Rijeka

TerePalun natukene infot. Sõidame Jaanide ajal 2 nädalaks Tallinn-Rijeka-Tallinn ning soovime lihtsalt puhata ning autot rentida pole plaanis. Millist linnakest Rijeka läheduses soovitate  ja oskate soovitada lastesõbralikke hotelle. Meil plaanis rannapuhkus kuni 10 päeva ja siis viimastel päevadel Rijekat avastama, või on ka Rijeka äärelinnas mõni super hotell? Hetkel olen kiidusõnu kuulnud Opatija kohta. Ette tänades

Rijeka lennujaam asub Krk-i saarel, Rijeka linn asub mandril. Nii et saarelt mandrile peate ikka kuidagi saama, aga kindlasti bussid sõidavad, nii et autot pole siis vaja.

0
0

KRK saarel, Krk linn on väga armas väike linn! Ilus lahesopp ja imearmas vanalinn. Oktoobri alguses suutsime nädal aega ainult saarel olla. Käisime matkamas, kõndisime linna läbi, proovisime parimaid mereande otse raekoja kella all. Tegime tutvust restorani omanikuga, kes serveeris spetsiaalselt meile just püütud vähke ja kalu, hiljem tegi ka paaditiiru merel ja pakkus enda tehtud veini. Tõeliselt sõbralikud inimesed! Muide, need mäed seal saarel on täiesti jõukohased kõigile. Meie käisime ühe päevaga kõrgemad tipud ära ja nägime terve saare sealt ülevalt ära. Samuti käisime Vrbnik linnas, kus me olime sel ajal vist ainukesed turistid. Väga kaunid vaated Horvaatia mandrile ja mägedele. Linnas jalutades on vaated nagu filmis. Ka takso oli meil personaalne - soovitan soojalt Mile Taxi Krk. Toovad ja viivad lennujaama, kohalikud lõbusad juhid ja teevad kasvõi õhtu läbi sõitu oma taksos, mis nädalavahetuste õhtuti muutub karaoke taksoks.  Ilmselt 10ks päevaks seal tegevust ei jagu, aga soovitan sinna minna ilma plaane tegemata, sponaaansed plaanid on alati kõige paremad!

0
0

Krk saarel hakkaks kolmandal päeval juba igav. Liiga väike koht lihtsalt.  Opatija tõesti ilus linnake. Mõnus puhata. Seal oleks tegevust 4-5 päeva kui võtad paar trippi; linn ise väga väike. Rannad kitsad ja väga kivised. Reeglina läheb järsult sügavaks mis mulle isiklikult meeldis, kuid kas ka lastele? Minu arust rendiauto vajalik. Saad ka kaugemale sõitta. Näiteks Pula linna, Rijeka linna, Plitvice rahvuspark, Krka rahvuspark.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased