trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Võin kinnitada, et väiksemates lahesoppides on vesi mõnuga ujutav veel ka novembris :) August on kohalikel puhkusekuu.

Jah, muidugi 1,5 tundi. Vabandust, koma jäi puudu. Nüüd lisatud.

Arvestades sinu käsutuses olevat aega teeksin mina marsruudi pooleks - nädal Barcelonas on mu meelest täitsa paras aeg üheks reisiks ja nädal Gironas/mere ääres teiseks. Tegin enam-vähem sarnase reisi läbi ja kahest nädalast jäi igatahes väheks. Barcelonas olles võiks ilusa ilma korral teha päevase väljasõidu Montserrat' kloostrisse ja mäele https://en.wikipedia.org/wiki/Montserrat_%28mountain%29. Kõige lihtsam on osta turismiinfost pilet, mis sisaldab edasi-tagasi metroosõitu Barcelonas, rongisõitu (1,5 tundi) ja kohapealset piiramatut funikulöörisõitu. http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/tour/barcelona-montserrat.html Tasub minna esimese rongiga, mis väljub 9 paiku, siis jõuab vaadata nii kloostrit kui ronida mäe otsa ja viimase rongiga (väljub pärast 5)tagasi tulla.
Lloret de Mar on üks suur puhkusekombinaat, paras läbula, aga kui otsid ööelu, siis seda sealt leiab. Shoppamiseks on see linn üsna mõttetu, kõik kohad on täidetud nännipoodidega. Kindlasti tasuks aga ära käia aga mõned kilomeetrid põhja pool asuvas imearmsas pisikese vanalinna ja kolme rannaga Tossa de Maris https://en.wikipedia.org/wiki/Tossa_de_Mar, kuhu saab laevukesega otse rannast (hirmkallis) ja bussiga (10 min, 1 euro). Kui oled kõndimise sõber, siis Tossa ümbruses on mitmeid päris vahvaid radu, ühelt avaneb ilusam vaade kui teiselt. Samuti saab Gironast ekskursioonibussiga Peratalladasse https://en.wikipedia.org/wiki/Peratallada, mis vähemalt mulle jättis sügava mulje. Keset põlde on maakolkas korraga uhke vanaaegne linn, mis ei olegi suur muuseum, vaid ehe elukeskkond, sh väga heade restoranidega. Girona ise on huvitav ja võluv linn, eriti kui sinna sattuda sügisel, linna kaitsepühaku pidustuste ajal, aga see väärib omaette postitust (ja külastust). Bussipileteid nii Gironasse kui Barcelonasse saad osta Girona lennujaama bussiputkast - väljudes pööra paremale ja kohe näed bussipeatusi. Linnadevaheline liikumine on väga lihtne, Costa Brava suvituslinnadest väljuvad ekspressbussid Barcelonasse (Estaciõ del Nord, metroo L1, Arc de Triomf) enam-vähem iga tunni aja tagant, sõiduaeg ca 1,5 tundi ja pileti hind umbes 12 eurot.

Olen kaks aastat järjest käinud Gironas/Tossa de Maris oktoobri lõpus-novembri algul ja merevesi oli sealsetes lahesoppides ca 24 kraadi. Õhk oli umbes sama soe (öösiti langes 15 kraadini), korra õnnestus end päikese käes ka ära kõrvetada. Hooaeg on oktoobri teiseks pooleks läbi saanud, rahvast väga vähe, paljud söögikohad ja hotellid kinni, aga täpselt seda ma rihtisingi. Vaikus, rahu ja parajalt mõnus ilm.

Ei sõida, pead ööbima lennujaamas või lennujaama hotellis (muide, seal on lutikad!) kui sa just ei taha taksot võtta. Just nimelt sel põhjusel lendasin ise tagasi El Pratilt, Vueling toob Helsingisse enam-vähem sama hinnaga mis Ryanair Tallinna.

Mind tabas täna halb üllatus, kui selgus, et Ryanair alustab (kui ikka alustab) TLL-DUB lende mitte kevadel, vaid alles 3. juunil.

Iraan on pikkades pükstes meessoost jalgratturile täiesti mõeldav, aga see Pakistani-osa on küll kahtlane. Balutšistan ja Sindhi lõunaosa pole just kõige rahulikumad paigad. Pealegi on välismaalastele Pakistani-India piiriületuseks avatud üksnes Lahore'i lähedal asuv Wagah' piiripunkt. Lisaks on Pakistanis palju piirkondi, kus tohib liikuda vaid relvastatud konvoi saatel ja ka keelualasid. See kant tahab enne minekut põhjalikku kodutööd.

Istekoha broneerimine ei ole kohustuslik. Kui seda ei tee, istud lihtalt sinna, kus juhtub olema vaba koht. Sellest ka üldine võidujooks lennukisse minekul.

"ThinkGreen Company OÜ juhatuse liige Riina Lepalaan helistas Tarbija24-le ja kinnitas, et kõik inimesed on ostetud lennupiletid kätte saanud. «Meil on olemas luba müüa lennupileteid. Lihtsalt pole luba müüa pakettreise,» selgitas naine."
http://www.tarbija24.ee/2590508/facebookis-tegutsev-lennupiletite-muuja-tekitab-kahtlusi

Norsu räägib tõtt, dokumendiandmeid küsitakse tõesti alles online check-in ajal.

Teemaalgatajale on nüüd juba hilja seda öelda, aga KMA tegutseb vahel hämmastava kiirusega. Taotlesin Tallinnas uut ID-kaarti ja passi, esimese sain kätte kolme, teise viie päevaga. Ja ei mingit kiirpassiteenust, täitsa tavaline oli. Piirivalvel on alati ÕIGUS sinu dokumente kontrollida https://www.politsei.ee/et/nouanded/piiriuletusinfo/, aga mina pole Rootsi ega Soome liinil kordagi näinud, et nad seda õigust kasutaksid.

Peaasi, et saaks anda! :) Jõudu!

Kuule, tankkk, äkki sa avaldad siin mooduse, kuidas sinu filmi toetada saab? (Kui see muidugi trip.ee põhimõtete vastu ei käi.) On olemas ju ka Hooandja portaal http://www.hooandja.ee. Mina tahaksin küll su ettevõtmist jõudumööda aidata!

Nõndaks, "Machu Picchu juurest paremale" on lõpuks trükis. Parima valiku kaanepilte läkitas Tiiu Kirsipuu, auhinnalisele teisele ja kolmandale kohale platseerusid Veiko Raieste ja Eve Mõtsa fotod. Suur tänu kõigile osalejatele!

Näha saab raamatut praegu siit: http://raamatuklubi.imelineajalugu.ee, poodidesse jõuab see 15. mail.

Domeeniotsing ütleb, et reisiturg.ee on registreerinud Jan Devjatko, info@hyperportal.net Ma tõesti ei saa aru, miks peaks keegi usaldama näiteks oma isikuandmed, dokumendinumbrid ja viimase kuue kuu pangakonto väljavõtte anonüümse veebilehe hoolde http://reisiturg.ee/index.php?option=com_chronocontact&Itemid=100&lang=et.

Fakt, et tripikatel leidub huvitavamaid pilte kui pildipankades, on juba tõestust leidnud. Veel kahe päeva jooksul on kõigil võimalik seda ka oma fotodega kinnitada.

On küll, lausa lademetes, aga miks minna igavat ja kergema vastupanu teed? Ehk on mõnel tripikal huvitavamaid pilte?

Mina teeksin vahet kahel asjal: üks on reisimine eeldades, et keegi teine peab sulle hommikusöögi välja tegema ja teine on heast südamest tulnud kostituse vastuvõtmine; samamoodi on vahe sellel, kui sa proovid siiras olla ja tegelikult siiras oled; kui sa suhtled inimestega huvi tõttu ja kui sa suhtled inimestega vaid lootuses nende kulul nälga kustutada. See, kas öösiti magada trepikojas või kuskil mujal, pole sealjuures üldse oluline.

Don't worry, if your plane arrives early or late, you may use the same ticket at no extra cost to travel on the next available bus, up to 60 minutes either side of your booked time. Please note we cannot always guarantee there will be spare seats, especially at busy times since passengers travelling on their booked service have their seats reserved and will be boarded first. http://www.easybus.co.uk/customer-support/frequently-asked-questions/what-time-bus-should-i-book

Aerofloti lennul Moskva-Ulan Ude oli aastal 1991 piloot nii täis, et kukkus kokpitist välja. Lennuk hüppas samal ajal keset äikesepilve. Teine piloot sõimas natuke, tõmbas kokpiti ukse pauguga kinni ja roolijoodik pandi tühjale istmereale välja magama. Teemasse ka: stjuardessid polnud noored ega ilusad, küll aga kõva häälega, millest oli piloodi ja reisijate rahustamisel uskumatult palju abi.

Kuurortlinnade kaubavaliku osas puudub kogemus, aga mujalt Türgist olen ostnud/ostaksin kingituseks ehteid, pisikese vaiba, erinevaid teesorte, salle-rätikuid, graveeritud metallnõusid; söögikraamist maitseaineid, kitsejuustu, kõikvõimalikke pähkleid ja kuivatatud puuvilju (viigimarjad! mmmm...), halvaad. Kvaliteet on kõikuv, aga pisukese otsimise ja kauplemise peale leiab alati midagi, vajadusel tuuakse asi kohale kas või kõrvaltänavast.

Oi, milline nostalgia! Käisin seal 1988. aastal, siis oli soolajärve asemel umbrohtunud kallastega kruusaauk ja end loputada ei saanud kusagil. Kõrvadest pudenes soola kuni lähima jõeni jõudmiseni ja juuksed seisid sõna otseses mõttes pulkas peas. Aga kurgi kombel soolvees ulpimine oli väga lahe. Peaks vist üritust kordama.

Mulluse "tööga rikkaks ei saa, väsinuks küll" aasta ainsaks tõeliseks reisiks jäi kevadine Pakistanis-käik, mis ajas hamba tõsiselt verele. Seal võiks veeta pikki kuid ja ikka jõuaks näha vaid murdosa sellest, mida tol riigil on pakkuda. Ühe sutsaka tegin Frankfurti ja paar korda hüppasin läbi Soomest, aga need elamusreiside hulka ei kvalifitseeru. 2013 aprillis lendan Londonisse lühikesele tööreisile ja sealt edasi kaheks nädalaks Iirimaa läänerannikule puhkama. (Kõrisõlm teeb juba spetsiifilisi klõnksatusi.) Sügisel tahaks teha ühe pikema reisi, tõenäoliselt Aasiasse ning ilmselt tuleb paar lühemat sõitu ka Euroopa piires. Head uut reisiaastat kõigile!