Reisikohvri sisu pakkimine turvaliselt

Kindlasti paljudel, nii ka minu on olnud juhus kui
reisikohvrisse pakitud lihtne coca purk või eksootiliselt maalt toodud näit. veinipudel või mis iganes plekk või klaastaaras jook on purunenud lennureisi ajal. Võtsin katsetusele ja on ka kogemus plast või klaastaaras oleva "kauba" turvaline transportimine plastmassist torus. Ostsin santaartehnika poest diameetriga 110 mm plasttoru (hall või pruun), lõikasin kohvri mõõtu (2 tk) "pakkisin" topisin sinna kõik päikesekreemid,salvid, hambapasta tuubi, veini -rummi jne. kergelt purunev plast, plekk, klaas jne. nendesse "torudesse". Tulemus oli see, et olenemata kohvrite loopimisest lennujaamades oli kõik kaup terve.

Tegelikult saab ka ilma torudeta.
Nt. Lennujaamades on sellised võrksukad pudelite tarbeks. Igasuguste pakkimiste juures on reegel, et sa ei tohi panna neid omavahel kõrvuti ning võimalusel tuleb panna neeed kohvri keskele, mitte servadesse. Keeratavad korgid tuleks veidi üle keerata. Hambapastad, shamponid jne .. on mõistlik panna omaette kilekotti. Hea oleks, kui kohver poleks pool tühi ehk asjad omapäi ei muudaks kohvris asukohti. Lisaks paneme meie alati osa asju veel kilekotidesse, kuna need on liialt mustad ning osa asju sellepärast, et need kindlasti ei läheks mustaks. Keskmine reisikohvri pakkimine toimub 5 min, ning alles siis, kui kõik asjad on kohvri kõrval. Vigu tehakse reeglina hiljem asjade lisamisega, mil need jäävad kohvri pealispinnale.
See, kuidas lennujaamades pagasit menetletakse on karm. Põhimõtteliselt, peab arvestama, et see kohver võib kukkuda paari meetri kõrguselt ning selle peale võidakse panna veel 100 kilo kohvreid.
Lisaks olen sunnitud aeg-ajalt pakkima foto- ja videotehnikat äraantava pagasi hulka (kuna on seda vahest rohkem kaasas) ning sellega tasub ka pakkimisel olla ettevaatlik.

Toru on täitsa hea mõte, ise olen klaasitaara pakkimiseks kasutanud kaasaveetavat kraami. Keeran pudelid ükshaaval riidehilpude sisse, siis kilekotti ja sellele sõlm peale. Pakkimise käigus panen need kohvri keskele, seljakotiga reisides magamiskoti sisse või peale.
Kui midagi peakski puruks minema, ei ole eriline tragöödia, kui teksad, kampsun vms toimivad käsnana ja kilekott vedeliku kinni peab. Õnneks pole siiani isegi Aerofloti jõulised töötajad mu pudelitest jagu saanud.

Tead, frank, lolli juttu ei ole mõtet ajada (Lennujaamades on sellised võrksukad pudelite tarbeks. Hea oleks, kui kohver poleks pool tühi ehk asjad omapäi ei muudaks kohvris asukohti. Vigu tehakse reeglina hiljem asjade lisamisega, mil need jäävad kohvri pealispinnale).REEGLINA pakib reisija oma kohvri hotellitoas või viimases ööbimise kohas ennem lendu. Tihtipeale on ka kohver "pooltühi"... NB! Eestlaste loomus on kord selline, et kui midagi positiivset teistele soovitad, leidub alati keegi kes "poriga" sinu mõtted üle kallab. Head reisimist kõigile!

Rahutu, mu meelest frank küll ei kallanud su mõtteid poriga üle, vaid esitas lihtsalt oma kogemuse pudelite pakkimisest. Eks meil kõigil ole ju erinevad nipid ja trikid :)

Ma ka toimetan pudelite puhul üldjuhul olemasolevate asjadega. Kõigepealt pudel kilekotti ja siis mõni pehmem riideese ümber ja jalatsite vahele pagasi keskossa. Hoolikas tuleb olle pudelikaelade paigutamisel, sest minu ainus õnnetus siiani (ptüi-ptüi-ptüi) ongi olnud ühe väikese veinipudeliga, mis oli hooletu pakkimise tõttu kaela kohast katki läinud. Muidu pudelid ju üldjuhul tugevad.

Ma olen reisinud aastaid, lennanud sadu tuhandeid miile ning mu pagasiga on olnud saabudes alati kõik korras. Seda ilma "torudeta" siis ma küll ei saa aru, et ma eelnevalt midagi valesti ütlesin. Rahutu idee võib olla paljude jaoks kasulik, kuid ma arvan siiani ennast kuuluvat suurema enamuse hulka, kes saavad hakkama vanamoodsalt.
Selgituseks, et kui lennujaamadest olen ostnud veine jne. siis olen alles hoidnud neid võrksukasid, mida järgnevatel reisidel on mugav kasutada. Samuti on küllaltki palju selliseid reisijaid, kes ökonoomsemalt on üritanud toimetada ning võtavad kaasa palju sööki ja jooki. Tagasi tullakse aga poole tühjema ja poole kergema kohvriga.
Vabandan, et kui ma kedagi häirisin. Andsin ju ainult edasi kõige klassikalisemaid soovitusi.

Kui siinjuures ettevõtta järgmine tase, matkabussiga reisides, kuidas pakkida purke ja pudeleid. Olen kindel, et see on isegi tõsisem küsimus. Siin on paratamatus, et kasvõi külmkapp on sul kord täis ja siis pooltühi. Kõigis olukordades, ka järsemad pidurdused, pöörded ja ka kohalt minekud, jääksid asjad terveks ning seisaksid omal kohal on väga oluline. Arusaadavalt sa kõike ei saa kogu aeg niimoodi pakkida nagu lennureisil kohvrit. Asjad peavad olema ka mugavalt kätte saadavad. Kodanik "rahutu" toru idee pani mul mõte liikuma, et peaks tegema matkabussi tagaosas olevasse garaazi sellise torudest riiuli, kuhu oleks hea panna klaaspudeleid ...