Rikked teel

Lihtsalt huvi pärast tahaks teada, kas kellelgi on juhtunud auto-motoreisil sõidukiga midagi hullu või lausa väga hullu. Kuidas keerulist olukorda lahendatud on ja millised on järeldused, mida sellistest juhtumistest on tehtud? Endal plaan sel suvel üks ring jälle teha ja senised tehnilised probleemid on isiklikult minul piirnenud auto radika väikse lekkega paar suve tagasi Leedus.

Ikka leiab. 2001 Mitsubishiga peale Tallinna esinduses geneka rihma vahetamist Münchenist tagasi tulles jäi Poola-Leedu piiril genekas kõõluma, mutrid olid küljest. Leedu rekkamehed otsisd oma huiovinakastist vajalikud mutrid.

1998 Rootsis 100km Stokholmist allapoole juhtus kunagi mootoriga midagi. Kolks sees, hiljem vahetati väntvõll. Siis sai sebitud Eestist teine auto vastu ja nööri otsas Stokki, laeva peale pingutas ise kuidagi. Ooteaja 3 päeva sai veedetud telkides autoesinduse juures R,L,P- ehk saab remonti, aga sorry- jaapani auto.

2003 Bosnia-Hertzogovinas vihmas mägedes nokkakolar. 10 päeva ootamist ja toodigi treileril koju.

Ka kõige hullemast olukorrast tuleb rahulikult mõeldes välja. Ei tohi paanikasse sattuda. Kui endaga kõik korras siis pole tegelikult hullu. Materjaalsed asjad tulevad tagasi.

Iga aasta kevadel on ärevus, millal jälle kuhugi kimab... Autoreis ei ole odav ajaviide- see on elustiil. Sita suusailma ajal rannapuhkus ikka lennukiga

1998 vana Scorpioga Hispaanias lakkas töötamast ventika termosidur, s.t ventikas seisis. Ostsin tuubi Super Attaci ja surusin selle siduri vahele. Pidevalt täispööretes unnates tegi ta küll helikopteri häält, kuid jahutas. Aasta hiljem Sloveeniasse sõites läks Hungaris kiirtee ummikus keema Renault Traffic (renditud). Kapoti avamisel selgus, et jahutusventikas puudus. Kõne omanikule selgitas, et see läks rikki jah, võtsin maha. Ja tüüp rentis sõiduki südamerahuga Lõuna-Euroopa reisiks! Pidevas sõidus jahtus piisavalt, kuid seistes läks kohe keema. Ljubljanas sai selgeks, et plokikaane tihend ei pidanud sellele vastu. Kohalik esindus tellis uue tihendi Itaaliast, see tuli kolm päeva ja kokku veetsime Sloveenia pealinnas kuus päeva plaanitud kahe asemel. Ilus linn oli. Maksma läks see lugu 9000 eek, mis tollal oli päris korralik summa.