trip-krainetrip-ukraine-dark
Rebaseonu reis Kesk-Aasiasse valiti Aasta Seikluseks

[[img 43097]]Reisiajakirja GoDiscover korraldatud Aasta Seikluse konkursi võitis maailmarändur Ahto Tanneri alias Rebaseonu mootorrattaretk Kesk-Aasiasse ja tagasi.

Aasta seikluse tiitli võitnud retk oli pikk 23 121 kilomeetrit ja kestis veidi üle kolme kuu (juunist septembrini). Rohkem veetis Tanner aega Valgevenes, Kasahstanis, Kõrgõzstanis, Tadžikistanis ja Usbekistanis, ülejäänud maadest sõitis kiirelt läbi.

Ajakirja kodulehel toimunud veebihääletuse võitjaks osutus Timo Palo, kes koos norralase Audun Tholfseniga ületas suuskadel Gröönimaa. Umbes 600-kilomeetrisele retkele idarannikult Isortoqist läänerannikule Kangerlussuaqi kulus kuu aega.

Kõik lõppvooru pääsenud seiklused leiab siit: http://www.godiscover.ee/?id=1363

Läks õigele inimesele. Kaks pöialt püsti, Rebaseonu! Nii hoida!

P.S. Mis tähendab, järgmine aasta pikemat reisi ette ei võta? Ma arvan, et kaaskodanikel on ometi teatavad legaalsed õigustatud ootused... Ühesõnaga: vale vastus.

Õige valik GoDiscoveri poolt! Edu sulle Rebaseonu!

Mu meelest pole päris õige panna turism ja siis näiteks tõsine eneseületamine ühte patta. Gröönimaa ületamine suuskadel, mäetipu vallutamine, Dakari ralli motikal vms nõuab kõvasti rohkem pingutust kui niisama reisimine, nagu mina seda olen teinud. Lisaks need nagu on eri kategooriad, kus ühes rabeletakse vere maitse suus ning sisestatakse endale pidavalt, et ma pean selle läbi suutma teha ja teises vahitakse niisama ringi, lastes mootorsõidikil sind mugavalt edasi toimetada. Seega on need minu meelest suht võrreldamatud asjad. Teine asi oleks see, kui oleks hinnatud lihtsalt reisikirju vms. Seega on veits piinlik valitud olla, eriti veel kui lugeda inimeste kommentaare, nagu oleks maailmas ja ka Eestis vähe inimesi kes minu moodi oleks reisinud ja nagu oleks tegu mingi suure enese ületamisega. Midagi väga keerulist ja rasket ma teinud pole, sest suuri raskusi ma alati ennetan alla andmisega, ehk siis ma väldin neid. Vabandust, kui kellelegi on teine mulje jäänud... :)

Piinlikku pole siin midagi, kõik on õige asja eest õigele inimesele antud!Olen kindel, et Rebaseonu reisijutte ja ülihäid pilte ootavad kõik sama suure põnevusega kui pensionärid pärastlõunaseid seriaale.Kas siis motikaga (või autoga)ja üksi nii pikki sõite teha polegi eneseületamine? Ja anda seda kõike edasi sellise mõnusa huumoriga.Super!Paljud ju siin foorumis arutlevad ainult selle üle, kus parem hotell või teenindus.Aga Rebaseonu paneb telgi püsti ja tunneb ennast ikka hästi. Annaks vanajumal Sulle tervist, raha ja häid reisiideid!Meie igatahes jääme ootama Sinu reisikirju!

Terje