Viimased kommentaarid

Me käisime 2016 detsembris. Olime kogapeal ainult 10 ööd, seega võtsime rahulikult. Otsustasime erinevate inimeste soovituste ja kogemuste põhjal, et jätame Cancuni üldse oma plaanidest välja, ei läinud otsime seda rahavamassi ja melu, millest Cancuni puhul räägitakse. Ööbisime seal eismese öö ja läksime järgmisel hommikul bussiga kohe Tulumi. Samas oli see vähese eeltöö tulemus, kuna nagu hiljem lennujaamas selgus siis otse lennujaamast oleks saanud ka kohe samal õhtul Tulumi sõita. Meile Tulum väga meeldis - ööbimise võtsime otse mereäärde Playa Kin Ha hotelli. Toas puudus küll konditsioneer, aga muidu oli väga armas koht, selline veidi "rustic". Poole puhkusest oliem Tulumis. Paaril päeval rentisime jalgrattad, sõitsime Sian Kaani (30 min hotellist), kus oli ikka täielik paradiisirand, kus peale meie polnud mitte kedagi. Käisime ka ühe cenote juures, ei mäleta täpselt millise, seal neid üpris palju. Ühel päeval käisime kohaliku bussiga Chichen Itzas. Kohalik transport toimib väga hästi, ainult et hoidke oma asjadel silm peal - mul varastati Cancun-Tulum bussi peal peegelkaamera ja rahakott ära - pärast oli tükk tegemist kohalikus politseis et vajaminevad paberid saada - kõik laabus, aga noh see asjatu närvi- ja ajakulu. Teise poole puhkusest veetsime Isla Mujeresi saarel - ülimõnus pisike saar. Rentisime seal üheks päevaks golfikäru ja sõitsime saare ristipõiki läbi, ülejäänud päevadel nautisime lihtsalt saarele omast eluolu ja niiöelda saareaega. Kes joogahuviline, siis Playa Norte rannas on väga äge joogakoht The Treehouse Yoga - kõige ilusama vaatega joogastuudio! Trennid mäletamistmööda iga päev hommikul ja õhtul. 

Basse-Terre osas olen norsuga täiesti nõus. Basse Terre pakub looduslikult kindlasti palju rohkem, minge kindlasti! 

Mul endal puudub kogemus ühistranspordi osas, meil endal oli auto terveks ajaks. Keegi kunagi mainis siin, et ilma autota pole seal suurt midagi teha. Kui aus olla, siis ega ei mäleta küll, et oleks näinud ühistransporti tihedalt seal voorimas, võimalik et ei osanud vaadata ka nii. Meil oli auto muidugi väga odav ka, niiet vahet ei olnud eriti kauaks võtame. 

Ma alles nüüd märkasin, et marjeke oli siia kirjutanud mulle. Kirjutasin oma reisimuljetest selle teise Guadeloupe teema alla :) 

Aga beebikorvi saime (lendasime 7-kuuse beebiga). Ei lennanud Leveliga, vaid Corsairiga. Beebikorvi soovist andsin lennufirmale ennem lendu telefoni teel teada igaks juhuks. Lennujaamas pidi käru ära andma mõlemal suunal. Tagasitulles oli Pariisis üllatus - käru polnud, oli jäänud Guadeloupele. Saime nädala jooksul koju kätte ilusti. 

norsul tõenäoliselt õigus jah, kuna juuni pole tipphooaeg. Aga Sixtist võtsime auto läbi rentalcars.com-i ja autoga läksimegi otse lennujaamast ööbimiskohta. Täiskaskot ei võtnud. Ei lennanud Leveliga, meil oli Corsair - jäime väga rahule nendega. Pagasi eest maksime samuti juurde (150 eur edasi tagasi 1 pagas)

Aaa, mis puudutab haisvat pruuni vetikamassi siis päris suurelt jaolt vastab see tõele. Avalikud suuremad rannad on küll puhtad ja ilusad, aga mis puudutab väiksemaid ja võib-olla mitte nii palju külastatavaid, siis seal seda tõepoolest oli.Meie ööbimiskohast veidi edasi oli hais päris hirmus, mõnikord õhtuti jõudis see hais tuulega ka meieni välja. 

Käisime selle aasta juunis, meile väga meeldis. Kliima on ikka ülimõnus seal, koguaeg 30 kraadi ja vesi peaaegu sama soe. 

Kuigi tegemist on suhteliselt väikese saarega, siis vaadata on küll seal. Grande Terre on madal ja lõunas on ilusad paradiisirannad, põhja osa ei ole turismi osas väga arenenud, aga käisime sõitsime selle osa sellegipoolest risti põiki läbi, põhja pool oli üks ilusa vaatega vaateplatvorm. Ise ööbisime sellises kohas nagu Sainte Anne. Suht pisike koht, aga väga armas, samuti on seal superilus rand. 

Teine "tiib" Basse Terre on mägine ja kaetud vihmametsaga, seal on ka vulkaan, kuhu saab ronida. Kuna meil oli kaasas 7-kuune beebi, siis me seda matka ette ei võtnud, küll aga käisime vihmametsas matkamas, mis oli väga lahe kogemus. Nägime ühte suurt koske ka. Seal on neid rohkem isegi ja kindlasti suuremaid ilusamaid, aga me tegime ühe lühema ja mitte nii ekstreemse matka. 

Ööbimiseks me valisime Grande Terre sellepärast, et seal on ilmad paremad, Basse Terrel vihmasem, aga muidu mulle meeldis seal väga. Majutus on muidu seal odavam kui Grande Terrel ja kui vaatasime neid kohti siis on ikka uskumatult ilusaid küll miljoni dollari vaatega. 
Hinnatase on umbes selline nagu Pariisiski. Meil oli korter ja tegime suht palju ise süüa. Kohalikud soovitasid osta süüa Leader Pricei poest, pidavat olema kõige odavam - umbes sama mis meil poes hinnad, aga rumm on odav. Lisaks sellele teevad nad rummist erinevaid punche, mis väga head ja maksavad ca 5-7 eur 70cl pudel. Prantsuse veine oli ka suur valik poes, hinnad soodsad. Väga kallites restoranides ei käinud, pizzad maksid 12-15 eur, pearoog umbes 15-20 eur, kõike kallim söök, mis ma võtsin oli kala 23 eur Basse-Terre Lääneosas mingis rannas.

Seal on ka väiksemaid saari mida saab külastada, alguses me mõtlesime minna Marie Galante saarele, aga kuna tundus et seal peale rannas olemise väga midagi teha pole, siis otsustasime Les Saintesi saarestikku kuuluva Terre de Hauti kasuks. Hästi pisike saar, kus on Napoleoni kindlus ja mis muidu ka selline armas. Seal saab rentida golfikäru liikumiseks, me seda ei teinud, kõmpisime jala sinna kindlusesse ja siis käisime pärast sadamast edasi ühes rannas ujumas. Vaated olid ilusad ja seda lahte seal peetakse üheks maailma ilusamaks. Mulle meeldis, elukaaslase jättis see pigem leigeks. 

Inglise keelt seal väga ei kuule, kõik turistid enamjaolt prantslased. Kohalikud ka väga inglise keelt ei räägi, aga samas hätta me ei jäänud kuskil. Kohalikud on väga sõbralikud ja toredad. 
Kõik on hästi puhas ja ilus, ei ole räpasust, ma ise olekski võib-olla seda eksootikat rohkem tahtnud näha, aga üsna eurroopalik. Samas muidugi on seal ka asju, mis ainult Guadeloupele omased.

Kokkuvõttes oli väga mõnus reis. Aaa, autorent oli odav - 10 päeva mingi 100 eur. 10 päeva on minuarust selline hea kestvus reisiks kui sinna minna - jõudsime sella ajaga nii ringi sõita kui rannapäevi teha ja niisama logeleda. 

Panen siia selle koha lingi kus me ööbisime. Väga hea hinna ja kvalitedi suhtega koht, kui korteris tahate olla https://www.airbnb.com/rooms/24572151

Kui miskit täpsemalt veel huvitab, siis andke teada :) 

Dominica tundub põnev küll, uurisin ise ka seda varianti, aga otsustasime siiski, et ei hakka liiga hulluks seda 10 päevast puhkust ajama - ehk siis jääb järgmiseks korraks. Meil minek 6-kuuse beebiga, ei saa nagunii mingeid etreemseid ja pikkasid loodusmatkasid seekord ette võtta.

Me oleme Hertzist võtnud niimoodi ja tõepoolest nii suurt summat pole maksnud. Minu mäletamist mööda eelmisel aastal maksime ca. 50-70 eur selle eest, et auto teises linnas tagasi andsime.


Me lähme üldsegi nüüd juunis. 14. juuni sõidame SAS-iga Pariisi, oleme seal mõne päeva ning 17. juuni lendame Guadeloupele. Seal 10 päeva, 28. juunil tagasi. Lugesin nende erinevate piirkondade kohta, öeldakse et Basse-Terrel tänu mägedele ilm pilvisem/vihmasem. Kuna me nagunii kõrghooajal ei lähe, siis tundus Grande-Terre kindlam valik. Linnade kohta uurisin ka veidi, lugesin et Sainte-Anne ja Saint-Francois on näiteks Le Gosieriga võrreldes autentsemad. Sainte-Anne tundus selline väike ja armas, kus kõik käe jala ulatuses. Võtame ka rendiauto, et ringi tuuritada ning plaan üheks päevaks ka Marie Galante saarele minna.

Meie võtsime airbnb-st korteri Saint-Anne-is mere äärde, 10 ööd 700 eur.

 Millise firmaga lendate? Ma vaatan ise Corsairi pileteid hetkel. Kui võtan otse Momondost läbi supersaveri, sii ei ole kuskil pagasi kohta mitte midagi mainitud, et see ei kuuluks hinna sisse. Corsairi lehel on kirjas justkui oleks pagas hinna sees. Samas kui vaatan sama lendu otse Corsairi lehel, siis sama hinnaga ütleb kohe, et pagasit pole hinnas. 

2016 aasta märtsis käisin Fuerteventural ja 2017 aasta märtsis Tenerifel. Fuerteventural olime Corralejos, kardetud tuult tundsime vaid ühel päeval ning ilm oli koguaeg mõnus ja päikesepaisteline. Eelmisel aastal Tenerifel olid pooled päevad pilvised ning ühel päeval sadas lausa vihma, kuigi arvasime, et märtsi lõpp peaks olema suhteliselt kindla peale minek. Sellel aastal läheme jälle Tenerifele märtsi lõpus - loodan paremat ilma seekord :)

autorent on Tenerifel tõesti odav - eelmisel aastal märtsis maksime nädala eest ca 100 eur. AGA tasuks kindlasti uurida, kas hotellis, kus peatute on parkimisvõimalus. Ma ei oska teiste kuurortite kohta öelda, aga Playa de las Americas on parkimisvõimalused olematud. On küll parkimiskohti, aga need on kõik koguaeg täis, autod tiirutavad parkimiskohtade ümber, mõned lausa jäävad tee äärde ootama, et keegi ära läheks. Ei olnud üldse harv juhus kui otsisime tund aega kohta endale.

Üldiselt armastan ma omal käel käia - mulle lihtsalt väga meeldib ise uurida ja organiseerida. See on justkui hobi :) Samas nõustun eelkõnelejatega, et lühemad reisid tuleb tihti mõistlikum reisikorraldajatelt valmis pakettreisidena võtta. Näiteks lähen ma sellel aastal kolmandat korda kanaaridele ning võtan pakettreisi. Ükskõik kuidas ja mis kaudu ka ei vaataks neid pileteid ja majutusi, siis lõpptulemusena on mugavam ja mõistlikum minna ikka pakettreisiga, sest omal käel kokku pandud ümberistumistega reisi ja pakettreisi vahe (kui seda üldse on), on nii väike, et ei kompenseeri minuarust seda ümberistumistega tekitatud aja- ja energiakulu ära.

Käisime Filipiinidel 2015 märtsis. Marsruut oli Manila - Banaue - Manila - Coron (sealt läksime Tao Philippines tripile) - EL Nido - Puerto Princessa - Manila.
Banaue jättis väga super mulje oma ilusate riisiterrasside vaadetega. Snna on küll suht vaevarikas saada (ainult ööbuss), kuid kindalsti seda väärt. El Nido meeldis ka väga - armas väike külake, kust saab isaland hopping tuure võtta (PS. Kui aga lähed Tao ekspeditsioonile, siis ei suuda need sind kuidagi mitte mingil moel võluda). Olen kuulndu vastakaid arvamusi, kuid minule ei jätnud Puerto Princessa erilist muljet. Maa-alune jõgi ise on turistilõks ning linn mõttetu agul. Aga, olen ka kuulnud täiesti vastupidiseid arvamusi, seega ei tahaks siiski põhjapanevalt midgai väita.
Mis puudutab Tao ekspeditsiooni, siis mine sinna kindlasti. See on seiklus omaette ning ma võin päris kindlast öelda, et üks ägedamaid elamusi, mis mulle senini osaks langenud. Tegemist on ülimalt privaatse ja mõnusa reisiga. Grupp on väike ning nende päevade jooksul tekib mõnus kambavaim. Kohad kuhu sattusime olid sellised, kuhu tavalise turisti jalg naljalt ei satu. Käisime ka mitmetes kohalikes külades, kas siis niisama vaatamas ja jalutaas või siis liha/kala ostmas. Meeskond oli super lahe ja sotsiaalne ning kindlasti ei saa jätta mainimata neid sööke, mis meile tehti kohapeal värksest toorainest. Kõigil soovijatel oli ka alati võimalus kokkamisel kaasa lüüa. Meie reisiseltskond oli väga tore, nagu oleks heade sõpradega käinud paadireisil. Nalja sai palju ja jäid ainult parimad mälestused. Ma arvan, et ehedamat FIlipiinide kogemust on raske saada :)

Mina katsun igalt poolt osta kaasa kruusi - väga praktiline ning hommiku kohvi juues on alati hea neid erinevaid seiklusi ja reise meenutada :)

Mina soovitan ka Tao reisi - kahtlemata üks eksootilisemaid ja autentseimaid viise Filipiinide avastamiseks - pole odav, kuid 100% igat oma senti väärt. Ning nagu hyljeski ütles, siis pärast seda ei tundu El Nidos pakutavad tripid väga atraktiivsed. Meie ei võtnudki seal ühtegi trippi, kuid sellele vaatamata on El Nido kindlasti koht mida soovitan külastada. Puerto Princessa oleks võinud sama hästi käimata jätta - ei jätnud mitte mingisugust muljet. Jõetuur on üks suur konveier. Jõgi ise on muidugi täitsa vinge, aga kas sellepärast spetsiaalselt sinna sõita - kui oleks teadnud täpselt mis ees ootab, siis oleks ilmselt vahele jätnud. Pigem soovitan käia selle asemel ära mägedes Banaues.

Olime märtsis 3 nädalat Filipiinidel. Manilas olime 2 päeva ja sealt sõitsime edasi riisiterrasse vaatama. Ainus võimalus sinna saada on ööbuss (pilet 425 peesot, ca 10 eur). Sõit kestab 10 tundi ja on pehmelt öeldes suhteliselt ebamugav, kuid riisiterrassid Banaues ja Batadis on seda kõike kindlasti väärt. Pärast riisiterrasse suundusime läbi Manila Coronisse (Busuanga saar) kust algas 5 päevane kruiis El Nidosse. Kruiisi korraldab Tao Philippines - http://www.taophilippines.com/. hind on küll väga krõbe 25 000 peesot/inimene aga väärt iga viimset kui senti. See kruiis oli kõige ägedam osa kogu reisist ja ma soovitan seda kõigile neile, kes tahavad kogeda midagi erilist ja ehedat. Kui kõik väga lühidalt kokku võtta, siis on tegemist merereisiga Coronist El Nidosse, mis hõlmab endas päevasel ajal mere peal seilamist ja snorgeldamist, erinevate saarte ja kohalike külade külastamist ning igal õhtul erineva troopilise saare baasi randumist, et seal öö veeta. Tao Philippines on täielik eksootika - ööbitakse troopilistel saartel bambushüttides, mõndadel neist pole isegi seinu, enamikes baasides puudub elekter, mobiililevi ning tavapärase dušši asemel on vesi ning ämber, 5 päeva jooksul ei näe mitte ühtegi turisti, meeskond valmistab värskest toorainest võrratuid roogasid - kõigil on võimalus ise kampa lüüa kalapüügis ja söögitegemises ning kui endil ja laeva meeskonnal ei õnnestu kala kätte saada, siis käiakse kohalikes külades kauplemas. Sellele elamusele annab lisapunkte ka see, et grupid on väikesed (max. 15 inimest) ning kõik need inimesed, kes sellise seikluse otsustanud ette võtta on üldjuhul avatud meelega ja väga seltskondlikud, mis muudab reisi eriti toredaks ja tekitab sellise nii-öelda kambavaimu. Mul on sellest reisist vaid ülivõrdes positiivsed mälestused ja võin öelda, et see oli kõige ägedam osa Filipiinide reisist, just sellepärast, et tegemist on Filipiine avastamisega tavapärasest täiesti teistsugusel moel ning võimalusega kogeda ja näha midagi niivõrd ehedat. Igatahes soovitan kindlasti! El Nidos olime 5 päeva ning kuna Tao reisi ajal sai nii paljudes ilusates kohtades juba käidud, siis me ei võtnud mitte ühtegi päevatrippi. Kasutasime need päevad niisama mõnusalt olemiseks ning käisime mitmel korral Marimegmeg beachil. El Nido on minuarust väga armas väike linn, kuhu kindlasti minna tasub. Sealt edasi läksime Puerto Princesasse kus olime juba mitu kuud tagasi bronninud underground river tuuri. Kui ma nüüd aus olen, siis see tuur oli pigem pettumus. Jõgi ise oli väga võimas vaatepilt, kuid kogu see konveier, mis seal aset leidis ja need turistide hordid ei olnud päris minu maitse järgi, eriti pärast turistivaba tao reisi ning väikest armsat El Nidot. Lisaks turistide hordidele tundus giidide töö olevat ka kuidagi pealiskaudne - kõigile räägiti täpselt ühte ja sama juttu ja seejuures isegi mitte midagi põnevat jõe või selle tekkimise kohta, vaid lihtsalt näidati erinevate kujutiste peale ja räägiti millist köögivilja või näitlejat need meenutada võiksid. Niiet minu jaoks oleks maa-alune jõgi olla sama hästi kui külastamata. Aga eks see on maitse asi. Puerto Princesa linn ise on suhteliselt väike ja räpane ning ei jätnudki ausaltöeldes mitte mingisugust põhjapanevat muljet. Normaalset söögikohta oli väga keeruline leida, neid lihtsalt polnud. Lõpuks õnnestus süüa õhtust ühe kallima hotelli restoranis. Puerto Princesast lendasime Manilasse tagasi ning sealt koju :)

Olen ka kunagi aastate eest Indoneesiast tagasi tulles sama tundnud. Pigem läks see suhteliselt kiiresti üle. Nagu eelpool teisedki maininud on, siis reisil olles ongi kõik teistsugune - teistsugused inimesed, teised söögid, erinev kultuur ja mis peamine, puudub rutiin, millest stress tekkida saaks. Olen samas aga aru saanud, et mida rohkem igal pool ringi rännata, seda vähemaks see nii-öelda kohatuse tunne koju tagasi jõudes jääb. Pigem oskan ma palju rohkem hinnata seda kõike mis mul siin kodus Eestis on ning usun, et rutiin võib tekkida igal pool, ka näiteks Indias. Kui saab läbi reisi/puhkuse chill ja spontaansus, siis vahetub see igapäevaste toimetuste ja rutiini vastu ning ilmselt kui otsustaksidki kolida Indiasse, siis varem või hiljem tekib see sarnane rutiin ka seal olles. Et motivatsiooni üleval ja sära silmades hoida olen isegi teinud sama mis nii mõnigi siin vastanutest - lihtsalt hakanud kohe uut reisi planeerima, et oleks jälle mida oodata :)

Olen Horvaatias käinud päris mitu korda ja plaanin sellel aastal jälle minna. Minule on jätnud väga hea mulje Dubrovnikust mõnikümmend km eemal asuv väike ja armsa vanalinnaga linn Cavtat. Cavtati plussideks on minu arvates see, et ta on väike, seal pole liiga palju turiste, samas on olemas armas vanalinn, väike jahisadam, nii ametlik rand kui palju võimalusi privaatselt omaette kaljude peal peesitada ja sealt vette sulpsata, mitmed head restoranid otse mere ääres ning asukoht. Asukoht sellepärast, et rendiautoga saab teha päevatrippe nii teistesse Horvaatia ilusatesse mereäärsetesse linnadesse kui ka külastada Bosniat ja Montenegrot.

Sellelt numbrilt võeti kohe vastu +353 -1- 903 6063