Reisidokumendid Serbiasse.

Eesti kodanik ei vaja viisat Serbiasse. Aga mittekodanik, ehk halli passi omanik?

Nendel andmetel eesti kodanikule 90 päeva korraga viisavaba.

http://www.reisiekspert.ee/default.asp/ac/riik/subac/viisa/lan/ee/id/102

0
0

Horvaatia, Montenegro ja Bosnia-Hertsegoviina olid halli passi omanikele probleemideta, Serbiasse kahjuks ei jõudnud.

0
0

Tere!

Mis arvate, kas Serbia uus president Tomislav Nikolic, pöörab Euroopale selja ja hakkab sõbrustama Venemaaga!? Kuidas see hakkab mõjuma Euroopa Liidust tulevatele turistidele?

0
0

Kolme kuu lugu jah Eesti passiga, muud kahjuks ei tea. Samas käisin ise edasi tagasi ja ma ei teagi kas nad päev-päevalt loevad seda kolme kuud aastas või ei. Praeguseks muidugi "viisa" tehtud. Nikoliciga ei muutu tegelikult midagi (ehk majandus paremaks, loota ju võib), Euroopa suhetes kindlasti mitte, ta juba käinud siin G20 ja Brüsselis asju arutamas. Nägin, et Eesti pressis oli kuidagi kummaliselt tema arvamust tõlgitud, et ELiga ei liitu “iga hinna eest”, aga tegelikult ta mõtles kindlasti, et ei raskendaks muid olusid peaasjalikult selleks, et saaks ELi uksest sisse. Ta kinnitab siin, et ELi tee on see millele ka tema keskendub. Eks neil Kosovoga omad lood (kultuurilistel ja ajaloolistel põhjustel), kus neil olulised ajaloolised serblased sellelt alalt pärit, aga kuna albaanlastel lihtsalt 3 korda rohkem lapsi, siis on nendest üle põlvkondade lihtsalt enamus saanud. ELiga liitumisega siin igasugused arvamused, noored kõik poolt loomulikult, mõned vanemad viskavad ka nalja, et nemad ainukesena pole ELis veel, mõni aga ei taha minna (ei teagi miks), aga suhteliselt kindel, et kui referendumiks läheb, siis tuleb JAH sealt (nagu Horvaatia oli nö vastu, aga kõik nüüd hakkamist täis ELi minekuga). Turistidesse ei suhtu keegi siin halvasti, siin Belgradis meil Foreign Visitors Club, sadu välismaalasi elavad ja töötavad siin ja on igavesti õnnelikud. Ma ei oska mingisugust lääne- ega turistivaenulikkust lausa ette kujutada.

0
0

Juhul, kui kedagi huvitab veel teema reisidokumentidega, siis Eesti kodanikud on üheaegselt EL-i kodanikud ning 90 päeva on Serbias viisavabad. Meie sisenesime riiki Ungarist läbi Horgoši piiripunkti, mis on kaasaegne ja suur. Ma arvan, et kui õigesti mäletan, siis seal on mingi kuus rada/väravat ning igal rajal oli tol hetkel umbes 10 autot, aga kokku läks umbes 30 min. piiriületamisele. Piirivalvurid ja tolliametnikud olid väga viisakad ja asjalikud. Passi pandi tempel. Meid, tõsi, võeti kõrvale, sest ütlesin, et mul on palu õlut ja veini kaasas (Ungarist ostsin). Aga need 10 pudelit veini ja paakümmend purki õlut (oma tarbeks) polnud loomulikult mingi suur kogus! Serbias on vaja ennast registreerida politseis, aga meie ööbisime Belgradis hotellis ning Apatini lähedal SPA-s Banja Junakovic; seega tegid nad ise meie eest välismaalase registreeringu. Serbiast sõitsime läbi väikese piiripunkti Horvaatiasse Osijeki poole.Seal oli meie auto ainuke, mis tol hetkel piiri ületas. Kõik käis väga kiiresti ja viisakalt. Tee Ungari piirist kuni Belgradini oli tasuline; teel on punktid, kus raha võetakse; see polnud kallis. Tee on hea, ma arvan, et nüüd (2 aastat hiljem) on veel parem, sest kogu tee ulatuses käisid ehitustööd. Kui õigesti mäletan, ei tulnud Horvaatias kiirteel , mis läheb Belgradist Zagrebisse, teemaksu maksta.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased