Viimased kommentaarid

@Anne Sulb:- Lennujaamast sisenedes on viisa tasuta ja tagasi tulles ka raha ei võeta, kui oled 3 ööd. -- Vabandust: Viisa pole tõesti tasuta, maksime kohalikus rahaga sulas, kaardimakse võimalus oli ka. Aga enam ei mäleta kui palju.. ligi 40 dinaari nägu. Jõudsime kohale väsinuna, peale ööd Paphose lennujaamas ja asjad olid hommikuks üsna hägused.- Lennujaamast linna liigub buss lennujaama eest. Pilet oli vist 3 dinaari nägu, saab osta sealt samast lähedalt putkast (musta värvi pisike putka). 

Meie küsisime hotellist juhiga auto. Ei pidanud pead murdma, kust pääseb ujuma. Sissepääs + söök oli kokku vist 25 dinaari nägu, sõit veel 25.  Juht ootas ilusti ära ka. Viis meid Amman Beachi, kuhu väidetavalt sebis meile soodukaga sisenemise. 

Paras naljategu on see "soodus". Esimest korda lootsin, et saab Kopenhaagenisse veidi odavama pileti - tavaliselt on kuskil 110-130€ ringis, seekord sain 99,24€.. soodukas missugune. Aga mis seal salata - läksin kaasa ja ostsin ära. Nordica pole minu teada kunagi säranud oma sooduspakkumistega.

Käisin N-P Londonis, vahetult peale peaministri hääletust. Reisimist pole  see siiani kuidagi mõjutanud - käisin ID-kaardiga ja keegi ei kobisenud passikontrollis. 

Meie käisime passiga, löödi ka tempel sisse.Lendasime Tallinn-Istanbul-Tbilisi ja tagasi sama kaudu.

Enamasti olen piletid ostnud vahendajatelt. Otsinguks kasutanud momondo.com, ja sealt edasi olen ostnud mytrip, tickets, budgetair jne. Siiani on kõigega hästi läinud, teavitused tulevad lennuplaani muutusest, check in saab ka kergelt tehtud.Ühe korra ma kahtlesin, kas tasub osta budgetairist või mitte. Pidin ostma 9 lennupiletit korraga, kogusummas umbes 2500 euri. Kuna lennufirma oli Turkish Airlines, vaatasin ka nende kodulehelt - seal oli umbes 1300 euri kallim. Läksin riski peale ja ostsin vahendajalt. Ostsin pikalt ette ja selle aja jooksul muutus lennuplaan umbes kolm korda, teavitused tulid ilusti ja kuna lennupäevad jäid ikkagi samaks ja sobivaks, siis polnud mul põhjust muuta ega raha tagasi ka nõuda.Aga ma kontrollin muidugi igakord ka lennufirma kodulehelt, näiteks odavlennufirma piletid ostan alati vastava firma lehelt otse.  Vahendajate lehelt ostes, tuleb olla tähelepanelikum lisatasude ja ka maksemeetodite suhtes.Olen samuti lugenud olukordadest, kus vahendajatega on raske kontakti saada, ühist keelt leida ja raha tagasi saada. 

  1. Käisin u. 4 korda Taanis, korra Londonis, Lätis, Prantsusmaal (Nice, Cannes), Monacos, Istanbulis,  Gruusias (Tbilisi, Kazbeg) ja Šotimaal. Võibolla oli veel mõni kiire nädalavahetuse reis - hetkel ei tule meelde :)Kõige meeldejäävam on ilmselt Gruusia, seal käisime sõpradega, 10inimest. Kohalikud suutsid iga päev millegiga üllatada. Näiteks 150km läbimine 50kmh ja kolm väikest vanameest irvitamas nii et pisarad silmis. Samuti oli reisi õnnestumise taga ilmselt seltskond.Ka Taani suutis see aasta üllatada, või noh, pigem siis minu õde, kes seal elab. Olen palju kordi seal käinud ja seekord oli ta planeerinud Copenhageni jõe paadisõidu, koos veiniga. Paadis oli veel Ameerika perekond, kes ei suutnud ära imestada, et selline riik on olemas nagu meie väike Eesti - lubasid järgmine kord autoga Eestini välja sõita, seekord sõitsid ainult Saksani.2) 2019 on ette ostetud juba London, Küpros ja Jordaania. Ilmselt tuleb suvel mõni pikem autosõit Gdanski või sinna kanti ka. Rohkem midagi ette ei planeeriks, kuna on plaanis suuremad elumuutused :)3) Hea meelega kasutan ära pakkumisi Nordicalt (mis tavaliselt ei olegi nii suured soodukad), AirBaltic (ootan suve, et õele Taani külla minna jälle).Ainukesed korralikud soodukad olen hetkel ainult Ryanairiga saanud, näiteks Tallinn-Paphos 5€, Paphos-Amman 9€. Ja mõnikord võib isegi vedada ja EasyJeti soodukatega skoorida.

@vatse - oskad öelda, mis see viisa maksab viimase seisuga?

Käisin reisil uue pagasipoliitiga järgi ja priority-ga.Kaasas oli seljakott, mis mahtus ees oleva istme alla ja kõva kohver, täpselt nende mõõtudega, mis lubatud ehk 55x40x20.Seljakott mahtus ilusti istme alla ja kohver pea kohale, ja ruumi jäi veel ülegi. Kuna Tallinnast minnes jõudsime üsna viimastena lennukile siis keegi isegi ei vaadanud, mitu kotti või kui suured need olid. Ka tagasitulles ei mõõtnud keegi kotti üle, olime samuti järjekorra tagapool. Kohvrile leidsin ilusti koha ka enda pea üleval.P.S Vaadates teiste inimeste kohvreid, siis võib julgelt teinekord suurema võtta, sest paar kotti olid nii suured, et kaks meest tõstsin seda pea kohale, ka mõõdud olid silmnähtavalt liiga suured.Boeing 737 pagasiruumid pea kohal mahutavad kindlasti ka suuremad kotid ära. Ühesõnaga - kui muretsed liiga suure pagasi pärast, siis oota järjekorra lõpupoole, keegi viimaste kohvreid üle mõõtma ei hakka. Sellega riskid muidugi, et ei pruugi leida pea kohal enam kotile kohta. 

Ma arvasin, et mul on kõik selge, kuid nüüd on segadus.Mul on Priority ja kõva kohver suuruses 52 x 36 x 22 cm + pisike seljakott, mis mahub istme alla. Kas ma selle kohvri pean mahutama ülesse kappi või saan anda selle enne lennukisse minekut kärule?

Ma arvan ka, et oskab rohkem soovitada sihtkohti ja lennupileteid kui tead, millal minna tahaksid.

Palun soovitusi, kuidas nädal sisustada :)

Mina olen siiani kõik korrad EasyHotelis ööbinud.  Üks asub Victoria Stationsile väga lähedal, see oli äärmiselt mugav, sest sealt tulime ja läksime bussiga lennujaama. Samuti on see üks odavamaid kohti nii lähedal kesklinnale - hea undergroundi ühendus.Soovitan.

Eelnevalt on mainitud mägijõge, oskate soovitada mõnda?

KRK saarel, Krk linn on väga armas väike linn! Ilus lahesopp ja imearmas vanalinn. Oktoobri alguses suutsime nädal aega ainult saarel olla. Käisime matkamas, kõndisime linna läbi, proovisime parimaid mereande otse raekoja kella all. Tegime tutvust restorani omanikuga, kes serveeris spetsiaalselt meile just püütud vähke ja kalu, hiljem tegi ka paaditiiru merel ja pakkus enda tehtud veini. Tõeliselt sõbralikud inimesed! Muide, need mäed seal saarel on täiesti jõukohased kõigile. Meie käisime ühe päevaga kõrgemad tipud ära ja nägime terve saare sealt ülevalt ära. Samuti käisime Vrbnik linnas, kus me olime sel ajal vist ainukesed turistid. Väga kaunid vaated Horvaatia mandrile ja mägedele. Linnas jalutades on vaated nagu filmis. Ka takso oli meil personaalne - soovitan soojalt Mile Taxi Krk. Toovad ja viivad lennujaama, kohalikud lõbusad juhid ja teevad kasvõi õhtu läbi sõitu oma taksos, mis nädalavahetuste õhtuti muutub karaoke taksoks.  Ilmselt 10ks päevaks seal tegevust ei jagu, aga soovitan sinna minna ilma plaane tegemata, sponaaansed plaanid on alati kõige paremad!

Kas metroo ka ei sõida? Ma olen Londonis paar korda käinud ja kõik korrad metrooga sõitnud, pole kordagi bussi istunud. Metroo tundub esialgu hirmutav, kuid tegelikult on väga loogiline ja arusaadav, peatuseid on ka palju. Oyster kaardiga on suhteliselt odav ka.

Siin on mainitud Smartlynxi lende. Sinna saab ju ainult läbi paketireisi ostmise? Või saab sinna osta lihtsalt lennupileteid ka, ilma reisikorraldaja sekkumiseta?

Kreekas on augustis kõrghooaeg veel. Ise olen käinud Kreeta saarel, põhja osas, kõik mis nägin oli väga kaunis! Uurisin, mis paketid saadaval on. Vaatasin tripadvisorist hotellide arvustusi ja asukohta, teinekord võid sealt leida päris häis nippe mõne hotelli kohta. Enda paketi sain 508€ eest sept lõpp - okt algus. Väljas oli veel eestlase jaoks väga soe, kõik päevad päike paistis ja merevesi ka ei jahutanud väga. Tripadvisorist lugesin, et see hotell, mis paketis oli pakutud on pooleldi remonditud, seega maksin 50€ peale ja sain tänavapoolse toa rõduga, suure voodiga ja uues hotelli osas. Kui ma vana hotelliosa tube nägin, olin õnnelik, et peale maksin... Need toad olid täpselt nagu nõuka ajast, läikiv spoonmööbel ja kriuksuv plaatpõrand. Saarel liikusime ringi rendiautoga, võtsime tänavalt suhteliselt odavalt (pärast avastasime, et hotellist oleks odavamalt saanud parema auto, mis sõidab korralikult mägedest üles ka). Käisime saare kõige ida poolsemas tipus, kus kasvab Euroopa suurim looduslik palmimets ja meeletult ilus Vai rand. See oli tõesti ilus ja mõnus... suured palmid ja helesinine laguun ümbritsetud mägedest. Sinna sõitmine on suhteliselt pingeline, kohalikud kihutavad mägiteedel pimedates kurvides mööda, järsud kaljuservad ja pisikesed külad tee ääres. Ma ei oska öelda, mis seis seal augustis on, kui turiste on kõvasti rohkem. Paketireisiga on see ka veel hea, et reisikorraldajaga kohtud hotellis. Temalt saad infot kõige kohta, mis vähegi huvitab. Ühe ekskursiooni ostsime ka temalt. Väga mugav, kuna tullakse järgi bussiga ja tuuakse hotelli tagasi ka. Esimest korda minnes soovitan osta reisikorraldaja kaudu. Niiviisi on lihtsam ka lennujaamas sinna minnes ja tagasi tulles, võtad kellegi tuttava sappa ja jõuad oma lennule. Samuti saad lennujaamast hotelli ja tagasi ka, ei pea muretsema selle mineku pärast, eriti kui lend on öösel. Oma reisi ostsin tuusik.ee kaudu, kaks aastat tagasi. Peale seda ei ole rohkem paketireisidel käinud, pigem ikka omal käel. Normaalsed pakkumised on kuidagi väga kalliks läinud. Igatahes, soovitan Kreeta saart. Sealt on võimalik minna ka teistele lähedal asuvatele saartele. Kui eelarve ei mängi rolli, siis soovitan ka Santorinit, mis on tunnistatud Kreeka kõige ilusamaks saareks, kui vaatad pilte, saad aru, et põhjusega.

Ostsin ka BudgetAir-iga piletid 10le, kokku 2500€ eest. Tuli kohe meilile teavitus piletite ostmise kohta, maksin Paypal-iga. Aga küsimus on hoopis www.checkmytrip.com lehega seoses - ma ei saa aru, millise koodi ma pean sinna sisestama, sest siiani kui olen proovinud, siis näitab, et sellist piletit pole.