trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

See trip oli mu Filipiinide reisi tipphetki ja võib vist öelda, et üldse kõige ägedam kogemus kõikidelt tehtud reisidelt -  https://taophilippines.com

Soovitan külastada Torrent de Pareis Kanjonit - ilus koht plus teel sinna ka imelised vaated. Palma akvaarium meeldis ka. Meie ööbisime sellises armsas jahisadamaga kuurortlinnas nagu Cala d’or. Väga mõnus koht, kus niisamagi peatuda ja väike lõuna/kokteil teha.

Olen autoga käinud 3 korda ja lennukiga 2 korda. autoga käidud kordadel on reisi pikkus olnud 3-4 nädalat ning siis saigi väga mõnusalt ja rahulikult võetud, sinna minnes tee peale jäävate kohtadega tutvutud ja ringi vaadatud. Kuna viimastel kordadel pole aega nii palju käes olnud, siis oleme valinud lennuki, ei raatsi alla 2 nädalasest puhkusest 3-4 päeva lihtsalt autosõidu peale panna, pigem kasutaks seda aega kohapeal. Nüüd sellel suvel ka lähme, reisi kestvus 11 päeva ning lähme lennukiga. Oleneb kindlasti ka laste vanusest ja sellest kuidas nad viitsivad autos pikka maad istuda. Samas olen ühe eelkõnelejaga nõus, et eks autorent kohapeal maksab ka, me maksime kokku 850 eur koos kahe turvatooliga 11 päevase autorendi eest.

Napolist hoiaks täiesti kõrvale. Soovitaks Sorrentos peatuda ning sealt siis päevatrippe teha. Sorrentost läheb ka laev Caprile. Nagu eelnevalt mainitud, siis Amalfi rannik kindlasti ei kvalifitseeru säästureisi sihtkohaks, aga Sorrentos majutused soodsamad kui näiteks Positanos. Võta apartment, siis saad ka ise vajadusel kohapeal süüa teha, kui iga päev ei raatsi väljas restodes käia. Ühistransport on seal täiesti olemas ja toimiv. Lisaks Caprile ja Positanole võid Amalfit külastada näiteks ning oleneb kuidas ja millal rendiautot plaanid võtta, aga Napoli lähedale jääb Pompei, mis väga huvitav ning Vesuuvi otsa ronimine ka täitsa äge elamus. Aga autoga seonduvalt tasuks veits googeldada ja uurida palju need bussipiletid seal minna võiksid kokku, rendiauto hinnad algavad sõltuvalt rendifirmast suvel ca 300st nädal, võimalik, et ei olegi suurt vahet, aga siin tuleb muidugi see ka mängu, et seal on suvel palju rahvast, palju autosid ning see liiklemine ei ole võib-olla kõige mugavam.

Rooma ma isiklikult ei pushiks. Esiteks nädal aega pole nii pikk aeg, Amalfi rannikul kindlasti piisavalt avastada selle ajaga ning teiseks Rooma lähevad ka otselennud, minuarust pole mõtet sõita sellisel juhul Napolisse ja siis rongiga veel Rooma. Mõlemad kohad põnevad ja sealt kindlasti avastamist nädala jagu. Teeks pigem valiku ja naudiks emba-kumba rahulikult ning ei hakkaks tormama.

Mida ma eraldi tooks välja ja soovitaks on külastus La Masseria farmi - https://www.aziendaagricolalamasseria.com/en/

Käisime seal ja see on megaarmas koht.  Näidati kogu farmi, tutvustati kohapealset väiketootmist, saime proovida nii veini, oliivõlisid, moose, limoncellot ning lõpuks sõime ka kohaliku vanaema tehtud lõunasöögi :)

Väga head pildid! Peruu on üks minu unistuste sihtkohtadest!

Ühe korra Napolis linnas sees autoga sõitnud - õudukas! Aga kui peaks olema plaan lennujaamast otse Positano poole sõita, siis linnast läbi ei pea sõitma. Lähed otse maanteele ning Sorrento, Positano ja sealne ümbrus on autoga liigelda täiesti normaalne.

Ryanairi online check in-is laadisin meie covid testid check ini käigus sinna süsteemi ise üles. Boarding passil oli kirjas (covid documentation uploaded). Käisime aga check in deskist läbi kuna andsime pagasi ära, neid kodus prinditud boarding passe ei vaadand keegi ja samuti ei küsitud sertifikaate. Võimalik et siis tõesti neil jookseb see kõik kuskile oma süsteemi seal ilusti, aga no kes teab. Üldiselt läks kiiresti kõik ja ei täheldanud küll tavapärasest pikemat asjatamist.

Dubrovikus olen käinud 3 korda - mu üks lemmiklinnasid, aga vist soovitaks lapsega pigem Mallorcat. Enda lapsega sai käidud Mallorcal kui ta oli 1 asta ja 7 kuud. Tegemist jätkus seal kindlasti ja ei tuldnud küll mingit turismikombinaadi tunnet peale. Olime 8 ööd, iga päev käisime ka kuskil sõitmas ning palju jäi veel ka avastamata. Soovitan kindlasti La Palma akvaariumit. Ööbimskoht soovitan vaadata Cala d'Or piirkonda.

Paljud saavad kindlasti šoki, aga mina ei saanud Napolist mitte mingit emotsiooni, või noh täpsustan, positiivset emotsiooni. Suhteliselt põgenesime sealt ja põgenesime Sorrentosse. Olen Amalfi rannikul 2 korda käinud ja see piirkond on mu üksvaieldamatu lemmik Itaalias. Mõlemad korrad oleme oma nii-öelda baasiks Sorrento valinud ja sealt siis teinud ümberkaudsetesse kohtadesse päevatripe. Ei teadnudki, et Caprile saamisega võib tõesti nii loterii olla, mõlemad korrad suvalisel päeval sadamasse sõitnud, piletid ostnud ja kohe ka saarele saanud. Ju siis on vedanud. Viimati käisin eelmise aasta septembris ning lisaks juba eelnevalt mainitutele on kaks soovitust, mis välja toon:

1. Üks superarmas butiikhotell  La Badia. Asub Sorrentos mäe otsas imeilusa vaatega Napoli  lahele. Kindlasti üks mu TOP 5 ilusamate hotellide hulgas, kus olen olnud: https://www.hotellabadia.it

2. Kui olete Sorrentos, siis võtke poole päevane tuur La Masseria farmi. See oli kindlasti meie reisi tipphetk. Väga armas pisikene farm, kus meile näidati tuuri käigus kõike, mida nad kohapeal kasvatavad ning hiljem saime kõike ka degusteerida - erinevad moosid, mesi, hoidised, oliivõlid, vein ja muidugi limoncello. Kõige krooniks tegi kohalik Itaalia nonna meile veel kohapeal lõunasöögi. Tõesti superautentne ja armas elamus! http://www.aziendaagricolalamasseria.com/en/

Ma sain terveks eelmise aasta lõpus ja kui tegin nüüd testi 11. märtsil, siis see oli negatiivne. Eks see ongi individuaalne kindlasti, aga mulle tundub et need “test 100 päeva pärast terveks saamist ikka positiivne” on ikka pigem erand ning tavaliselt algabki jutt sõnadega “kellelgi sòbranna kuskilt kuulis et kellelgi oli”. Muidugi, kui ikka väga kripeldab ja kahtlus sees siis tee enne kohustuslikki testi mis reisi jaoks vaja veel üks test südamerahuks.

Olemeb ka riigist, aga Hispaania kohta sain vastuse, et on vaja teha ikkagi covid test ning kui see positiivne ja oled läbi põdenud siis on tarvis arstilt sellekohane tõend. 

Siin on hispaania keelne kiri mis sain:

Buenos días:

Le agradecemos haberse puesto en contacto con la oficina de información y atención al ciudadano.

Puede viajar a España con PDIA persistentemente positiva y enfermedad por SARS-CoV-2 resuelta, aportando los siguientes documentos:

-Certificado del resultado de la PCR, realizada en las 72 horas anteriores a su llegada.

-Informe médico en el que se determine que la enfermedad por SARS-CoV-2 está resuelta, aunque persista la PCR +. Dicho informe deberá estar redactado en español o inglés.

Como no es posible obtener el código QR sin PDIAnegativa, tendrá que rellenar e imprimir el formulario en formato PDF, disponible en:

https://www.mscbs.gob.es/profesionales/saludPublica/sanidadExterior/ControlHS.htm

En vez de adjuntar el certificado de la PDIAnegativa, tendrá que adjuntar los dos documentos indicados.

1. Sellel aastal sai käidud Miamis, Costa Ricas ja Itaalias. Kõige meeldejäävam oli oma võrratu loodusega Costa Rica. Väike riik, aga palju jäi veel avastamata, läheks alati tagasi.

2. Hetkel on ostetud lihtsalt soodsa pieltihinna tõttu mai keskel Itaaliasse pieltid. Väga tahaks ka kuskile kaugemale sõita, aga vaatame jooksvalt ja midagi ilmselt rohkem kui paar nädalat ette ei ostaks. LOT-i voucherid võiks ka ära realiseerida :)

3. Peruu, Mehhiko, Tansaania, Indoneesia, USA.

Mul oli 1. septembril AirBalticu lend Tallinnast-Viini, tühistati vähem kui 24h enne ära, eelmisel päeval kella 13 paiku. Korralik närvipinge, aga pakkusid alternatiivina lennata Tallinn-Riia-Berliin-Viin, mille me  ka vastu võtsime ning kõik kulges ilusti.

Nad pidid homme nüüd neid piiranguid üle vaatama, sest no oleme ausad, kui neid ei muudeta siis septembri alguseks on enamik riike üle 25 ja ei saa enam nagunii kuskile lennata

Jep, aga UK on selle ka suht konkreetselt sõnastanud, et ei tohiks kellelgi tekkida kaheti mõistmist. Tagsitulles tuleme otse Itaaliast, niiet küsimus, mis riiki külastasid, saab ilmselgelt vastuseks sellisel juhul Itaalia, nii nagu ta ka tegelikkuses on.

Meil on pere peale üle 600 eur LOT-i vouchereid, millega me lootsime lennata nüüd juuni lõpu poole, aga no kui algselt nad plaanisid avada rahvusvahelised lennud 14. juunil, siis sellest sai 19. juuni ja nüüd on see 30. juuni mis juba enam meie puhkuseplaanidega üldse ei sobi. Kuidagi väga kahtlane tundub see. Me oleme õnnega koos, et meie 2. märtsil Tallinnast Miamisse tühistatud lennu eest me reaalselt saime oma 600 eur per inimene kompensatsiooni rahas tagasi pangaarvele mõned nädalad tagasi.

Mul oli mai lõpus Itaaliasse tühistamisvõimaluseta broneering ning majutusasutus võttis ise ühendust ning tegi tasuta tühistamise.

Ma ei tea, kas keegi reaalselt sealt ka raha on saanud tagasi, aga tundub, et isegi kui selle esialgse maili järgi toimetad enda arust nii, et saaksid refundi, siis saad ikka voucherid. Nad kirjutavad jah, et kui aasta jooksul ära ei kasuta, siis saad raha tagasi. Aasta on iseenesest lühike aeg ja kui juhtub, et ei kasuta voucherit ära siis oleks see ju tore, aga ma arvan, et tegelikkuses see ilmselt nii lihtne pole siiski ja sellisel juhul algab aasta pärast üks tore närvesööv mäng jälle peale.

Ma sain eile maili peale voucheri. Tahaks ikkagi raha saada, sest mõtlesin, et kui uuesti plaan minna taas, siis äkki lendan lufthansaga hoopis. Ma ei kujuta ette, kas ma viitsin seda kõike hakata läbi tegema, tundub, et raha pole sealt keegi saanud.

Ma sain ka üleeile maili selle kohta et 21. mai Tallinn-Bergamo on tühistatud. Tore on muidugi see, et mul on järgmiseks päevaks Bergamo-Napoli lend Ryanairiga ning seda nad ei kompenseeri ükskõik kui loogiline see ka ei tunduks, et kui ma sinna Bergamosse ei saa lennata, ei saa ma ka järgmisel päeval sealt nendega edasi Napolisse. Kirjutsin eraldio veel maili ka neile selle kohta peale telefonikõnet, aga ei usu, et sealt midgai tuleb. Tuleks esimese lennu rahagi! Mu tuttav märkis ka seal taotlusees ära et tahab raha, sai ikka voucherid.

Meil tühistati Miamist Tallinnasse LOT-i lend. Ostetud olid piletid Mytripi kaudu ja LOT ütles ise ka et tuleks hakata seda kompensatsiooni nendelt küsima. Lugedes siin kogemusi kontakti saamises Mytripiga siis mõtlesin, et ma ei viitsi küll seda kadalippu ette võtta, eriti kui meil tegelikult LOT-iga veel üks kompensatsiooni teem aüleval, mida ajame. Mõni aeg läks mööda aj mõtlesin, et proovin ikkagi LOT-ist saada komepnsatsiooni ja täidan selle vormi ära, mis neil kodulehel. Valisime, et soovime kompensatsiooni voucherites, lootes, et äkki neid nad annavad kergemini välja kui reaalset raha pangaarvele ning hoiame siis sõrmed ristis, et vahepeal uksi kinni ei pane. Üllatus oli suur, kui saingi ühel päeval voucherid maili peale. Hakkasin siis uurima ja mis selgus oli, et hüvitise suuruseks selle voucheril oli inimese kohta ca 50 eur. Nooo, minu loogika järgi on seda ikka kuradima vähe Miami-Tallinn tühistatud lennu eest. Olen nendega suhelnud nii messengeri kui telefoni teel ja lõpuks saatsin siis oma kirja taas meiliga ja ootan taaskord vastust. Ma tegelikult saan inimlikust poolest ju aru, et kõigil lennufirmadel raske jne jne, aga praegune situatsioon, kus ma isegi ei küsinud raha vaid vouchereid ja siis üritatakse lihtsalt niimoodi kott pähe tõmmata, tekitab küll nõmeda tunde. Kui keegi on vouchereid saanud, siis mis vääringus teile neid väljastatud on?

Olen 2 korda kunagi Horvaatias autoga käinud, täitsa tore oli, aga reis oli esimesel korral 3 nädalat, teisel korral 2. Hiljem olen veel käinud seal, aga lennukiga. Minu jaoks selle küsimuse, kas minna autoga või lennata, määrab ära suuresti see, et puhkust on ainult 28 päeva aastas ning pigem tahan seda aega rohkem panna sellele, et kohapeal ringi vaadata. Ise nagunii ei kujutaks sellist 24h järjest uhamist autoga ette, seega läheks selle sõidu peale kuskile Lõuna Euroopasse head 4 päeva kindlasti ära kokku. Kui me tookord käisime siis tegime peatuseid ikka ja võtsime rahulikult. Sellisel kujul kui oleks aega rohkem, oleks see autoga minek täitsa tore.

Me käisime märtsis Costa Rical (12 päeva, 2 täiskasvanut ja 2,5 aastane laps) ja tundub, et meil enamvähem sama marsruut olnud. Alguses tundus, et mis see siis ära ei ole, nii väike riik, jõuame igale poole, aga tegelikkuses pannes google mapsi neid marsruute sisse, sai üsna pea selgeks et me peame ikka millestki loobuma, kuna 5 -6 tundi järjest autos istuda ei tundunud nagu plaan meile. Tegime südame kõvaks ja otsustasime et Kariibi mere poolne külg jääb meie plaanidest välja. Lugedes erinevatest reisifoorumitest nõuandeid, jätsime me San Jose täiesti vahele. Sõitsime kohe lennujaamast Poas vulkaani juurde, kus olime 1 öö ning hommikul vara läksime siis vulkaani kraatrit vaatama. Lugesime, et kraatrit õnnestub näha vaid vara hommikul, peale lõunat kattub see pilvedega. Nooh, läks nii, et hommikul kell 8 oli ta juba ilusti pilve sees ja meil jäi üle vaid seda suurt pilve imetleda ja oma kujutlusvõimet kasutada :)

Sealt sõitsime meiegi La Fortunasse, kus löbisime 10 min autosõidu kaugusel linna keskusest ühes korteris. Aias jazucci ja bassein, mis sealse kuumuse juures oli lihtsalt asendamatu. Bookingust leiab selle koha San Gabriel apartments nime alt. La Fortunas olime 4 ööd - täiesti piisav et käia ümbruskonnas kõik põnevad ja ilusad kohad läbi. Käisime Arenali rahvuspargis matkal, Hanging bridges rippsildadel (väga ilus park, kus nägime palju linde), Rio Celeste koske vaatamas (see oli ca tunni ajane autosõit La Fortunast ja päris korralik matk, aga wau, kui ilus kosk ja milline türkiissinine vesi, meeletult ilus). Käisime ka Forunata koske vaatamas ning kohe linna ääres oli üks laiskloomade park, seal nägime 4 laisklooma. Hiljem nägime neid ka veel looduses. 

La Fortuna lähedal on mitmeid looduslike kuumaveeallikatega spasid. Üks kiidetumaid on Tabacon hotsprings. Sinna läksime ka meie. Seal oli mitmed erinevad paketid, meie võtsime 4 tuinnise külastuse koos lõunasöögiga ja maksime 70 USD nägu. See koht on tõesti vapustavalt ilus. Tore on ka see, et nad müüvad vaid limiteeritud arvu pileteid sinna päevas ning tänu sellele pole koht ülerahvastatud ning saab rahulikult suhteliselt privaatselt seda kogu ilu nautida. Soovitan broneerida kindlasti vähemalt paar päeva ette, sest meie jäime ka tegelikult liiga viimasele minutile ning saime siis alles järgmiseks päevaks kui tegelikult oleksime tahtnud. Mis puudutab aga kuumavee allikaid siis me tegelikult käisime looduslikes kuumaveeallikates iga päev mõnulemas ja seda täiesti tasuta. Enne Tabaconi hotelli on tasuta kuumaveeallikad, maksime vaid paar dollarit parkimise korraldajale. Väga mõnus koht, kus inimesed on kividest ehitanud sellised pisikesed basseinikesed kus saab siis pea 40 kraadises veel mõnuleda. Esimest korda sinna minnes tundus see koht veits selline kõrvaline ja kummaline. Eriti kahtlane oli minna seal ühest tunnelist läbi, mis oli graffititega täis soditud, aga tegelikkuses oli seal täiesti turvaline ja sellest sai meie lemmik koht igaõhtuseks mõnusemiseks. Lapsele ka väga meeldis seal, sai kive ühest kohast teise tõsta, puulehti allavoolu saata ja lõbu oli laialt. 

La Fortunast suundusime Monteverdesse, kus me olime 1 öö. See oli selline vahepeatus, et me ei peaks 5 tundi Manuel Antoniosse Vaikse ookeani äärde järjest sõitma. Monteverdes me käisime Moneverde Frog Pondis õhtuse tuuriga konni vaatamas ning hommikul Selvatura pargis. Seal on sarnaseslt La Fortunas asuvale Arenal Hanging Brindges pargile võimsad kõrged rippsillad ägedate vaadetega. Ka seal nägime palju linde. Üleüldine soovitus Costa Ricale reisides oleks see, et võtke kindlasti binokkel kaasa, siis on parem loodust ja linde/loomi vaadata.

Monteverdest suundusime oma viimasesse sihtpunkti Manuel Antoniosse, kus olime 5 ööd. Nagu Kristigi, käisime ka meie Manuel Antonio rahvuspargis nin Nauyaca koske vaatamas. See viimane matk võttis ikka korralikult läbi, 34 kraadi lauspäiekse käes ei olnud ikk akõige meeldivam seda ette võtta, aga seda enam oli preemia kohale jõudes parim, mis olla saab - ma arvan, et see on olndu mu elu kõige mõnusam ja värskendavam ujumine! Super tunne peale sellist matka! Selle kosega on huvitav lugu, et päev varem me tahtsime ka selle kose juurde minna ja vaatasime lonely planetist, et sinna saab ka lühema matkaga kuskilt eemalt. Sõitsime kohale, aga no mitte eühtegi silti, mitte ühtegi inimest. Mina kange Eesti naisena ütlesin oma elukaaslasele, et me ikk apeame sealt järsust teest alla sõitma ja vaatama äkki see on seal all. Kuuleka mehena ei hakanud ta vastu vaidlema kuigi ütles, et tema arvates see hea mõte pole. Lõppes see asi sellega et me enam üles sealt ei saanud oma jõududega. Õnneks tuli just sellel hetkel meiele siis vastu see ainus auto kes sealt selle 2 tunni jooksul sõitis mööda ning organiseeris meile abi. Lõpuks tuligi siis kohalik Mario oma pojaga, kes meie auto sealt mäest üles tõmbasid. Lõpp hea kõik hea. Üldiselt, kui minna kuival perioodil ja mitte selliseid teid ette võtta, nagu meie tegime, siis on need teed läbitavad küll esiveolise autoga (meil oli mitsubishi outlander). La Fortunast Monteverdesse sõit oli ka suht tüütu, sest vahepeal oli tee ikka väga halb, aga midagi ületamatut polnud. 4-veoline oleks ilmselt muidugi parem olnud.

Manuel Antonio piirkonnas soovitan veel minna Uvita beachile, täiesti inimtühi väga ilus rand. Ööbimiskoht oli meil Casa Neldas (Air bnb), mis oli jalutuskäigu kauguses Manuel Antonio keskusest, kuid samas väga vaikses kohas ümbritsetuna loodusest. Omanik Tim oli väga sõbralik ja tore, tuba kõik see mis meil vaja oli, mõnus terrass vaatega vihmametsale, kus õhtul sangriat juua ning lisapunktid saavad tema koerad, kellega meie laps suureks sõbraks sai.

Reisi lõpp läks seoses koroonaga suhteliselt pingeliseks ning meie piletid LOTiga tühistati ära, aga lõpptulemusena läks kõik ilusti, saime kenasti koju ning jäime reisiga väga rahule. Üks selline reis, mille jooksul ei külastanud ühtegi muuseumit ega kirikut, ainult loodus ja matkamine! Ning loodus on Costa Rical tõesti ilus! Eks elu näitab muidugi, aga avastamist jäi seal ikka kõvasti veel, kes teab, äkki kunagi jälle.

@Betškin me ostsime piletid Miami-New York-Frankfurt-Tallinn homme 18.märtsil. hoiame pöidlaid