Viimased kommentaarid

Mina jätaks Batumi ära, pigem Kutaisi lähedal olevad kanjonid. Martvili, Okatse ja marsaga Tbilisi. Tbilisi ikka palju etem, kui Batumi. Teema käis alles hiljuti läbi

Ma vahetaks Batumi Tbilisi vastu. Batumi oli selline, et sai ära nähtud ja ei midagi väga palju vaadata ei olnud. Sõidu peale kulub paar tundi. Teed väga käänulised. Kui siiski plaan, siis Kutaisi lennujaamast lähevad kohe lennu saabudes marsad Kutaisi, pileteid müüakse lennujaamas.  Linnast bussijaamast  väljuvad ka marsad.  Piletid väga odavad. Bussijaamast väljub iga tunni tagant ka Tbilisi marsa. Sellega saab ka Borzomi.  Vaatamistest- meile meeldis kõige rohkem just Kutaisi lähistel. Seal kanjonid ja muud. aga sellest siin vist juba palju juttu olnud, mida Gruusias vaadata ja kus käia. Ei taha korrata. 

Käisime veebruar, märts. Keenia, Mombasa jne, ei küsitud kuskil kordagi

Ma võtaks pigem odavama hotelli, aga hommiku ja õhtusöögiga. Kui punase mere, kalade huvi, tasuks kindlasti ära käia sealses mere-observatooriumis. mulle väga meeldis. Hind oli ka ok. Delfiinidega ujumine oli jama.  

Mis kuupäevad nii odavad? Leidsin ainult 70 edasi tagasi riiast

Saime Kreetal  vene inimese käest väga normaalse hinnaga, vist oli 90 eurot kolm päeva koos kõikide kindlustustega.

Mulle Rhodos väga meeldis. Selline mõnus saareke, tegevust leiab, vaatamist leiab. Kreeta ka äge, aga Rhodos ja Zakinthos meeldivad rohkem. Eks igale oma. Santorini, mida nii väga kiidetakse, no mulle üldse ei meeldinud.

10 märts tulime. 16 päeva Keenias. Väga ok oli. Esimene päev Nairobis, kaelkirjakute keskus ja väike linnaga tutvumine. Teine päev 4 päevasele safarile.  Võtsin safari Eestist tuttava, tuttava kaudu ette ära. FB-s Stephen Ndavi. 4 päeva, 3 ööd telkides. 5 inimest,auto ainult meile.  Täiskasvanu oli vist  410 euri, laps 340 vist.  Autojuht oli väga tubli, kõik loomad nägime ära, alates leopardist, jõehobudest, lõpetades mangustidega. Elevantidest ja lõvidest sai isegi küllalt. Sai käidud ka Masai külas, Naivasha järvel paadiga sõitmas ja Nukuru ninasarvikute horde vaatamas. Tagasitulles olime öö raudteejaama lähedal hotellis, hommikul Mombasa rongi peale. Ettevaatust- selline turvakontroll, et 2 tundi varem peaks kindlasti kohal olema. Piletid ostis teloga see sama Stephen. Mombasa raudteejaamast kohalike bussiga praamile, praamilt taksoga Diani ööbimiskohta. Väga lihtne ja odav, aga praam oli jah, veidi haisev ja rahvast, mitte valget ja rikast, väga täis. Tasub tõega oma asju hoida ja mitte liputada ehk rahade ja telefonidega. Diani- 3 ööd olime vaiksemas kohas, hiljem 5 ööd väga mõnusas apartemendis, meri ja keskus käe-jala juures, samas rahulik. Sai käidud wasini saare tripil ja pea iga päev kanuuga mõõnasel merel. Tagasi raudteejaama võtsime juba takso. Ei tahtnud riskida rongist mahajäämisega. Päevake veel Nairobis, Kareni muuseum- no, pettusin. Üldiselt mõnus reis, kui kedagi huvitab, võin küsimustele vastata. Uber toimis kõikjal hästi, kahjuks oskasin Keenia kaardi lukku lasta, seega pidime vahepeal taksot kasutama. Petta armastavad nii takso, tuk-tuki, kui uberi juhid. Nagu kõikjal. D Kuna oleme sellised säästureisijad, arvestasime öömajal, et maksumus oleks u 20 eurot maksimum , inimese kohta ja olemas oleks bassein või siis mere ääres. Saime kenasti hakkama. Reisi üldmaksumus, koos lennupiletite, safari, rongi ja ööbimistega, tuli umbes 1100 euri nägu 16 päeva, ehk 14 kohapeal. Sööki ei arvesta, kodus oleks ka ju söönud. 

martvili kanjon, okatse kanjon- mõlemad vägevad. Martvili väga ilus. Kõige parem oleks ehk kohalik ,,georgi,, taksoga palgata. Neid leidub igal pool. Kui selline ,,kodustada,, veab kõikjale normaalse raha eest ja oskab ise soovitada, mis huvitav

Ei panda Eilatis enam templit passi. Saad rohelise paber-viisa. Pass jääb puhtaks. Käisime kuu tagasi seal piiril. Ei tehtud mingeid takistusi egipti minekuks. Meie puhul sai takistuseks see, et kui alla 72 tunni egiptis viibime, maksame 96 euri trahvi , sain aru, et egiptusele. Bussid liiguvad piirini eilatist iga u 30 minuti tagant. Olid vist 15 või 16 nr. minnes eilatist nr 16, tagasi 15.. no äkki oli vastupidi. Kunagi olen sharmist jeruusalem, petra käinud ja ka siis ei olnud mingeid takistusi. Ainuke jama see hullem läbiotsimine piiril ja iisraeli piirivalve lollakad küsimused

sama süsteem, kui eilatist egipti tahad minna ja kohe tagasi tulla.  tundi pead egiptis olema, muidu maksad

Just sain pakkumise. 480 dollarit 4 päeva. Masai Mara Nakuru park ja järv. Kuidagi kallis vist...eriti kui  viie  eest maksta... Aega on, ootan, vaatan veel vist. 

Siit tuleb ainult riidu, sellepärast. Aga jh, sain erinevad checki andmed. edasimüüalt ühte moodi, pärast ryan väitis, et neil teistmoodi. Nüüd ütleb üks, et teine süüdi ja teine jälle ütleb, et teisel viga. 

näitab jh nii
1 eVisa for Kenya
Total amount: $129.00

Bangkokis lastega. Käisime madude muuseumis või oli see mingi teise nime all. Väga huvitav oli. Huvitavat  vaatamist palju. Oli ka etendus ja rohkem sellise hariva loomuga. 

Lapsed olid rahul, istusid netis, mis oli küll aeglane, aga hakkama said. D

Käisime kuskil, kus enam ei mäleta, aga londoni kaudu ja kõik klappis sujuvalt

Ei ole kadunud. Ei ole siin kogu aeg vaatamas. jah. check in- oli vale number, aga proovin isaci  pakutud lehe  kaudu. 

Tänud, ei olnud toidus probleem. Tšekkimisel oli. Anti valed koodid ja pidime lennujaamas tegema, suure lisatasu eest muidugi. Pildistasin kõike, aga ei olnud aega jagada nendega seal lennujaamas

69 euri... kuri peab raha peale olema... kõige mugavam, huvitavam ja odavam oli sealtsamast istabulcard osta, oli vist nii ta nimi, vedeleb siiani kuskil ja  metroo ja tramm. 

Meil Khutaisis taoline kontakt. Tuleb vastu, leiab öömaja, teeb ekskursioone. lisan ka, ehk on kellelgi abiks.

kontakt. 

Jungceyloni toidupoes poolfabrikaadid ja soojad toidud, kalad, kanad jne , olid ikka meie mõistes maru-odavad. Ostsime sealt üks õhtu kotitäie head- paremat kaasa ja kobisime õhtuks randa tšillima. 

Rahavahetus ikka kohapealt. Pea igal nurgal olemas. Vahel küsivad mõned passi.  Siit tuleb kahjulikum vahetada. Omal sõbranna näol kogemus olemas. Kaardimaksed-  ma maksin küll sevenis ja hotellis kred kaardiga ja korra võtsin ka raha välja, ei olnud väga kallis

Phuketilt  Similani saared. Võrratu. 

Sama mure Nairobi kohta. Kaheks ööks reisi alguses. D. ma ikka tüüpiline eestlane. Tahan head kohta, hommikul süüa, ujuda, turvalisust, et kõik oleks lähedal ja seda muidugi peaaegu poolmuidu. DDD. Leidsin Myra Residence by Trianum. Minek 10 aastase neiuga ja 17 aastat poiss. koos kolme, veidi keskkeast üle blondiiniga. D. On nagu ok piirkond...Veigo, äkki viistsid vaadata ja nõu anda. .. 

Eelmine okt käisime. kaks blondiini ja poiss. Väga turvaline tundus. Vähemalt kuni 22 ni olime tänavatel. Linn väga ilus ja vaatamist väga palju. Kõik liiklus busside, trammi ja metrooga, väga lihtne ja arusaadav.  Inimesed tundusid sõbralikud ja väga abivalmid. Vähemalt need, kellega meie kokku puutusime. Tänaval jäid kaarti vaatama, kohe leidus keegi, kes aitas..Hotell oli vaalinnas, väga ok hinnaga.. Ei leia kohe paha sõna.  Kindlasti tahaks kunagi veel minna