Reunion sügisel

Oleme matkamist ja loodust armastav pere. Reunion pakub suurt huvi. Saar on pindalalt suhteliselt väike, kui pikaks ajaks soovitate saarele minna, kas kaks nädalat sisustaks ära või piisaks kümnest päevast? 

Kuidas on hindadega poodides ja söögikohtades, kas toit on kallis? Autorent?

Kuhu kanti saarel soovitate hotell võtta? Plaanis on küll pigem ringi liikuda ja võimalikult palju matakata, mitte ühes kohas püsida.

Kas keegi on käinud saarel sügisel, septembris? Kas see jääb juba liiga vihmasele ajale?

Me käisime eelmise aasta märtsi alguses. Oli Mauritiuse reisi pikenduseks. Reuninil 4 ööd. Majutuse võtsime airbnb ida kaldale Saint Rose väike majake. Rendiauto juba lennujaamast. Saar on küll väike, aga punktist A punkti B liikumine aeglane, kui kiirteelt maha, siis mägedes üles alla keerutamine võtab palju aega. Tahtsime vulkaani Piton de la Fournaise matkale minna, aga enne seda otsustas vulkaan just pursata ning matkarada oli kinni. Sai niisama vaateid nautida. Veel käisime Hell-Bourgis, Cilaouses, Sain-Pierre - seal oli ka liivarand, viimane päev pealinn Saint-Denis. Läänekaldale ei jõudnudki. Samas kui soovite hotelli, siis nende valik suurem lääne kalda.

Matkaradu oli küll palju, kuid aja tõttu matkama ei jõudnud.

Söömine restoranis üpris kallis, nagu pransusmaa hinnad. Samas tänava toit burgerid võileivad suht odavad.

Reunioni loodus on vapustav.

Arvestama peab, et inglisekeelt räägitakse väga vähe, kui prantsuse keelt ei räägi, siis tuleb miimikaga end selgeks teha :). Aga saab hakkama.

Mobiilset interneti 4G Eesti operaatoritega kasutada ei saa. Telefonina toimis Telia võrk EU kõne hinnad ilusti, kui see pakett valitud. Sõbral Tele2 polnud isegi telefoni  võrku ehk ei saanud ka helistada.

Käisime eelmise aasta septembri lõpus ja oktoobri alguses, 10 päeva kokku. Ennem olime Madagaskaril. Vihma ei saanud kogu selle aja vältel. Elasime St Pierre's. Reisi eesmärk (teaduslik) olid vulkaanid ja seetõttu matkasime koos kohalike vulkanoloogide-seismoloogidega loomulikult ka Piton de la Fournaise ümbruses. Jäi aega veel snorgeldamiseks ja golfi mängimiseks Bourbon'i golfiväljakul.

Anx78 kuidas seal ilmad märtsis olid? Oleme ka mõelnud märtsis minna.