trip-krainetrip-ukraine-dark
Reisiplaan Tais. Küsin abi marsruudi kokkupanemisel.

Plaanis on kahekesi märtsi lõpus minna kaheks nädalaks. Esimest korda, tahaks ära näha nii Põhja-Tai kui osa saari lõunas.

Ööbimiskoha suhtes erilisi nõudmisi ei ole, konditsioneer võiks olla.

oskan ainult rääkida Ko Samet ja Ko Changi koha pealt.Mõlemad on toredad puhkuse saared.Öömaja hind oli 600 - 1500 bath vahel olenevalt varustusest.ahjaa konditsioneer oli kirjas siis 1000-1500 bathi, vähemalt jaanuaris ehk on märtsis hinnad natuke odavamad , kahjuks ei tea

siis tasuks minna ehk bangkokist chiang maisse, air asia pakub aegajalt soodsid lende.chiang mais tasuks olla kõige rohkem 5 päeva, selle ajaga näeb seal olulisema ära, ööbimiseks soovitan www.pimguesthouse.com

Kas siselendude lennupiletid peaks ette ära broneerima või välja ostma. Millist lihtsamat hotelli bankokis?

vaata www.airasia.com ,meil õnnestus sealt saada piletid 375.- eeku nägu, edasi-tagasi.ostsime netist ja asi toimis normaalselt. bangokis hotellidega hätta ei jää, vaata netis ringi ja kinni on mõtet siis panna kui neti bronn odavam on,üldiselt pole kohapeal elamise leidmisega mingit probleemi. Ko Sametile saate Pattayalt minna,tuleb sõita linnast sadamasse ja sealt lähevad praamid, üle 2 päeva ei soovita seal olla.Muidu ilus koht, aga sinna tasuks ööbimine enne kinni panna.

Kas Soomest peale Finnairi keegi veel Taisse lende teeb?

Käps, sa ütlesid, et enne tasuks kinni panna Ko Sametile ööbimine, kas sa palun täpsustaks, kuidas seda teha saab ja kus? kas netis või kohapeal? endal minek märtsis ja tahaks kindlasti kuskil saarel mõne päeva olla

neti teel ikka bronni ära ennem.pane otsingusse netis koh samet ja annab sulle sealt hotelle.bookid ära ja midagi keerulist seal pole, arvestama peab sellega, et saartel on hinnad tunduvalt kõrgemad:(

mussole soovituseks, ei tea küll Sinu reisi eesmärki, aga kui ainult päevast-päeva reisida ei soovi - siis soovitaks plaane vähekene koomale tõmmata, eriti kui esmakordselt Tais. 2 nädalaga jõuaks ehk külastada Chiang Maid, Koh Changi, Ko Samet, Bangkoki (kui huvi siis ka Pattayast läbi põigata). Kui aga plaan rannamõnusid nautida ja niisama lihtsalt mõnel päeval vedeleda-kohapeal ringi käia, siis jätaksin Chiang Mai isegi välja. Sameti saarele öömaja leidmiseks ettebookimise vajadust kindlasti pole(normaalne mugavustega bungaloo u.1200B). Öömaja leidmine ehk väheke raskem reedel-laupäeval(saar populaarne Tailaste seas- nädalavahetusel käiakse saarel aega maha võtmas). Siselennupiletite saadavusega pole endal küll kunagi probleeme olnud (olen ostnud kohapealt). Bangkokis lihtsamat sorti öömaju pea igal pool, ise soovitan Khao Sani piirkonda. Eelpool nimetatud saartest ja kohtadest on siin palju juttu olnud- otsingut kasutades leiad kindlasti, midagi ka enda reisi jaoks. Soomest(HEL) otse Taisse(BKK) regulaarlende minuteada peale Finnairi ei tee keegi. Chartereid läheb kindlasti ja erinevatesse kohtadesse.

Milliseid kohti võiks Põhja- tais kindlasti vaadata. Kuidas on Koh Samuil korraldatud ühendus teiste lähedalasuvate saartega?

Chiangmais soovitaks kindlasti minna kareni külla (kaasa võtta komme lastele, kuna raha pakkuda on seal ebasobiv kui pilte tahad koos lastega teha),võtta võiks ka dzunglireisi (2 päeva maksimum) www.eagelhouse.com ,Anett on väga varmas meili teel vastama, aga sinna elama minna ei soovita. Lisaks tasuks mõnelt tuk-tuki mehelt küsida chiangmai tuuri, veab sind ringi 2 tundi (200 bathi )ja näed enamus asju ära (templid (mida on hulgim)siidimaalimine, juveelitehas, puutööstused ja indude vaiba kudumised,viimasest mina nüüdseks loobuks)lisaks igasugu orhidee istandused, liblikapark ja waterfallid mis jäävad linnast kaugemale ja mida peaks siis kodustatud taksojuhiga kokku leppima).kahjuks jäi meil käimata koobastes mis on kunagi munkade elupaik olnud.kindlasti kannatab ka minna chiangmai kõige kõrgamal asuvasse templisse kuhu viib üle 300 astme.Chiangraisse võib ka sõita, kuid seal peaks siis öö olema, muidu liiga pikk sõit, et sealt minna vaatama kuldset kolmnurka ja kuumaveeallikaid soovitan juhul kui elamise sinna võtate mis soovitasin, siis Baan Pimi kõrval asuvat *restot * külastada mida Sanong ja Norbert peavad, supper lahedad inimesed:))maashaazi võtke ka seal kuidas jaksate, tase tunduvalt parem kui nt.Pattayal.Mina läheks iga kell ennem Chiangmaisse kui mõnele pattaya lähedal olevale saarele.ainuke häda mis Chiangmais on, et seal pole merd ja kui tahad kuskil hotellibassus ujuda, maksad 200-400 bathi päeva eest.Lisaks käisime ka poksi vaatamas, et olid võistlused mitte mingi tühikargamine. Mõttekas on teil planeerida reis bangkok-chiangmai-bangok-pattaya-koh samet (muud saared, kus tõesti pole peale rannas vedelemise midagi teha)-pattaya-bangkok või siis ennem pattaya ja reisi lõpus chiangmai, ärasõiduga bangkokist koju.siselendude puhul tuleb alati arvestada reiside hililinemisega, meil läks seekord õnneks , üksnes 40 min.lükkus reis edasi, et jätta endale alati varuaega kui lennukilt lennukile jõudmisega tegemist

... et esimene kord kõik nii huvitav, raske kohe valikuid teha.

Kas selge ja puhas vesi on ainult saarte ümbruses?

Kui kaua see ajaliselt võtaks? Kust bangkokist üldse rongid väljuvad?

Sellest oskaks rääkida, mis aga Chiang Maisse puutub, siis neid soovitusi ootan isegi. Samuti võid küsida Koh Samui ning Koh Phangani kohta, kus ka korduvalt käidud.

Chiang Maisse saab nii rongi kui bussiga, molemad suhteliselt mugavad ja odavad. Soovitaks oo busse, soit kestab 10-12 tundi olenevalt. Koige lihtsam on muidugi mingi suvalise reisibyrooga, aga nende puhul ei saa ei kvaliteedis ega hinnas kunagi kindlad olla. Koige kindla on- mine Bangkok north bussijaama ja osta pilet. ise soovitan igasuguste vahendajatega mitte jamada. Aasias olles tasub kasutatada igat voimalust et alt vedamise voimalusi minimaliseerida.

Annaks siis omad soovitused sest vaatan, et siis soovitatakse osasid asju, mis ei anna sulle kohe ausalt erilist midagi :D.

Nagu soovitati "Lisaks tasuks mõnelt tuk-tuki mehelt küsida chiangmai tuuri, veab sind ringi 2 tundi (200 bathi )ja näed enamus asju ära"

Niisama tukiga on mõtetu ringi sõita, võibolla ainult siis kui oled 150cm pikk, sest katuseäär jääb ette ja sa ei näe midagi peale mööd vuravate autode ja mopeedide.

Ise läksime Chang Maisse bussiga Bangkokist 550 bahti oli see ~175 eek. 11h bussiga umbes, 1 peatus peale 4hst sõitu. Soovitaks parem kasutada öist sleeper rongi, esiteks hoiad hotelli pealt kokku kuna magad kupees ja teiseks kui kohale jõuad oled korralikult välja puhanud.Peale 11h`st bussi sõitu polnud ma enam kindel, kas mul tagument veel ikka alles on :D, sest enam ei tundnud seda. Tagasi sai Bangkoki mindud juba rongiga. Hotelliks oli meil seal Randevouz, prantsuse keeles peaks see midagi tähendama. Hotelli öö oli seal 480 bahti, hea hotell peaks ka olema Green Tulip, see 350 bahti öö. Üle 500 bahti pole öö eest mõtet maksta seal, hind on kallim aga hotellitubade ja teeninduse tase sama. Kui tahad super luxi siis Four Seasons aga seal öö üle 2000 bahti.

Külastada soovitaks kindlasti:

1.Tiigreid, kui taksojuhi käest küsida siis ta teab kindlasti, pole mõtet seda turismi putkast võtta. Hinnaks taksole on norm maksta 500 bahti, mitte rohkem edasi ja tagasi sõidu eest, et ootab sind. See on Chang Mai`st 30km väljas, seega kokku 60km pluss oote aeg. Tiigrite külastus maksab 300 bahti, saad ise tiigrit silitada ja koos pilte teha. 300 bahti eest saad tiigriga koos olla 15min, tresööri valve all muidugi. Päevasel ajal on aga tiigrid suht unised ja ainult magavad :D. Karta pole vaja, keegi pole hammustada saanud.

2.Turismi putkat soovitaks hotelli Randevouz vahetus läheduses, samal tänaval. Väga sõbralik mees töötab seal ja oskab normaalselt inglise keelt. Sealt võtsime 1 päevase tripi, mis sidaldas (Orkidee farm, liblika farm, elevandi safarii, rafting, bamboo rafting, waterfalli külastus, traditsioonilise küla külastus, lõuna traditsioonilises külas) ja muidugi transfeer, hotellist algul ja pärast tagasi hotelli ukse ette. Hinnaks tingisime 800 bahti, osad olid maksnud 1000, aga kui tingid saad 800ga :D.

3.Kalapüük, kui oled kalapüügi huviline. Võtsime turisti putkast poole päevase tripi, mis sisaldas transfeere, varustust ja instruktori teenuseid ja kalastust. Instruktor karanteerib 15 kilose kala :D, ise sain 22 kilose ja oli ikka kõva trenni päev ütleme, sest kalu ikka tuli korralikult. Kalad kaalusime ja lasime tagasi, oleks saanud ka endale jätta aga, mis sa ikka teed 22 kilose kalaga :D. Kalapüügi ajal soovitan seal proovida kala toitusid, väga maitsvad. Omanik on sellel kohal Sakslane ja väga muhe mees, kellega hea juttu puhuda kalapüügile lisaks. Hinnaks sai kokku makstud 1500 bahti, aga see oli seda väärt, sest teenindus ja kõik oli lihtsalt supper.

4.Soovitaks õhtust restoran laeva, laeva pilet on 90 bahti ja see sõidutab sind jõepeale 2h selle eest, joogid ja söögid muidugi juurde. Kui sulle meeldib kartulipuder siis, see on seal restoranis lihtsalt väga hea, mujal 3 nädala jooksul ei saanudki nii head kartuliputru. Muidu tahetakse 2h`se laeva sõidu eest jõel umbes 600-750 bahti nägu. Restoran laev on, aga suurem, mugavam ja koos söökidega, jookidega läheb ma arvan 300 bahti. Kui veab siis näed kilpkonnasid jõepeal ujumas, igati ilus on linna vaadata õhtustes tuledes jõepealt. Kohal pead olema 19:00iks kohaliku aja järgi, 20:00 läheb laev välja. Söögid ja joogid tuleb ära tellid ennem laev väljumist, sest jõepeal saab juurde ainult jooke.

Kui Chang Maiga ühelpool soovitaks külastada, Chang Raid, väga ilus koht, ise ei jõudnud sinna, aga sai ühe kohalikuga juttu puhutud kes sealt pärit. Kui uuesti Taimaale lähen, käin Chang Rai`s kindlasti ära.

Loodan, et see oli sulle natuke abiks, kui küsimusi on siis võin aidata hindade infoga, ka Aytuya (iidne Taimaa pealinn, Bangkokist 70km), Bangkok, Krabi, Phi Phi, Puket(väga mõtetu koht, ei soovita seda Puketit nüüd küll kellelegi :D). Kui tahad et sul jääksid Tai`st mälestused, kui looduslikust paradiisist, siis Pataya ja Puket võid kohe välja arvata. Nende kahe viimase koht ütleks turisti lõksud, kuhu enamus turiste tuuaks ja ühtlasi litsi pesad.

Lisaküsimuste korral võid need esitatda siia või aareuibomae@hotmail.com

aga mis sa teed kui koolist ilma selleta läbi pääses. Muidu oli siiski tore su soovitusi lugeda.

Tegelt ma tean, et ma teen trükkides vigu, sest ma trükkin 200 tähte minutis ja ma ei viitsi pärast üle lugeda. Loodan, et see polnud liiga suureks pingutuseks mõned vead lausetes üle elada :D. Päikest ja edu kõigile.

Üks võimalik reisi plaan sulle, mida sa võid kasutada kui soovid.

1.Päev Saabud Bangkoki. Hea oleks, kui 1 päevaks oleks Bangkoki jaoks hotell varem välja vaadatud või veel parem bronnitud. Kuid hotelli saamine pole probleem, on see siiski tülikas peale pikka lendu. Soovitav oleks minna väljas osta sleeper rongile piletid Chang Mai`sse, umbes 2 päeva varem pileteid ostes ei tule probleemi pileti saamisega. Pileti hinnaks oli 791 bahti, kui ei eksi. Võid ka turismi punktist osta, aga maksad umbes 200 bahti pileti kohta üle. Seega soovitan siiski rongijaama.

2.Päev Kondad Bankokis ringi, mine käi mileeniumi tornis 88 korrusel. Vaade tervele linnale, kõige kõrgem maja, mille järgi hea linnas ka orjenteeruda pärast tagasi oma hotelli. Torni tunned ära suure BMW kirja järgi, või tuki vennalt küsides. Kui natuke ringi vaatad, ei ole võimalik seda mitte märgata. Proovi tänavapeal müüdavaid liha vardaid, väga maitsvad ja odavad 1,5 eek tükk ehk 5 bahti. Õhtul mine käi night marketil, seal müüakse asju odavamalt, kui tavalistes tänava poodides.

3.Päev Hotellist teed check out`i ja jätad asjad hoiuruumi. Mine käi Bangkokis Kwai jõel longtail paadiga sõitmas, sõltub kohast kust paadi võtad. Meil oli hinnaks 500 bahti nägu, 2h jõel ja kanalitel sõitu. Kui veab näed mõnda madu jõepeal ujumas, ise nägin 1,5 m pea veest kõrgemale tõstetult ujumas. Jõepeal näed, kuidas kohalikud tegelikult elavad, mitte ainult turistide jaoks korrastatud tänavaid.

Peale paadi sõitu soovitan käia Bangkok Zoo`s. Seal näed elevante niisama ringi jalutamas, mitte nagu Eestis rauast trellide taga. Elevanid on muidugi ratsanikega, soovikorras on võimalik ka ise elevandi selga ronida väikese tasu eest. Eks vaatad seal ringi siis näed kõiki loomasid, endal kulus ringi peale tegemiseks 1,5h pilet sinna maksis 60 bahti. Lööd aega surnuks õhtuni, õhtul lähevad 18:30 ja 19:30 sleeper rongid, ülejäänud õhtul väljuvatel rongidel pole sleeper vaguneid, vaid ainult istekohad. 17:00 ajal on õige aeg minna oma asjad hotellist ära võtta ja tukiga rongi jaama kihutada 18:30 rongile. Osta rongile midagi süüa kaasa, sest rongis antakse ainult vett ja pika sõiduga läheb kõht tühjaks. Rongile minekuks soovitan pikad riided selga panna, sest konditsioneer on tihtipeale liiga tugev, sama kehtib ka busside puhul.

4-9.Päev Neljanda päeva hommikul 7:00 hommikul jõuad Chang Maisse lased tuki vennal ennast näiteks Randevouz hotelli viia. Kuna aeg on varajane on paras hotellis mõned tunnid magada, sest ega suurt nii vara midagi teha pole. sõltuvalt sinu huvidest võib see muidugi muutuda, kui soovid kõiki neid tegevusi teha millest eelnevalt kirjutasin, kalastus, triigrid, jne. Oleks normaalne Chang Mais olla 5 päeva. Ära unusta kasutada nippi, et kui ei plaani hotellis ööbida, siis 12:00 check out ja asjad hotelli hoiule.

9-12.Päeva õhtu Bronnid varem turisti putkas pileti Chang Raisse see ei tohiks eriti kallis olla, kuna vahemaa on natuke üle 100km, mis on Taimaa kohapealt suht väike vahemaa. Bussi pilet ma arvan, et ei tohiks olla kallim, kui 300 bahti. Chang Rais võtad uuesti hotelli kus ööbida ja seal ei tohiks raskusi valmistada päeval turismi putkadest trippide võtmine. Kindlasti soovitaks seal külastada traditsioonilist tai küla, Chang Rai on ilus koht asub mägede vahel. Ma arvan, et seal oleks norm veeta 3 päeva. Seega oleks mõtekas saabumise päeval orgunnida piletid bussi ja sleeper rongiga Ayutaya`sse, see linn asub 70km ennem bangkoki.

12.Päeva õhtu Läheksid sleeper rongi peale, hommikuks oled Ayutaya`s, seal soovian hotellin I love Coffee. Öö maksis seal 500 bahti ja oli igati suur ja viisakas konditsioneeriga tuba, ilma konditsioneerita oli toa hind 300 bahti. Päeval saad seal ringi konnata varemetes, kuna tegemist iidse Taimaa pealinnaga siis seal vaatamist jagub. Ühe päevaga aga jõuad kõik varemed pildile ära jäädvustada.

13.Päev Soovitan hommikul varajase rongiga tagasi Bangkoki tulla. Umbes 7 hommikul rongipeale siis oled 1,5h pärast Bangkokis. Ma arvan, et 1,5h pole probleem tavaistmetel istuda.Bangokis võtad uuesti hotelli ja paned asjad sinna ära. Vara sellepärast, sest siis jõuad Floating Marketile ehk ujuvale turule minna. Hommikusel ajal toimub seal kõige aktiivsem kauplemine ja saad sealt hea hinnaga sõpradele ja perele suveniire. Seal viiakse sind ka kookose farmi, kus näed kuidas maiustusi tehakse kookose piimast ja kui huvi on saad ka ise proovida maiustusi teha ja need siis endale koju osta. Soovitan osta kookose piimast pähklitega komme, väga maitsvad 2 pakki söödi mul kodus 1 õhtuga ära.

14.Päev Jääb sul siis endal sisustad, sõltuvalt tagasi lennu kella ajast.

See on siis minu poolt välja pakkutav varjant, mis mingil juhul ei kohusta sind seda kasutma.

2 nädalat on minu arust liiga väike aeg, et jõuda põhjast ka saartele esiteks sellepärast, et Bangkokist on põhjas umbes 800km Chang Mai, Chang Rai 800+100= 900km. Kui saartele minna siis tuleks Bangkokist sõita rongiga Surathani`sse 1000km ja sealt Krabi 200km, Krabilt on võimalik minna siis Phi Phile. Põhjast tulles tähendab see, aga ~2100km.

Paar küsimust veel: kas hotelli toa hind on sul antud toa või inimese peale? Kas rafting on tubase põhjamaise inimese jaoks mitte liiga ekstreemne:) äkki? Kas Chang maist tuleb lennuk otse Lõuna saartele?