Rannad Kreetal

Millised rannad oleksid külastamist väärt? Kui on, siis võiks lisada ka fotosid.

Oleneb sellest, et mida rannalt ootad ja kus kandis hotell asub (Sest kui hotell asub saare idaosas siis pole mõtet sõita randa saare lääne otsa)

Olen käinud Kreetal kolm kordaja mulle on jätnud mõnusa mulje nt Balose laht ( saare lääne pool otsas) oma helesinise vee ja asukoha poolest (ja juba tee sinna autoga oli äärmiselt muljeltavaldav. Ja need kitsed, kes seal parklas autode vahel päikese eest varju otsisid olid äärmiselt jultunud - olime ostnud oliive ja panin oliivikarbi auto kapotile ning üks kits asutas end otsapidi juba kapotile ronima...). See on aga rahvarohke koht.

Ja siiani meenutan saare lõunarannikul asuvat kohakest Keratokambos (vist kirjutasin õigesti) - seal võlus just see suhteliselt eraldatud koht - paar tavernat otse veepiiril, mõni majake, vaikus, tühi rand... Ja teekond sinna oli ka väga vahva - kitsad kurvilised mägiteed, ilusad vaated.. Fotosid lisama ei hakka, aga kui guugeldad neid kohanimesid, siis tulevad vãlja ka pildid.

Olen käinud Balos'e lagoonil. On vaatamist väärt. Sinna korraladatakse laevareise. Sellise laevareisi programmis on esiteks Gramvousa kaljukindluse ja seejärel Balose ranna külastamine. Rannas on paar tundi aega ka päikesevõtmiseks. Aga tõeline paradiisirand on saare edelatipus paiknev roosa liivaga Elafonisi rand. Sõit üle mägede sinna on omaette elamus. Mina käisin mõlemal reisil kohaliku firmaga Klados Travel. Giid oli serblane ja oskas lisaks serbia- ja kreeka keelele inglise-, saksa-, prantsuse-, vene- ja hollandi keelt. See oli üle kahe korra odavam kui osta sama asi novatours'ilt ja ilmselt kvaliteedilt ka parem. Soovitan - http://kladostravel.com/tours/nature-tours/

Elafonisi rand on tõesti ilus, aga kahjuks enamus gruppi reisidega ei saa seal väga kaua olla-aega jääb väheks. Veel soovitaks Kreetal üht imeilusat linna Agios Nikolaos. Selles linnas küll rand on väike ja pole suurem asi, aga see linn on ise väga ilus. Seal on ka palju poode ja söögikohti.

Käisin Elafonisi rannas möödunud sügisel. Ma mäletan, et seal oli rannas aega 4 tundi peesitada. See oli täiesti piisav aeg Tagasiteel oli veinimõisa külastus. Seal oli veinide degusteerimine ja kes soovis sai kaasa osta. Agios Nikolaos olen ka käinud. See oli ühe varasema reisiga. Kahjuks tibutas siis vihma ja ei saanud seetõttu eriti ringi vaadata.

Tänud vastajatele. Ise oleme Rethymnos ja tundub, et tuleb auto rentida kui soov oleks neid randasid külastada. Kuidas seal muidu bussiühendusega lood on?

Bussi ühendus on väga hea. Ja hinnad normaalsed. Bussipileteid saab bussist osta.

Ilusamad rannad jäävad üldiselt lääne kaldale. Kui inimesi kaks ja enam siis on odavam võtta rendiauto kui ekskursioon. Balose puhul tuleb arvestada, et tegemist on offroad teega ja ükski kindlustus seal ei kehti, kuid see ei tähenda et sinna minna ei tasu. Vaated saab tunduvalt võimsamad kui laevareisiga. Soovitan minna hommikul vara, sest kui laev saabub on rahvast mega palju ja pole enam eriti tore. Sama poolsaare otsas on Falasarna, mis on ka ilus rand, ilusa sinise veega, tihti on suured lained. Siin mainitud Elafonisi on kindlasti kõige populaarseim ja armastatuim rand. Tipphooajal väga palju rahvast. On ilus tõesti aga kui sõita u 3 km edasi leiad Kedrodasose looduskaitseala ja ranna ja see on kordi ilusam kui Elafonisi ;) Väga kihvt koht on Chania lennujaamast natuke edasi Seitan Limani, ehk Saatana Sadam. Nõuab natuke mägironimist aga tasub ennast ära. Kohalike seas on samas kandis väga populaarne ja Marathi rand ja paljud armastavad ka Stavrose randa, mis samal poolsaarel. Lõuna kaldal oli ilus koht ja täitsa Ok rand Preveli palmisalus, ilusam väiksem rand jääb aga Chora Sfakiost natuke edasi vasakule ;) Ida pool on kõikse kenam vist Xerokampoest natuke allapoole üks rand. Üldiselt ida poolsed rannad pole erilist muljet avaldanud :D

Kui on rendiauto kasutamis võimalust, siis soovitaksin ära käi Vai beachil. Väga väga ilus rand, mille kõrval on palmi "mets". Saab rentida tooli ja varju ning olemas ka mõistliku hinnaga mõnus restoran. Nagu eelpool nimetatud, siis soovitaksin samuti Agios Nikolaosi, mis on võrratu linnake.. seal samuti olemas armas väike rand.

Rannad lõunakaldal - Plakias, Souda, Damnoni. Asuvad Rethymnost vaid 35 km kaugusel.