Viimased kommentaarid

Mul on päris mitu korda pagasikindlustust vaja läinud. Ükskord läks Indoneesiast tulles kohver kaduma lendude vahel kummalisel kombel ning ei tulnudki välja. Mäletamistmööda oli seekordne partner Ergo - piisas, kui lihtsalt kirjutatsin listi asjadest ja nende taha mingid hinnad, maksti kõik ilma probleemideta välja. Mehhikos varastati Cancun-Tulum bussist seljakotist peegelkaamera ja rahakott. Kindlustus oli Swedbank. Käisime kohalikust politseijaoskonnast läbi ning saatsime siis selle hispaania keelse paberi kindlustusse - mitte mingit probleemi, kõik maksti ilusti välja. Viimane juhtum oli eelmisel aastal Kolumbias, kus mul läbi õnnetu juhuse telefon vette kukkus. Ka telefon maksti kinni ning ka sellel korral oli swedbanki kindlustus. Võib-olla ma olengi lihtsalt "s**amagnet", aga no ilma kindlustuseta mina reisida ei julgeks küll, vahet pole siis kuhu. Õnnetus ei hüüa tulles. Ja seda ka tervisekindlustuse puhul muidugi. Seda ka vaja läinud paaril korral, aga õnneks pole muidugi midagi väga tõsist juhtunud.

Anx78 kuidas seal ilmad märtsis olid? Oleme ka mõelnud märtsis minna.

Märtsis sai Air Francei hea pakkumisega käidud Kolumbias, augustis Itaalias Veronas ja Como järve ääres ning sügisel Mallorcal. Kõige meeldejäävam  ja ägedam oli Kolumbia. 

Uuel aastal tahaks minna väga Costa Ricale, aga siiamaani pole õnnestunud leida häid pakkumisi, mis oleksid ka enamvähem lennuaegadega, mis väikese lapsega reisides sobiks. Mais on ootamas pisikene reis Itaaliasse, suvel tahaks ka kuskile veel minna, aga pole veel täpsemalt mõelnud. Sügisel tahks suve pikendama minna, kas siis Tuneesia või Türgi või mõni Kreeka saar.

Tagasitulles me plaanisime kasutada Le Bus Direct-i, aga neil oli mingi tehniline rike ja buss ei väljunudki. Järgmise bussi äraootamine oleks aga olnud meile kojulennule jõudmise osas suht riskantne, seega võtsime takso, maksime 60 eur. Bussipilet oli mingi 20 eur kanti nägu. Olime jõudnud need piletid juba ära osta, lubati raha tagastada. Peale 3 e-kirja ja paari telefonikõnet seda lõpuks ka pool aastat hiljem tehti. Üldiselt usun, et see oli pigem erand kui reegel, et sellised asjad seal juhtuvad ning bus direct tundub olevat kõige soodsam ja kiirem viis lennujaamade vahel liikumiseks. 

Meil oli ka plaan minna, küll veidi väiksema lapsega (1 aasta 3 kuud), aga loobusime. Üldiselt meile meeldib reisidel ikka ringi käia ja ka omal käel veidi ümbruskonda avastada. Erinevate kommentaaride järgi, nii siin Trip.ee-s kui ka mujal reisifoorumites, Zanzibar ei tundunud siiski päris selline koht olevat. Ma usun, et kui võtta mõned ekskursioonid ja ülejäänud aeg tahta lihtsalt mõnes heas hotellis lesida ja nautida, siis täidaks see saar oma eesmärgi iusti ära. Meil aga on juba lapse magamajäämise pärast vaja aegajalt ringi kärutada temaga. Tahaks kunagi kindlasti ära käia, aga kas siis mehega kahekesi või alles siis, kui laps juba suurem ja ei pea tal koguaeg järgi jooksma ja kui ta üldse asjalikum on juba. Siis saaks ehk käia mandril safaril ja pärast veidi aega Zanzibaril lesida.

Kas on huvitav olemas üldse riskivaba reisisihtkohta, ma usun et pole. Kõige lisaks pole siin kodumaalgi päris riskivaba. Täpselt nagu ma ei uita ringi öösel mööda Lasnaäe nurgataguseid, ei kavatse ka selliseid elamusi kodust kaugel otsida. Inimestel on erinev elustiil ja see on vast koht, kus ei ole mõtet hakata vaidlema ja kedagi halvustama, kuigi eestlased seda pidevalt teha armastavad. Oleme oma lapsega juba palju reisinud ning mitte kordagi pole ta andnud kuidagi mõista et teda oleks kuidagi piinatud, pigem vastupidi. 

Aitäh kõigile, kes nõu andsid. Loobusime Zanzibarist ja otsustasime võtta ette seikluse Kolumbiasse :) 


Ärge mobiilsele internetile tõesti lootma jääge. Me tõmbasime ka google mapsist kaardi alla ja sõitsime ilma probleemideta nii Grande-Terre kui Basse-Terre ristiõiki läbi. Kumbki mehega ei räägi peale "merci" sõnagi prantsuse keelt, aga hätta ei jäänud kordagi. Eks oleks kindlasti olnud põnevam reisida , kui oleks keelt osanud, oleks saanud kohalikega rohkem suhelda, aga no mis sa teed :)


Eve aga kuidas Zona Cafeteras nende matkadega on, kas nii väikese lapsega kannataks neid teha? Mitu päeva Zona Cafetera jaoks varuma peaks? Mis sa Rosario saartest Cartagena lähedal arvad? 

Hei! Kasutan sama teemat, et ise ka veidi nõu küsida meie Kolumbia reisi osas. Olen täiesti ummikusse jooksnud omadega siin, kui aus olla. Oleme Kolumbias 2 nädalat, 5.-19. märts. Üldjuhul oma reisidel eelistame alati palju ringi seigelda ja matkata, aga asja teeb seekord keeruliseks see, et reisime koos oma selleks ajaks 1 aasta ja 3 kuu vanuse lapsega. Tahaks võimalikult mitmekesist reisi ja palju näha, aga samas ei tahaks ka hullu tõmblemist. Niisiis andke nõu, mida võtta ja mida jätta. Praegu oleme mõelnud sellise plaani peale:


5.märts jõuame õhtul hilja Bogotasse

6.märts Bogota

7.märts Lendame Santa Martasse

8.märts Santa-Martast Mincasse tuur

9.märts Tayrona park

10.märts Santa - Martast Cartagenasse

11.märts Cartagena

12.märts Cartagena

13.märts Cartagena

14.märts Cartagena - San Andres

15.märts San Andres

16.märts San Andres

17.märts San Andres

18.märts San Andres - Bogota

19.märts õhtul hilja lend koju


Mis mind kõige rohkem huvitab selle kõige juures
1. Lendame Santa-Martasse kus meie kaks peamist eesmärki on külastada Tayroni rahusparki ja Mincat ( leidsin sellise tuuri - http://www.junglejoeminca.com/adventures/full-day-minca-tour). Pargus ööbida oleks lahe, aga nagu ma ar saan, siis pargi territooriumil saab ööbida vaid võrkkiikedes ja telkides. Otsustasime sellest lapse mugavuse huvides loobuda. Nüüd on aga mõtlemiskoht, kus ööbida - kas Santa-Marta linnas või El Zainos (kohe Tayrona rahvuspargi väravas praktiliselt). Kui ööbime pargi juures, siis peaks lihtsalt tegema rahvuspargi ennem Minca tuuri ja tuuri päeva hommikul sõitma ise Santa-Martasse, kust nad rahvast peale korjavad. Kus te soovitaksite ööbida? Kas Santa-Marta linnas on üldse midagi väga põhjapanevat teha/vaadata?
2. Minca tuur. Lugesin tripadvisorist selle konkreetse tuuri kohta ja kiidetakse väga. Endiselt jääb aga hinge kripeldama Zona Cafetera. Samas tean, et igale poole me ei jõua nagunii ning samas ei tahaks loobuda ka väikesest rannapuhkuse osast, mille oleme jätnud reisi lõppu. Kas leidub keegi, kes on käinud mõlemas kohas ja oskab välja tuua põhilisi erinevusi nende kohtade vahel ja ka just sellest vaatevinklist ka, et kuidas seal oleks lapsega ringi käia. Ei tahaks end pooleks rebida, aga samas ei tahaks ka jätta külastamata kohta, mis võib-olla võiks olla üks reisi põhilisi nii-öelda highlighte ja millestki supererilisest ilma jääda.
3. Cartagena - kas 4 ööd kohapeal on ok? Plaan vanalinna külastada ja niisama ringi vaadata. Otsest rannapuhkust ei planeeri seal. 
4. San Andres - kas keegi külastanud? Mis mulje on jätnud? Tahaks reisi lõppu jätta sellist mõnusat paaripäevast rannapuhkuse osa, kus veel enne tagasilendu puhata ja lihtsalt nautida/kulgeda.

olen supertänulik kui viitsite veidi aidata ja kaasa mõelda :)

Me käisime 2016 detsembris. Olime kogapeal ainult 10 ööd, seega võtsime rahulikult. Otsustasime erinevate inimeste soovituste ja kogemuste põhjal, et jätame Cancuni üldse oma plaanidest välja, ei läinud otsime seda rahavamassi ja melu, millest Cancuni puhul räägitakse. Ööbisime seal eismese öö ja läksime järgmisel hommikul bussiga kohe Tulumi. Samas oli see vähese eeltöö tulemus, kuna nagu hiljem lennujaamas selgus siis otse lennujaamast oleks saanud ka kohe samal õhtul Tulumi sõita. Meile Tulum väga meeldis - ööbimise võtsime otse mereäärde Playa Kin Ha hotelli. Toas puudus küll konditsioneer, aga muidu oli väga armas koht, selline veidi "rustic". Poole puhkusest oliem Tulumis. Paaril päeval rentisime jalgrattad, sõitsime Sian Kaani (30 min hotellist), kus oli ikka täielik paradiisirand, kus peale meie polnud mitte kedagi. Käisime ka ühe cenote juures, ei mäleta täpselt millise, seal neid üpris palju. Ühel päeval käisime kohaliku bussiga Chichen Itzas. Kohalik transport toimib väga hästi, ainult et hoidke oma asjadel silm peal - mul varastati Cancun-Tulum bussi peal peegelkaamera ja rahakott ära - pärast oli tükk tegemist kohalikus politseis et vajaminevad paberid saada - kõik laabus, aga noh see asjatu närvi- ja ajakulu. Teise poole puhkusest veetsime Isla Mujeresi saarel - ülimõnus pisike saar. Rentisime seal üheks päevaks golfikäru ja sõitsime saare ristipõiki läbi, ülejäänud päevadel nautisime lihtsalt saarele omast eluolu ja niiöelda saareaega. Kes joogahuviline, siis Playa Norte rannas on väga äge joogakoht The Treehouse Yoga - kõige ilusama vaatega joogastuudio! Trennid mäletamistmööda iga päev hommikul ja õhtul. 

Basse-Terre osas olen norsuga täiesti nõus. Basse Terre pakub looduslikult kindlasti palju rohkem, minge kindlasti! 

Mul endal puudub kogemus ühistranspordi osas, meil endal oli auto terveks ajaks. Keegi kunagi mainis siin, et ilma autota pole seal suurt midagi teha. Kui aus olla, siis ega ei mäleta küll, et oleks näinud ühistransporti tihedalt seal voorimas, võimalik et ei osanud vaadata ka nii. Meil oli auto muidugi väga odav ka, niiet vahet ei olnud eriti kauaks võtame. 

Ma alles nüüd märkasin, et marjeke oli siia kirjutanud mulle. Kirjutasin oma reisimuljetest selle teise Guadeloupe teema alla :) 

Aga beebikorvi saime (lendasime 7-kuuse beebiga). Ei lennanud Leveliga, vaid Corsairiga. Beebikorvi soovist andsin lennufirmale ennem lendu telefoni teel teada igaks juhuks. Lennujaamas pidi käru ära andma mõlemal suunal. Tagasitulles oli Pariisis üllatus - käru polnud, oli jäänud Guadeloupele. Saime nädala jooksul koju kätte ilusti. 

norsul tõenäoliselt õigus jah, kuna juuni pole tipphooaeg. Aga Sixtist võtsime auto läbi rentalcars.com-i ja autoga läksimegi otse lennujaamast ööbimiskohta. Täiskaskot ei võtnud. Ei lennanud Leveliga, meil oli Corsair - jäime väga rahule nendega. Pagasi eest maksime samuti juurde (150 eur edasi tagasi 1 pagas)

Aaa, mis puudutab haisvat pruuni vetikamassi siis päris suurelt jaolt vastab see tõele. Avalikud suuremad rannad on küll puhtad ja ilusad, aga mis puudutab väiksemaid ja võib-olla mitte nii palju külastatavaid, siis seal seda tõepoolest oli.Meie ööbimiskohast veidi edasi oli hais päris hirmus, mõnikord õhtuti jõudis see hais tuulega ka meieni välja. 

Käisime selle aasta juunis, meile väga meeldis. Kliima on ikka ülimõnus seal, koguaeg 30 kraadi ja vesi peaaegu sama soe. 

Kuigi tegemist on suhteliselt väikese saarega, siis vaadata on küll seal. Grande Terre on madal ja lõunas on ilusad paradiisirannad, põhja osa ei ole turismi osas väga arenenud, aga käisime sõitsime selle osa sellegipoolest risti põiki läbi, põhja pool oli üks ilusa vaatega vaateplatvorm. Ise ööbisime sellises kohas nagu Sainte Anne. Suht pisike koht, aga väga armas, samuti on seal superilus rand. 

Teine "tiib" Basse Terre on mägine ja kaetud vihmametsaga, seal on ka vulkaan, kuhu saab ronida. Kuna meil oli kaasas 7-kuune beebi, siis me seda matka ette ei võtnud, küll aga käisime vihmametsas matkamas, mis oli väga lahe kogemus. Nägime ühte suurt koske ka. Seal on neid rohkem isegi ja kindlasti suuremaid ilusamaid, aga me tegime ühe lühema ja mitte nii ekstreemse matka. 

Ööbimiseks me valisime Grande Terre sellepärast, et seal on ilmad paremad, Basse Terrel vihmasem, aga muidu mulle meeldis seal väga. Majutus on muidu seal odavam kui Grande Terrel ja kui vaatasime neid kohti siis on ikka uskumatult ilusaid küll miljoni dollari vaatega. 
Hinnatase on umbes selline nagu Pariisiski. Meil oli korter ja tegime suht palju ise süüa. Kohalikud soovitasid osta süüa Leader Pricei poest, pidavat olema kõige odavam - umbes sama mis meil poes hinnad, aga rumm on odav. Lisaks sellele teevad nad rummist erinevaid punche, mis väga head ja maksavad ca 5-7 eur 70cl pudel. Prantsuse veine oli ka suur valik poes, hinnad soodsad. Väga kallites restoranides ei käinud, pizzad maksid 12-15 eur, pearoog umbes 15-20 eur, kõike kallim söök, mis ma võtsin oli kala 23 eur Basse-Terre Lääneosas mingis rannas.

Seal on ka väiksemaid saari mida saab külastada, alguses me mõtlesime minna Marie Galante saarele, aga kuna tundus et seal peale rannas olemise väga midagi teha pole, siis otsustasime Les Saintesi saarestikku kuuluva Terre de Hauti kasuks. Hästi pisike saar, kus on Napoleoni kindlus ja mis muidu ka selline armas. Seal saab rentida golfikäru liikumiseks, me seda ei teinud, kõmpisime jala sinna kindlusesse ja siis käisime pärast sadamast edasi ühes rannas ujumas. Vaated olid ilusad ja seda lahte seal peetakse üheks maailma ilusamaks. Mulle meeldis, elukaaslase jättis see pigem leigeks. 

Inglise keelt seal väga ei kuule, kõik turistid enamjaolt prantslased. Kohalikud ka väga inglise keelt ei räägi, aga samas hätta me ei jäänud kuskil. Kohalikud on väga sõbralikud ja toredad. 
Kõik on hästi puhas ja ilus, ei ole räpasust, ma ise olekski võib-olla seda eksootikat rohkem tahtnud näha, aga üsna eurroopalik. Samas muidugi on seal ka asju, mis ainult Guadeloupele omased.

Kokkuvõttes oli väga mõnus reis. Aaa, autorent oli odav - 10 päeva mingi 100 eur. 10 päeva on minuarust selline hea kestvus reisiks kui sinna minna - jõudsime sella ajaga nii ringi sõita kui rannapäevi teha ja niisama logeleda. 

Panen siia selle koha lingi kus me ööbisime. Väga hea hinna ja kvalitedi suhtega koht, kui korteris tahate olla https://www.airbnb.com/rooms/24572151

Kui miskit täpsemalt veel huvitab, siis andke teada :) 

Dominica tundub põnev küll, uurisin ise ka seda varianti, aga otsustasime siiski, et ei hakka liiga hulluks seda 10 päevast puhkust ajama - ehk siis jääb järgmiseks korraks. Meil minek 6-kuuse beebiga, ei saa nagunii mingeid etreemseid ja pikkasid loodusmatkasid seekord ette võtta.

Me oleme Hertzist võtnud niimoodi ja tõepoolest nii suurt summat pole maksnud. Minu mäletamist mööda eelmisel aastal maksime ca. 50-70 eur selle eest, et auto teises linnas tagasi andsime.


Me lähme üldsegi nüüd juunis. 14. juuni sõidame SAS-iga Pariisi, oleme seal mõne päeva ning 17. juuni lendame Guadeloupele. Seal 10 päeva, 28. juunil tagasi. Lugesin nende erinevate piirkondade kohta, öeldakse et Basse-Terrel tänu mägedele ilm pilvisem/vihmasem. Kuna me nagunii kõrghooajal ei lähe, siis tundus Grande-Terre kindlam valik. Linnade kohta uurisin ka veidi, lugesin et Sainte-Anne ja Saint-Francois on näiteks Le Gosieriga võrreldes autentsemad. Sainte-Anne tundus selline väike ja armas, kus kõik käe jala ulatuses. Võtame ka rendiauto, et ringi tuuritada ning plaan üheks päevaks ka Marie Galante saarele minna.

Meie võtsime airbnb-st korteri Saint-Anne-is mere äärde, 10 ööd 700 eur.

 Millise firmaga lendate? Ma vaatan ise Corsairi pileteid hetkel. Kui võtan otse Momondost läbi supersaveri, sii ei ole kuskil pagasi kohta mitte midagi mainitud, et see ei kuuluks hinna sisse. Corsairi lehel on kirjas justkui oleks pagas hinna sees. Samas kui vaatan sama lendu otse Corsairi lehel, siis sama hinnaga ütleb kohe, et pagasit pole hinnas.