Ras al Khamiah´ist Omaani?

kuna viimased Omaani-postitused on suht vanad, siis algatan uuesti.
Olen minemas Ras al Khaimah´i ja selle asukoht Omaani lähedal intrigeerib :-)
Kas endiselt kehtib see, et AÜEst saab kenasti vabalt Omaani minna, aga tagasitulekuks on uut AÜE viisat vaja? Rendiautoga minek on ka võimalik?

Kuna AÜE viisa on ühekordse sisenemisega, siis tuleb jätkuvalt uus viisa Omaani poolelt taodelda.
Rendiauto ei tohiks probleem olla (kui just kasko kindlustust ei nõuta). Kaskot tehakse ainult rahvusvaheliste juhilubadega kodanikele. Ras Al Khaimah'st saab autot rentida kohalike käest, Hertz saatis meid Eesti lubadega pikalt.

mind saadeti ka Dubai Hertzis pikalt eesti lubadega,ehkki varem on kogu aeg OK olnud.Küsisin ka kõrvalt mingist kohalikust rendifirmast-sama lugu. Koju tulles käisin ARK-ist läbi-ja mis selgus -400 eeki ja sain lauluraamatu,mis pidi rahvusvaheline juhiluba olema. Täiesti naljanumber igatahes,oleks kui 25 a ajas tagasi läinud. Seal lubade peal on ka riigid kirjas-USA-s näiteks tavalised eesti load ei kehti. Kes see loll küll oli,kes meie praegused load välja mõtles-seal pole ingliskeelset teksti-sellepärast nad ei kehti.

Räägi oma ARK-ist saadud raamatust lähemalt. Passist suurem, sees tagumise kaane küljes sinu pilt ja samal lehel kategooriate templid. Nimeks "International Driving Permit"?

Kui seda ARK välja annab, siis isegi ime, ennemuiste sai seda Eesti Autospordi Liidust.

Täpselt sama asi nagu sa kirjeldad,Rebaseonu.Praegusel ID-kaardi ajastul paistab igatahes eriti tobedalt.

meie tegime nii - et vàltida uut AYE viisat, s6itsime tagasiminnes lihtsalt Muscatist vàlja ja siis AYEs transfeerides ei vaja sa mitte midagi, sààstad ennast viisavaevast (osta 1 ots sobiv Omaani linn- sobiv AYE lennujaam ja sealt s6ida otse koju)... ma muidugi ei tea sinu konkreetset reisiplaani, et kas sa saaksid nàiteks bussiga ennast omaani transfeerida ja seal auto rentida (seal sobib tavaline Eesti autojuhiluba) ja siis lennujaamast kodu poole sàttida.

Ps! kusjuures see "rahvusvahelist" 6udusluba annavad samas formaadis vàlja ka k6ik teised riigid, nii et see pole t6esti meie ARKi syy..

Muuseas emiraatidest omaani saab ilma mingi jamata sõitta, keegi ei kontrolli piiril midagi. Ise käisin. Viina järgi ;)) sealt saab odavamalt. Auto oli meil küll enda oma, mitte rendikas.

ära aja segamini Omaani enklaavi külastamist ja Omaani põhiterritooriumi, need on kaks erinevat kohta:P
Teine koht kus piirikontroll on alles peale esimest linna on lõunas Al Ainis, kus saab ka muretult piirikindlusea tutvuda.