Reisiraamatute võrdlus - LP vs RG vs Eyewitness vs muud

Kas keegi oskab mulle kätte juhatada mõne saidi, kus on võrreldud erinevaid reisraamatuid? A la mis on eri raamatute fookus ja sihtgrupp ja eripärad jne? Või oskab keegi siinsamas kommenteerida?

Püüdsin ise leida, kuid tulemusteta. Uurin selle pärast, et üks pikem India reis (seljakotireis) on plaanis ja seepärast ka kaalun, millist reisijuhti osta. Eyewitness Travel Guide on peres olemas, kuid olen kuulnud, et backpackerile peaks LP või RG kasulikumad olema. Tänud abi eest juba ette!

Vaata vanemaid teemasid "Reisiraamatud" sektsioonist, siin on arvamusi olnud küll. Eyewitness keskendub peamiselt vaatamisväärsustele mitte transpordile, ööbimisele, piiride ületamisele ja muule omal käel reisijale kasulikule infole. Ise eelistan Rough Guide'i, Lonely Planet on sarnane ja ka Footprint, kuigi viimase kaardimaterjal oli kesine (pole viimasel ajal kasutanud). LP kasutajaid on vist rohkem, sel põhjusel üritan ise RG-d kasutada -- äkki siis satub mu teele vähem turiste... ;) Tegelikult maitse asi ja konkreetse maa raamatu headus on paljudel juhtudel rohkem kinni konkreetses autoris, mitte kirjastajas.

Mina sain Indais ringi liikudes ilma raamatuta hakkama. st oli kotis, aga ei kasutanud üldse. Üldiselt on India väga lihtne maa rändamiseks.

GoDiscover kõige esimeses nr, s.o siis sügis 2005, on väike reisiraamatute võrdlus, ehk on abi. http://www.godiscover.ee/?id=1081