Registreerumine Venemaal

Kas kellelgi on uuemaid andmeid selle kohta, kuidas Venes end praegu registreerida tuleb? Reisibüroodest ja tuttavatelt oleme saanud vastukäivat infot: (i) et saab ise kerge vaevaga registreeruda igas postkontoris, (ii) et saab registreeruda postkontoris koos mõne kohaliku inimesega ja (iii) et postkontorites küll üldse registreeruda ei saa. Venemaa saatkonna telefonid on olnud kinni. Läheme omal käel 3,5 päevaks Peterburi, ööbime tuttavate eestlaste tühjas korteris, tahaksime hakkama saada ilma sealsete hotellideta või kohalike abimeesteta.

Saab hakkama, tuleb minna ainult postkontorisse, ja kui jaab tegemata, siis pole ka hullu. Olen kainud nii mitu korda, pole midagi olnud. Üks kord vinguti piiri peal natuke, aga pole hullu elab ule.

Kas 2 või 3 päeva võib ka ilma registreerimata olla ühes kohas - täpselt ei mäleta. Igatahes tuleb teha süüdimatu nägu pähe ja öelda, et ma alles eile tulin :P
Hotellis elades on lihtne, nemad registreerivad su ise ära.

Saab registreeruda postkontorites (kuid mitte lausa igas külakeses) või miilitsas või hotellis. Laupäev-pühapäev ei lähe nende 3 päeva hulka, s.t. kui lähed näiteks neljapäeval ja tuled esmaspäeval tagasi, ei ole registreerimiskohustust.
Soovitan tungivalt registreeruda, kui oled üle 3 tööpäeva, vastasel korral tagasi tulles piiril tehakse (olenevalt piirivalvuri meeleolust ja saagihaistmisinstinktist) muidu päris korralik ajuloputus ja trahv (või siis natšai).