Goa rannad

Missugust randa põhja Goas soovitate?

Ilusad ja puhtad rannad on seal, kus on rohkem euroopa turiste. Samuti oleneb ranna puhtus sellest, mida meri parasjagu kaldale toob.
Minu lemmikrand on Candolim - võib esineda laineid, rahvastiku tihedus on normaalne ja söögikohad head. Calangute ja Baga on vallutatud Mumbai turistide poolt ja seal on tõesti räpane kuni hommikuni, mil laga ära koristatakse. Ilusad rannad on Mandremis - nagu Pärnu, kõnnid ja kõnnid, aga sügavaks vesi ei lähegi. Ashvemis on veidi kivine. Morjimis on must liiv ja rohkelt vene turiste, kes arvavad, et kõik soovivad nende valitud muusikat kuulata. Vagator on täiesti omamoodi paik - kaljune, kõigi maade rahvad on sinna kogunenud, samuti rohkelt omasooiharaid. Siis veel kõige põhjapoolsem Keri beach, kus ei ole mitte midagi - ainult meri ja liiv, aga seal lauspäikese all üle kahe tunni olla ei saa.

Olen lugenud siit, et enamuses randades on nii tugevad lained, et tõmbavad kaldast eemale ja kohe kaugele, raske on tagasi kaldale pääseda. Kas selline on ka Calangutes?

On küll. Ja nende lainetega peab väga ettevaatlik olema

Kõlab ohtlikult...aga mis rannas siis turvalisem on lainete poolest?

Puhtaid randu leiab rohkem lõunast, CCB rannajoon (candolim-calangute-baga) kipub olema ülerahvastatud ja räpane, eriti Calangute ja Baga, samas seal on suurim valik häid söögikohti ja ööklubisid. Meeldivalt vaikne, puhas ja ilusa loodusega rand on Väike-Vagator, tuntud ka kui šivabeach, Arambol on samuti omapärane sealse õhtuelu poolest (jooga rannal, pudipadi laat õhtul, sadade trummide vemmeldamine päikeseloojangul, langevarjuga mäest alla tulemine jne ), mageveejärve poolne ots on üsna vaikne ja kena.

Unustasin lisada- Goa randadel esineb tõepoolest tugevaid hoovuseid, kuid need on pigemini erandid ja tuule suuna/ hoovuste koosmõjul tekkivad. Aga selle tunned kiiresti ära vette minnes- on olnud juhus, kus vool oli nii tugev, et puusani vees seista oli väga raske, rannaga paralleelne hoovus tahtis ära vedada. Räigeid tagasivooluhoovuseid ei ole ma Goas kohanud. Common sense abiks- hoia jalad põhjas ja ära roni sinna, kuhu oskused ei küüni. Lained... noh, need rohkem boonuseks, mõnus hullata.

Olime Agonda rannas. Kena, puhas, rahulik!

Külastasin Mandremi randa 2017. a novembris. Nagu Jorjen ütles, siis "kõnnid ja kõnnid, aga sügavaks vesi ei lähegi." Mulle Mandrem seetõttu eriti ei istunudki, eelistan natuke sügavamat vett. Huvitav oli see, et rand uputas meritähtedest. Meie ise tahtsime hotelli lähedale randa minna (Calangute ja Baga), aga nende kohta taksojuht ütles, et need rannad ei sobi meile, sest India rahvast täis.