera kaasatassimist. Võib vabalt kuskil hoiukohas seista või siis kuiva maad mööda kaasa liikuda. Ainult transportimise jaoks üle 1500 välja käia on tõepoolest kallis.

Kust sa võtad 1500?
300- 400 saab kätte täitsa OK koti, kuhu mahub sisse väike fotokott koos torudega + veel muudki träni.
Ja raftingumarsruutidel (klassikalistel, normaalturistidele) on küllaga vaikse vooluga kohti, kus julgeb riista kotist välja võtta ja vaateid ning kamraade sihtida. Enne mölluks minemist saab koti paadi külge siduda.

Nepaalis on vähegi korraliku firma puhul olemas veekindlad tünnid, kuhu pannakse fotokad, raha jms. Mina panin oma peegelkaamera sinna täiesti julgesti - isegi kui parv ümber läheb, siis ei tohiks asjad märjaks saada.
Aeglasemate kohtade peal tehakse tünn lahti ja saab pilti teha, kuid ma soovitaks kaasa võtta ühekordse veekindla kaamera - pole kahju kui kaduma läheb (kindlasti ei soovitaks kallist kaamerat kaela jätta isegi juhul kui on olemas veekindel ümbris, kui parvest lendad, siis on hea kui kiiver pähe jääb) ja lahe on teha pilte vees ujudes ja vooluga kaasa minnes.
Suuremad kotid viiakse eraldi transpordiga lõpp-punkti.