Roheline kaart, Riia. Kiire!

2.mail soidame Riga.Rohelist kaarti ei ole. Kas praegu see on vajalik? Kindlustusfirma on If ja nende kodulehel on info,et EL riikides see ei ole vajalik

Ma saan iga kord koos kohustusliku kindlustusega kaasa pdf-i, mille prindin välja ja ongi "roheline kaart" olemas.

Lätis ei taha keegi su rohelist kaarti.

Meile saadetakse kohustuslik kindlustus koju ja ilma rohelise kaardita msander, aitäh

Tegelikult peab Lätis auto kindlustus kaasas olema, sest õnnetuste eest ei ole meist mitte keegi kaitstud. NN roheline ei pea ta enam olema, vaid seltsid annavad valge. Kõik oleneb nüüd sellest, kuidas kuidas kindlustust teed?! Mul on aasta kindlustus ja koju saadetakse iga aasta arve ning sellega on kaasas pdf fail, mille prindid Eestist lahkumiseks välja. Meil seda kaasas olema ei pea, sest e-politsei kaudu näevad kontrollijad kohe kindlustuse olemasolu. On üks väike nüans veel. Tavaliselt sõidetakse (sõitsin) Lätti - Leetu (Soome)ilma tervise ja reisikindluseta. Peale ühte väikest tervisega seonduvat vahejuhtumit Leedus, kus laagris juhuslikult olev arst aitas mul ilma med.abita olukorrast välja tulla, olen targemaks saanud ning oman koguaeg kaasas EL tervisekindlustuse kaarti ja teen igaks aastaks panga reisikindlustuse.

Tegelikult saab Rohelise kaardi lasta välja trükida statoili bensiinijaamas,kui kindlustus IFis tehtud.Ise tellin alati rohelise kaardi postiga koju.Tavaline valge liikluskindlustus jah kõlbab aga kui probleem siis vastas poolel raske aru saada mis meie kindlustusel kirjas.Roheline kaart on ingliskeelne ja aru saadav .

Helistadin IF-sse. Öeldi, et piisab kehtivast liikluspoliisist. Aitäh kõgile abi eest!

Mina trükin ka koos igaaastase arvega saabuva PDF-i välja ja panen bussi kindalaekasse. Aasta hiljem panen jälle uue. Kuna kindlustaja on peretuttav, siis on mulle see roheline ka isiklikult kätte antud. Haigekassast saadud Euroopa Ravikindlustuse kaart on ka alaliselt rahakoti vahel. Iial ei tea, kuna neid vaja läheb.