Viimased kommentaarid

Olemeb ka riigist, aga Hispaania kohta sain vastuse, et on vaja teha ikkagi covid test ning kui see positiivne ja oled läbi põdenud siis on tarvis arstilt sellekohane tõend. 

Siin on hispaania keelne kiri mis sain:

Buenos días:

Le agradecemos haberse puesto en contacto con la oficina de información y atención al ciudadano.

Puede viajar a España con PDIA persistentemente positiva y enfermedad por SARS-CoV-2 resuelta, aportando los siguientes documentos:

-Certificado del resultado de la PCR, realizada en las 72 horas anteriores a su llegada.

-Informe médico en el que se determine que la enfermedad por SARS-CoV-2 está resuelta, aunque persista la PCR +. Dicho informe deberá estar redactado en español o inglés.

Como no es posible obtener el código QR sin PDIAnegativa, tendrá que rellenar e imprimir el formulario en formato PDF, disponible en:

https://www.mscbs.gob.es/profesionales/saludPublica/sanidadExterior/ControlHS.htm

En vez de adjuntar el certificado de la PDIAnegativa, tendrá que adjuntar los dos documentos indicados.

1. Sellel aastal sai käidud Miamis, Costa Ricas ja Itaalias. Kõige meeldejäävam oli oma võrratu loodusega Costa Rica. Väike riik, aga palju jäi veel avastamata, läheks alati tagasi.

2. Hetkel on ostetud lihtsalt soodsa pieltihinna tõttu mai keskel Itaaliasse pieltid. Väga tahaks ka kuskile kaugemale sõita, aga vaatame jooksvalt ja midagi ilmselt rohkem kui paar nädalat ette ei ostaks. LOT-i voucherid võiks ka ära realiseerida :)

3. Peruu, Mehhiko, Tansaania, Indoneesia, USA.

Mul oli 1. septembril AirBalticu lend Tallinnast-Viini, tühistati vähem kui 24h enne ära, eelmisel päeval kella 13 paiku. Korralik närvipinge, aga pakkusid alternatiivina lennata Tallinn-Riia-Berliin-Viin, mille me  ka vastu võtsime ning kõik kulges ilusti.

Nad pidid homme nüüd neid piiranguid üle vaatama, sest no oleme ausad, kui neid ei muudeta siis septembri alguseks on enamik riike üle 25 ja ei saa enam nagunii kuskile lennata

Jep, aga UK on selle ka suht konkreetselt sõnastanud, et ei tohiks kellelgi tekkida kaheti mõistmist. Tagsitulles tuleme otse Itaaliast, niiet küsimus, mis riiki külastasid, saab ilmselgelt vastuseks sellisel juhul Itaalia, nii nagu ta ka tegelikkuses on.

Meil on pere peale üle 600 eur LOT-i vouchereid, millega me lootsime lennata nüüd juuni lõpu poole, aga no kui algselt nad plaanisid avada rahvusvahelised lennud 14. juunil, siis sellest sai 19. juuni ja nüüd on see 30. juuni mis juba enam meie puhkuseplaanidega üldse ei sobi. Kuidagi väga kahtlane tundub see. Me oleme õnnega koos, et meie 2. märtsil Tallinnast Miamisse tühistatud lennu eest me reaalselt saime oma 600 eur per inimene kompensatsiooni rahas tagasi pangaarvele mõned nädalad tagasi.

Mul oli mai lõpus Itaaliasse tühistamisvõimaluseta broneering ning majutusasutus võttis ise ühendust ning tegi tasuta tühistamise.

Ma ei tea, kas keegi reaalselt sealt ka raha on saanud tagasi, aga tundub, et isegi kui selle esialgse maili järgi toimetad enda arust nii, et saaksid refundi, siis saad ikka voucherid. Nad kirjutavad jah, et kui aasta jooksul ära ei kasuta, siis saad raha tagasi. Aasta on iseenesest lühike aeg ja kui juhtub, et ei kasuta voucherit ära siis oleks see ju tore, aga ma arvan, et tegelikkuses see ilmselt nii lihtne pole siiski ja sellisel juhul algab aasta pärast üks tore närvesööv mäng jälle peale.

Ma sain eile maili peale voucheri. Tahaks ikkagi raha saada, sest mõtlesin, et kui uuesti plaan minna taas, siis äkki lendan lufthansaga hoopis. Ma ei kujuta ette, kas ma viitsin seda kõike hakata läbi tegema, tundub, et raha pole sealt keegi saanud.

Ma sain ka üleeile maili selle kohta et 21. mai Tallinn-Bergamo on tühistatud. Tore on muidugi see, et mul on järgmiseks päevaks Bergamo-Napoli lend Ryanairiga ning seda nad ei kompenseeri ükskõik kui loogiline see ka ei tunduks, et kui ma sinna Bergamosse ei saa lennata, ei saa ma ka järgmisel päeval sealt nendega edasi Napolisse. Kirjutsin eraldio veel maili ka neile selle kohta peale telefonikõnet, aga ei usu, et sealt midgai tuleb. Tuleks esimese lennu rahagi! Mu tuttav märkis ka seal taotlusees ära et tahab raha, sai ikka voucherid.

Meil tühistati Miamist Tallinnasse LOT-i lend. Ostetud olid piletid Mytripi kaudu ja LOT ütles ise ka et tuleks hakata seda kompensatsiooni nendelt küsima. Lugedes siin kogemusi kontakti saamises Mytripiga siis mõtlesin, et ma ei viitsi küll seda kadalippu ette võtta, eriti kui meil tegelikult LOT-iga veel üks kompensatsiooni teem aüleval, mida ajame. Mõni aeg läks mööda aj mõtlesin, et proovin ikkagi LOT-ist saada komepnsatsiooni ja täidan selle vormi ära, mis neil kodulehel. Valisime, et soovime kompensatsiooni voucherites, lootes, et äkki neid nad annavad kergemini välja kui reaalset raha pangaarvele ning hoiame siis sõrmed ristis, et vahepeal uksi kinni ei pane. Üllatus oli suur, kui saingi ühel päeval voucherid maili peale. Hakkasin siis uurima ja mis selgus oli, et hüvitise suuruseks selle voucheril oli inimese kohta ca 50 eur. Nooo, minu loogika järgi on seda ikka kuradima vähe Miami-Tallinn tühistatud lennu eest. Olen nendega suhelnud nii messengeri kui telefoni teel ja lõpuks saatsin siis oma kirja taas meiliga ja ootan taaskord vastust. Ma tegelikult saan inimlikust poolest ju aru, et kõigil lennufirmadel raske jne jne, aga praegune situatsioon, kus ma isegi ei küsinud raha vaid vouchereid ja siis üritatakse lihtsalt niimoodi kott pähe tõmmata, tekitab küll nõmeda tunde. Kui keegi on vouchereid saanud, siis mis vääringus teile neid väljastatud on?

Olen 2 korda kunagi Horvaatias autoga käinud, täitsa tore oli, aga reis oli esimesel korral 3 nädalat, teisel korral 2. Hiljem olen veel käinud seal, aga lennukiga. Minu jaoks selle küsimuse, kas minna autoga või lennata, määrab ära suuresti see, et puhkust on ainult 28 päeva aastas ning pigem tahan seda aega rohkem panna sellele, et kohapeal ringi vaadata. Ise nagunii ei kujutaks sellist 24h järjest uhamist autoga ette, seega läheks selle sõidu peale kuskile Lõuna Euroopasse head 4 päeva kindlasti ära kokku. Kui me tookord käisime siis tegime peatuseid ikka ja võtsime rahulikult. Sellisel kujul kui oleks aega rohkem, oleks see autoga minek täitsa tore.

Me käisime märtsis Costa Rical (12 päeva, 2 täiskasvanut ja 2,5 aastane laps) ja tundub, et meil enamvähem sama marsruut olnud. Alguses tundus, et mis see siis ära ei ole, nii väike riik, jõuame igale poole, aga tegelikkuses pannes google mapsi neid marsruute sisse, sai üsna pea selgeks et me peame ikka millestki loobuma, kuna 5 -6 tundi järjest autos istuda ei tundunud nagu plaan meile. Tegime südame kõvaks ja otsustasime et Kariibi mere poolne külg jääb meie plaanidest välja. Lugedes erinevatest reisifoorumitest nõuandeid, jätsime me San Jose täiesti vahele. Sõitsime kohe lennujaamast Poas vulkaani juurde, kus olime 1 öö ning hommikul vara läksime siis vulkaani kraatrit vaatama. Lugesime, et kraatrit õnnestub näha vaid vara hommikul, peale lõunat kattub see pilvedega. Nooh, läks nii, et hommikul kell 8 oli ta juba ilusti pilve sees ja meil jäi üle vaid seda suurt pilve imetleda ja oma kujutlusvõimet kasutada :)

Sealt sõitsime meiegi La Fortunasse, kus löbisime 10 min autosõidu kaugusel linna keskusest ühes korteris. Aias jazucci ja bassein, mis sealse kuumuse juures oli lihtsalt asendamatu. Bookingust leiab selle koha San Gabriel apartments nime alt. La Fortunas olime 4 ööd - täiesti piisav et käia ümbruskonnas kõik põnevad ja ilusad kohad läbi. Käisime Arenali rahvuspargis matkal, Hanging bridges rippsildadel (väga ilus park, kus nägime palju linde), Rio Celeste koske vaatamas (see oli ca tunni ajane autosõit La Fortunast ja päris korralik matk, aga wau, kui ilus kosk ja milline türkiissinine vesi, meeletult ilus). Käisime ka Forunata koske vaatamas ning kohe linna ääres oli üks laiskloomade park, seal nägime 4 laisklooma. Hiljem nägime neid ka veel looduses. 

La Fortuna lähedal on mitmeid looduslike kuumaveeallikatega spasid. Üks kiidetumaid on Tabacon hotsprings. Sinna läksime ka meie. Seal oli mitmed erinevad paketid, meie võtsime 4 tuinnise külastuse koos lõunasöögiga ja maksime 70 USD nägu. See koht on tõesti vapustavalt ilus. Tore on ka see, et nad müüvad vaid limiteeritud arvu pileteid sinna päevas ning tänu sellele pole koht ülerahvastatud ning saab rahulikult suhteliselt privaatselt seda kogu ilu nautida. Soovitan broneerida kindlasti vähemalt paar päeva ette, sest meie jäime ka tegelikult liiga viimasele minutile ning saime siis alles järgmiseks päevaks kui tegelikult oleksime tahtnud. Mis puudutab aga kuumavee allikaid siis me tegelikult käisime looduslikes kuumaveeallikates iga päev mõnulemas ja seda täiesti tasuta. Enne Tabaconi hotelli on tasuta kuumaveeallikad, maksime vaid paar dollarit parkimise korraldajale. Väga mõnus koht, kus inimesed on kividest ehitanud sellised pisikesed basseinikesed kus saab siis pea 40 kraadises veel mõnuleda. Esimest korda sinna minnes tundus see koht veits selline kõrvaline ja kummaline. Eriti kahtlane oli minna seal ühest tunnelist läbi, mis oli graffititega täis soditud, aga tegelikkuses oli seal täiesti turvaline ja sellest sai meie lemmik koht igaõhtuseks mõnusemiseks. Lapsele ka väga meeldis seal, sai kive ühest kohast teise tõsta, puulehti allavoolu saata ja lõbu oli laialt. 

La Fortunast suundusime Monteverdesse, kus me olime 1 öö. See oli selline vahepeatus, et me ei peaks 5 tundi Manuel Antoniosse Vaikse ookeani äärde järjest sõitma. Monteverdes me käisime Moneverde Frog Pondis õhtuse tuuriga konni vaatamas ning hommikul Selvatura pargis. Seal on sarnaseslt La Fortunas asuvale Arenal Hanging Brindges pargile võimsad kõrged rippsillad ägedate vaadetega. Ka seal nägime palju linde. Üleüldine soovitus Costa Ricale reisides oleks see, et võtke kindlasti binokkel kaasa, siis on parem loodust ja linde/loomi vaadata.

Monteverdest suundusime oma viimasesse sihtpunkti Manuel Antoniosse, kus olime 5 ööd. Nagu Kristigi, käisime ka meie Manuel Antonio rahvuspargis nin Nauyaca koske vaatamas. See viimane matk võttis ikka korralikult läbi, 34 kraadi lauspäiekse käes ei olnud ikk akõige meeldivam seda ette võtta, aga seda enam oli preemia kohale jõudes parim, mis olla saab - ma arvan, et see on olndu mu elu kõige mõnusam ja värskendavam ujumine! Super tunne peale sellist matka! Selle kosega on huvitav lugu, et päev varem me tahtsime ka selle kose juurde minna ja vaatasime lonely planetist, et sinna saab ka lühema matkaga kuskilt eemalt. Sõitsime kohale, aga no mitte eühtegi silti, mitte ühtegi inimest. Mina kange Eesti naisena ütlesin oma elukaaslasele, et me ikk apeame sealt järsust teest alla sõitma ja vaatama äkki see on seal all. Kuuleka mehena ei hakanud ta vastu vaidlema kuigi ütles, et tema arvates see hea mõte pole. Lõppes see asi sellega et me enam üles sealt ei saanud oma jõududega. Õnneks tuli just sellel hetkel meiele siis vastu see ainus auto kes sealt selle 2 tunni jooksul sõitis mööda ning organiseeris meile abi. Lõpuks tuligi siis kohalik Mario oma pojaga, kes meie auto sealt mäest üles tõmbasid. Lõpp hea kõik hea. Üldiselt, kui minna kuival perioodil ja mitte selliseid teid ette võtta, nagu meie tegime, siis on need teed läbitavad küll esiveolise autoga (meil oli mitsubishi outlander). La Fortunast Monteverdesse sõit oli ka suht tüütu, sest vahepeal oli tee ikka väga halb, aga midagi ületamatut polnud. 4-veoline oleks ilmselt muidugi parem olnud.

Manuel Antonio piirkonnas soovitan veel minna Uvita beachile, täiesti inimtühi väga ilus rand. Ööbimiskoht oli meil Casa Neldas (Air bnb), mis oli jalutuskäigu kauguses Manuel Antonio keskusest, kuid samas väga vaikses kohas ümbritsetuna loodusest. Omanik Tim oli väga sõbralik ja tore, tuba kõik see mis meil vaja oli, mõnus terrass vaatega vihmametsale, kus õhtul sangriat juua ning lisapunktid saavad tema koerad, kellega meie laps suureks sõbraks sai.

Reisi lõpp läks seoses koroonaga suhteliselt pingeliseks ning meie piletid LOTiga tühistati ära, aga lõpptulemusena läks kõik ilusti, saime kenasti koju ning jäime reisiga väga rahule. Üks selline reis, mille jooksul ei külastanud ühtegi muuseumit ega kirikut, ainult loodus ja matkamine! Ning loodus on Costa Rical tõesti ilus! Eks elu näitab muidugi, aga avastamist jäi seal ikka kõvasti veel, kes teab, äkki kunagi jälle.

@Betškin me ostsime piletid Miami-New York-Frankfurt-Tallinn homme 18.märtsil. hoiame pöidlaid

Meil oli esialgne lend 18. Märtsil Miamist. Lot kirjutas et see tühistatud ning pakkus lennu Chicagost 20. märtsil. See oli päev enne uudist et nad sulgevad rahvusvahelise lennuliikluse. Mingit eraldi maili meile tulnud enam pole ja sisse logides on lend aktiivne. Kätte neid ei saa - kodupehelt kontaktivormid maha vòetud ja helistades ei saa nad tehnilistel pòhjustel castata. Kirjutasin ka messengeri neile. Me oleme hetkel costa rical ja ei tahaks sinna chicagosse lihtsalt ilma pòhjuseta ka kohale minna. Vóimalik, st. ma tahaks loota et äkki nad komboneerivad neid lende kuidagi ja toovad ikkagi inimesi koju, sellepärast ka osad sihtkohad jäetud. Ootame päeva veel nende vastust.

Minuarust on see juba nii ära leierdatud ja läbi arutatud teema, mille juures on kõigil oma vägagi kindel seisukoht. Täpselt nagu vaksineerimise teema. Aegajalt keegi ikka jälle võtab selle üles et kaasmaalaste vererõhku tõsta.

Kuidas ja kust kaudu see kompensatsiooninõue esitada tuleks neile üldse? Mul ei õnnestu leida kuidagi. Meil tühistati tänane lend ning lendame alles homme.

Mul on päris mitu korda pagasikindlustust vaja läinud. Ükskord läks Indoneesiast tulles kohver kaduma lendude vahel kummalisel kombel ning ei tulnudki välja. Mäletamistmööda oli seekordne partner Ergo - piisas, kui lihtsalt kirjutatsin listi asjadest ja nende taha mingid hinnad, maksti kõik ilma probleemideta välja. Mehhikos varastati Cancun-Tulum bussist seljakotist peegelkaamera ja rahakott. Kindlustus oli Swedbank. Käisime kohalikust politseijaoskonnast läbi ning saatsime siis selle hispaania keelse paberi kindlustusse - mitte mingit probleemi, kõik maksti ilusti välja. Viimane juhtum oli eelmisel aastal Kolumbias, kus mul läbi õnnetu juhuse telefon vette kukkus. Ka telefon maksti kinni ning ka sellel korral oli swedbanki kindlustus. Võib-olla ma olengi lihtsalt "s**amagnet", aga no ilma kindlustuseta mina reisida ei julgeks küll, vahet pole siis kuhu. Õnnetus ei hüüa tulles. Ja seda ka tervisekindlustuse puhul muidugi. Seda ka vaja läinud paaril korral, aga õnneks pole muidugi midagi väga tõsist juhtunud.

Anx78 kuidas seal ilmad märtsis olid? Oleme ka mõelnud märtsis minna.

Märtsis sai Air Francei hea pakkumisega käidud Kolumbias, augustis Itaalias Veronas ja Como järve ääres ning sügisel Mallorcal. Kõige meeldejäävam  ja ägedam oli Kolumbia. 

Uuel aastal tahaks minna väga Costa Ricale, aga siiamaani pole õnnestunud leida häid pakkumisi, mis oleksid ka enamvähem lennuaegadega, mis väikese lapsega reisides sobiks. Mais on ootamas pisikene reis Itaaliasse, suvel tahaks ka kuskile veel minna, aga pole veel täpsemalt mõelnud. Sügisel tahks suve pikendama minna, kas siis Tuneesia või Türgi või mõni Kreeka saar.

Tagasitulles me plaanisime kasutada Le Bus Direct-i, aga neil oli mingi tehniline rike ja buss ei väljunudki. Järgmise bussi äraootamine oleks aga olnud meile kojulennule jõudmise osas suht riskantne, seega võtsime takso, maksime 60 eur. Bussipilet oli mingi 20 eur kanti nägu. Olime jõudnud need piletid juba ära osta, lubati raha tagastada. Peale 3 e-kirja ja paari telefonikõnet seda lõpuks ka pool aastat hiljem tehti. Üldiselt usun, et see oli pigem erand kui reegel, et sellised asjad seal juhtuvad ning bus direct tundub olevat kõige soodsam ja kiirem viis lennujaamade vahel liikumiseks. 

Meil oli ka plaan minna, küll veidi väiksema lapsega (1 aasta 3 kuud), aga loobusime. Üldiselt meile meeldib reisidel ikka ringi käia ja ka omal käel veidi ümbruskonda avastada. Erinevate kommentaaride järgi, nii siin Trip.ee-s kui ka mujal reisifoorumites, Zanzibar ei tundunud siiski päris selline koht olevat. Ma usun, et kui võtta mõned ekskursioonid ja ülejäänud aeg tahta lihtsalt mõnes heas hotellis lesida ja nautida, siis täidaks see saar oma eesmärgi iusti ära. Meil aga on juba lapse magamajäämise pärast vaja aegajalt ringi kärutada temaga. Tahaks kunagi kindlasti ära käia, aga kas siis mehega kahekesi või alles siis, kui laps juba suurem ja ei pea tal koguaeg järgi jooksma ja kui ta üldse asjalikum on juba. Siis saaks ehk käia mandril safaril ja pärast veidi aega Zanzibaril lesida.

Kas on huvitav olemas üldse riskivaba reisisihtkohta, ma usun et pole. Kõige lisaks pole siin kodumaalgi päris riskivaba. Täpselt nagu ma ei uita ringi öösel mööda Lasnaäe nurgataguseid, ei kavatse ka selliseid elamusi kodust kaugel otsida. Inimestel on erinev elustiil ja see on vast koht, kus ei ole mõtet hakata vaidlema ja kedagi halvustama, kuigi eestlased seda pidevalt teha armastavad. Oleme oma lapsega juba palju reisinud ning mitte kordagi pole ta andnud kuidagi mõista et teda oleks kuidagi piinatud, pigem vastupidi. 

Aitäh kõigile, kes nõu andsid. Loobusime Zanzibarist ja otsustasime võtta ette seikluse Kolumbiasse :)