Reis, mis pakuks huvi nii mulle kui ka mu tütrele

Sooviks leida ühte lahedat ja põnevat reisi, mida ma saaks teha koos oma 7a.tütrega. Tahaks kinkida talle selle reisi, kuna ta tõesti on seda väärt. See võiks olla midagi põnevat, ekstreemset jne. ning "kahjuks" ka reaalse hinna eest. Pole ju mõtet vaadata 10000 ja 10000 tuhandeid reise vaadata, mida nagunii ju lubada ei saa. Reis võiks toimuda hilis sügisel või siis talvel...Kui keegi teab midagi, ehk annab märku või nõu. Kõik pakkumised on teretulnud..: disney68@hot.ee

No seitsmeaastasele pakuks huvi minna nt, Eurodisney parki või Legolandi või kasvõi Muumimaale, Mina pakuks välja, et kas mais-juunis või septembris, kesksuvi on Prantsusmaal liiga palav. mingeid ekstreemspordiüritusi mina oma väikse tütrega ette küll ei võtaks, sest sellist asja ei oska iga koolijuts lihtsalt nautida, ekstreemsused võta parem teismelisega ette. Iseasi, kui tahad mäesuusatamist talle õpetada vms.

Ehk oleks parem kysida lapselt, kasvöi ääriveeri möödaminnes, et mis talle huvi pakub vöi kuhu tema läheks reisima kui selline variant avaneks.

Siin ka mõni kirjutaja esindamas eestlaste teismeliste enamust ehk ajukääbikuid?

Kui raha napib, võib 7-aastasega sõita paariks päevaks kasvõi Helsingisse - Heureka, Serena, Linnanmäki, Sea Life jne.
Vt http://www.visitfinland.com/w5/ee/index.nsf/(pages)/Perekohad

Need piisavalt lähedal ja odavamad ka. Algul võikski kodu lähemal ringi vaadata. Usun, et sellistele tüdrukutele meeldiksid kindlasti uhked lossid (Rundale), aga miks mitte ka kindlused (Trakai). Delfinaarium ja meremuuseum Leedus, veel Aura, Lido. Siin on palju Lätist ja Leedust kirjutatud. Surfake koos netis ja vaadake, mis meeldib.

Mina käisin Muumimaal kui tüdruk 7 oli, talle hirmsasti meeldis tookord, Muumireisid sisaldavad tavaliselt ka Helsingi kuulsamate vaatamisväärsuste külastamist ja Turus tehakse ka väike tiir
Kolmardeni loomaaed sobib igas vanuses lapsele, seal on endal ka huvitavam, ka sellel reisil tutvustati samu paiku mis Muumireisil (ka see reis toimus läbi Soome)
Need tõsi küll sobivad suviseks külastuseks.
Siis veel Pariis- Disneyland
Lido-veepark
Kui raha vähe, külasta naaberriike või eestiski on ju vahva, näiteks Hiiumaa või mõni talu, kus õpetatakse vaipa kuduma...

Soovitan Poola linna Poznanit, kus asub lahe spordi/puhkuse keskus Malta. Seal saab suvel mäest "kiir" kelkudega ja tuubidega alla sõita, kõrval on järv ja rand, laste mänguväljakud ka olemas.

Lapsele oleks huvitav ka Wieliczka soolakaevandus (13. saj). - tõeline maagiline maa-alune linn. Ja lähedal asuv linn muinasjutt Krakow.

Hispaaniasse, mõnda odavasse hotelli ja seal külastada igasuguseid veeparke/lõbustusparke ja niisama rannas lesida ja šhoppamas käia näiteks. ;)

7-aastase puhul oleks vist tõesti perim valida Soome või Rootsi: esiteks on laevareis tore, ja Soomes saaks ühe reisiga nt Muumimaa, Korkeasaari zoo ja Linnanmäki lõbustuspargi, Rootsisaga Pipimaa ja Kolmardeni.

7-aastasega pole piiratud eelarvega küll mõtet Pariisi minna.

Ma ei saa sellest hinnapiirist päris hästi aru, et kas reisiraha on ainult paartuhat kahe peale? Siis tasub tõesti Soome või Rootsi sõita päevaks - kaheks.

Aga üldiselt mina jälle soovitaks hoopis midagi muud kui eelpool soovitatakse. Selleks, et lapsel oleks imevahva, ei pea olema mingi teema- või lõbustuspark. Kui sõita kuhugi, kus kohalik koloriit on meie omast väga erinev ja vaadata kohapeal ringi (ma ei mõtle mitte pikki kurnavaid kultuuriekskursioone), siis saab panna kokku vägagi põnevaid ja kõigile vanustele meeldivaid reise.

Näiteks olen oma lastega minemas kohekohe Egiptusesse Nuweibasse. Lisaks Punase Mere võludele plaanin minna nii kaamelitega sõitma kui ka võtta ette ühe matka kõrbesse ja ühte kanjonisse - koos sellega, et jääme ööseks beduiinidega kõrbesse ööbima (lapsed reisil on vanuses 1a, 5a, 15a). Kodus olen sellele 5a eelnevalt lugenud kõrbe kohta raamatuid. Loodetavasti saab väga vahva olema kõigil.