Riiete pesemine lääne - Euroopas

Tere.

Asi on selline, et mul on plaanis liikuma hakata nüüd see reede(hiljemalt) Eestist ära kaheks ja pooleks kuuks Lääne - Euroopasse. Monaco, Itaalia, Saksamaa jne.

Teadupärast saavad riided ikkagi mustaks ja see pani ajendama küsimusega kus ja mis kohtades on võimalik teel olles riideid pesta. Mis hinnaklassis nad on jne.

Ootan vastusi ja teemaga on üsna kiire.

Harri.

Kui häälega reis nagunii,siis võib ilusal päiksepaistelisel heinamaal end magama sättida ja oma pesuasjad kusagile orgiotsa kuivama jätta:)) eelnevalt neid siis kusagil tualeti kraanikausis pesnuna. Kui see liialt boheemlaslik, siis on pesuamajad pea igas linnakeses. paari euro eest peaks masinatäie pestud saama:)

Self-service pesulates (Lavanderia self-service) maksab 1 zetoon (st. 1 pesu) ca 3-4 euri. Igal pool neid ei leidu, aga suuremates linnades on kindlasti mitu olemas. Keemiline puhastus - triiksàrk 1-3 euri.

Tänud vastuse eest :) Eks tuleb vaikselt googeldama hakata :) ja vaadata mis välja tuleb. maximum mõte on ka hea, eks tuleb seegi ära kasutada ;)

Osta Eestist Persil pesupulber kaasa. Soovitatavalt käsipesu. Mugav ja odav.

Poolas saate hotellis pesumasinas pesta, v. kindlasti on seal ho(s)telis kauss kus saab pesta. Pesupulbrit saab odavalt poest Poolas.

Seal pesevad väga paljud kohalikudki pesumajades. Mina kasutasin igatahes iseteenindavaid pesupesemiskohti. Enamasti võttis masinatäis pesu aega umbes tunni. Sel ajal sai poes käia või ringi vaadata. Kohalikelt, kes seal istuvad ja lehti loevad, tasub küsida, kui kaua aega 1 pesu võtab. Mõnes kohas oli see aeg plagule trükitud. Pesuvahendi kas võtad ise kaasa, või ostad kohapealt (mis on muidugi veidi kallim). Kuivatada sai ka kohe kõrval suurtes kuivatites. Kuivatusaega sai soovi järgi valida, pikem (kallim) või lühem. Mugav oli see küll.

Mõnel pool on hostelites pesumasina ja kuivati kasutamise võimalus.