Rafting Kitulgalas ja Sri Lanka põhjaosa külastamine

Kas keegi on raftingul käinud Sri Lankal? Lugesin Lonely Planetist, et Kitulgalas tehakse, aga muud eriti seal kirjas ei olnud. Nüüd leidsin mingi kohaliku reisibüroo lehe, kus on kirjas, et parim aega on raftingut Kitulgalas teha aprillist novembrini. Kas keegi on käinud üldse seal raftingul? Ja kas keegi teab, et milline jõe vool on veebruaris? Kardan, et äkki liiga rahulik. Kui minna, siis tahaks ikka korralikku adrenaliini süsti saada :) Ja kes on käinud Sri Lanka põhja osas, kas soovitate sinna minna? Nüüd ei ole enam luba vaja sinna minemiseks. Meil on kõigepealt kultuuriprogramm plaanis saare keskosas ja siis jääb rannapuhkuseks 10 päeva, mida oli plaanis veeta lõuna rannikul. Kas tasub sealt näpistada aega Jaffna külastamiseks? Buss sõidab Colombost sinna 11 tundi, aga õnneks läheb ka ööbuss, nii et ei pea päevast aega raiskama. Sellegipoolest ei tundu see koht mulle ahvatlev, samas osad meie seltskonnast tahaks sinna minna. Lennukiga saab ka tegelikult, aga raha tahavad ka hästi saada selle eest :)

Jaffna asemel Trincomalee linn ja Nilaveli rand on edulisem. Adrenaliini eriti Sri Lanka jõgedel küll ei usu, samas piltidel kärestikke isegi paistab, nii et mine tea.

No õnnestus märtsis käidud raftingul ümber minna, kusjuures see ei olnud meie esimene sõit vaid ikka mitmes. Seal oli palju suuri kive ja vool oli nii ja naa, lõpu osas päris aeglane. Mees kes raftingut teeb oli mõnus ja muhe, tema juures saab tõeliselt spartalikes tingimustes ka öömajale jääda (lahedad mökkid jõekaldale püstitanud). Põhja osas õnnestus ka ära käia ning see oli elamus (sinna jõudmine läbi sõjaväe kontrolli ja hotelli territooriumit ja selle ümbrust kontrolliti miiniotsijatega, pommitatud hooned ja hotellid , ujumisel hai kohtamine jne.). Sama käisin vaherahu ajal, seega hetkel ei tea, kas läheksin. Tõenäoliselt läheksin :-). Meil oli juba siis raske leida inimest, kes nõus meid sinna viima, kahtlustan, et nüüd võib see veelgi raskem olla. Meie käisime jaffnas ka, ühildasime põhja pool käimise- templid olid ilusad, kui neid näha ei soovi, siis ülejäänud leiad mujalt ka :-)