Reis egiptusesse läbi valgevene(minsk)

Tere! Selline küsimus kas keegi on käinud või on plaan minna lähiajal egiptusesse läbi valgevene(minsk lennujaam)? Kas on seal mingeid piirangud vms? Kas on vaja covid test, vôi saab juba hurghadas vôi sharmis ãra teha?

Oleks plaan minna, jagage infot palun

Tere!

Vaatasin Belavia kodulehelt, seal ei ole infot lendude kohta Minskist Egiptusesse. Kuigi saabuvaid ja väljuvaid lende on näha. Millega te Minskist edasi plaanite lennata ja kust piletid saab osta?

Kuskilt kuulsin, et minnakse Belaviaga Minski, sealt edasi ... vist oli selline koht nagu Tez-Tour Minsk..

Kui guugeldada näiteks минск египет туры, , siis leiab Valgevene pakettreiside operaatoreid üsna lihtsalt: www.coral.by, egypt.nakurort.by, www.teztour.by, sletaem.by, holiday.by jne.
Broneerimiseks võib otse nende poole pöörduda või kasutada mõne Eesti idasuunalise turismiga tegeleva reisikonsultandi abi, tean et paljud neist vahendasid varem tuure Valgevene sanatooriumisse ja seega võivad neil kohalike reisikorraldajate kontaktid olemas olla.

Teatav risk muidugi jääb, aga seni on Valgevene lubanud ilma karantiinita transiiti, kui riiki saabumise ja edasilennu vahele jääb vähem kui 24h.

Kui edasilend on puhkusekorraldajaga, siis transiidina seda transiittsoonis ära ei tee. Peab kindlasti võtma pagasi ja sisenema Valgevenesse. Seega on juba Tallinna lennujaamas võimalik, et hakatakse rääkima Valgevene kohustuslikust karantiinist. Sama juttu võib jätkata Valgevene piirivalve. Praktilise kogemusega saab aidata esimene julge katsejänes.

Valgevenesse sisenemiseks on test vajalik ja kuna sama nõuab ka Egiptus, siis on tõenäoliselt mõistlik see juba Eestis ära teha. Pole uurinud, kas Hurghada ja Sharmi lennujaamadest saab mõistliku tasuga ka vajaliku tulemusega testi osta. Kui see on võimalik ja tundub, et ilma selleta reisile ei pääse, siis saan aru soovist test alles kohal teha.

FBs on olemas grupp Eestlased Egiptuses, seal just kirjutas keegi, kes oli Minski kaudu Egiptusesse jõudnud. Ehk tasub sealt uurida.

Valgevenes viidi detsembri alguses tõepoolest sisse PCR testi nõue, vastava korralduse teksti leiab siit:  https://pravo.by/document/?guid=12551&p0=C22000705&p1=1&p5=0. Korralduse teisel leheküljel on loetletud juhtumid, kus karantiini (korralduse p 2 esimene lõik) või testi (korralduse p 2 teine lõik) nõuet ei rakendata ning üheks selliseks juhtumiks on ka transiit läbi Valgevene territooriumi 24 tunni jooksul:   Действие частей первой–третьей настоящего пункта не распространяется на: ... иностранцев, следующих транзитом через территорию Республики Беларусь и имеющих документы, подтверждающие выезд из Республики Беларусь в течение 24 часов.

Korraldus laieneb igasugusele transiidile ning seetõttu loen ma ise siit välja, et vajadusel võib ka lennujaama rahvusvahelisest tsoonist väljuda. Aga kindlam oleks kas saatkonnast või Belavialt järele uurida, samuti tasub see korraldus välja printida, juhuks kui Tallinna lennujaam seda nõuab. Iseenesest kahtlen et Tallinna lennujaamas takistusi tehtaks, viisavaba riiki sisenemine lennujaama kaudu on seal ju endiselt lubatud, täiendav on vaid karantiini nõue, aga see ei tohiks lennule lubamist mõjutada.