Roheneemesaared - kohalik eluolu

Tere! Olen lapsega sinna minemas ja uurin neilt, kes sealse kohaliku eluga rohkem kursis, et...

  1. Mõistan, et klassikalisi kaubamajasid seal ei ole.  Seega, kas seal on turupäevad ja turuplatsid? Kas lihtsamad hobivahendid nagu snorgeldamismaskid ja nt  kalapüügi varustus on saadaval?
  2. Kas veebruar 2022 seisuga praamiühendused toimivad?
  3. Kas kohapeal on ka mingisugused "Community aread" nagu spordisaalid või või muud noortele mõeldud kohad (skatepark või noortekeskus) Lisaks olen tänulik, kui jagataks infot või linke kohaliku kultuurielu kohta. Sündmused, festivalid vms. Tänan!

Tere,

Jaanuari lõpus just sai käidud ja kuna meil oli 1 nädal AI siis nautisime rannamõnusid nädala aega ja olime Santa Marias.

  1. Santa Marias on küll kalaturg ja valik metsik. Peale tuuna ma küll ei oskaks midagi osta. Ausalt öeldes, pole näinud kuskilt turgu, kust saaks rohelist maltsa jne. Oli 1 toidupood ja meiemõistes a´la külapood (kindlasti mitte Coop külapood, vaid 100% külapood) ja seal oli hästi palju konservtooteid ja värsket kraami pigem vähe.

Hobivahenditest - kui tahad maski siis seda saab ...kui tahad profivarustust - jätan kommenteerimata. On väga palju surfareid ja lohesurfareid ja kindlasti seda varustust saab ka rentida. Kalapüük ka on väga popp seal. Aga ise seda pole proovinud (snorkeldamise maskid meil olid kaasas ja muu väga ei pakkunud huvi).

  1. ma sain aru, et saarte vahel saab liikuda lennukitega ja kuna piletitega pidi keeruline olema (ise pole uurinud, aga siit foorumist sain nii aru) siis olime ühe koha peal,

  2. jõusaal on väljas (Santa Marias rannas) ja seda täitsa kasutati. Skateparki pole näinud ja laste mänguväljak on ikka üli tagasihoidlik vs meie omadega.

Aga rand ja ookean on fantastilised ja iga hetk läheks sinna tagasi :) 

Head reisi!

2
0

Tõenäoliselt on sihtkoht Sal või Boa Vista. Sel juhul eriti variante ei ole ja tuleb püsida oma saarel.

Kahe saare vahel käib teatud päevadel praam, aga seda ei saa kasutada päevaseks ekskursiooniks, sest tegemist on pikema marsruudiga, mis algab Santiagol ja lõppeb kaarega hoopis Sao Vicentel tehes peatusi teel. Pärast tuleb sealt jälle peatustega tagasi. Graafikuid näeb siit - https://www.cvinterilhas.cv/routesschedules Need täienevad jooksvalt, aga soovi korral võib järgmiste nädalate graafiku järgi vaadata, mis nädalapäeval see kuu soovitud väljumised on.

Kaugemale on selle laevaga loomulikult veelgi keerulisem liikuda. Nädalase puhkuse korral ei maksaks riskima hakata.

Uue lennufirma graafik on hetkel veel väga piiratud. Boa Vistalt käib lend kaks korda nädalas Praiasse. Salilt saab iga päev Praiasse ja päris mitu korda nädalas ka Sao Vicentele. Päevaseks väljasõiduks need lennud loomulikult mõeldud ei ole ja arvestades hindu ei tasuks see ka ära. Aga ühe ööbimisega saab tõenäoliselt leida lennud, millega saab Santiagol või Sao Vicentel olla juba mõistlikuma aja. Piletid tuleb kindlasti ära osta kohe, kui plaan kindel. Kohal mõtlemiseks neid kohti enamasti ei ole. https://bestflycaboverde.com/en/online/horarios.htm Hinnad on eskuudodes ja mitte eurodes :)

2
0

Tänan info eest!

0
0

m53301183- mis  hotellis olite ja kas jäite hotelliga rahule? Lastega perele soovitaksite?

0
0

Kuidas on tagasitulekul testimisega?

Kolmas riik ja mingit testi ju vaja..

Saan aru, et Santa Maria Clinicus saab teha antigeeni oma.

Millal testi tegite ja kuidas oli Soome naasmisega?

Kas olete ka Finentryt täitnud?

Endal plaan Tallinn-Helsingi-Tallinn ots laevaga teha.

Lend Helsingi - Sal - Helsingi.

0
0

Kas reisi Ja ostete Tjäreborilt? Kas TLL-Hel lennukiga ei jõuaks?

0
0

Tere!

Reis 14-21.02 Helsingi - Sal  - Helsingi

Sooviks ka viimast infot covid testimise osas. Kus küsitakse/kas küsitakse?

0
0

Minek Tui'ga, Tallinn-Helsingi-Tallinn lennuajad ei sobi üldse ja mõttetult kallid ka.

Otsustasime, et teeme tagasiteel ühe Helsingi-linnapäeva :) Polegi ammu sattunud.

Endiselt huvitavad samad nüansid:

Kuidas on tagasitulekul testimisega?

Saan aru, et Santa Maria Clinicus saab teha antigeeni oma.

Millal testi tegite ja kuidas oli Soome naasmisega?

Kas olete ka Finentryt täitnud?

0
0

To Trippixx: Meie hotell oli Oasis-belorizonte (oligi Tjäreborgi pakutud variant). Ehk sõltub, kui suured lapsed on...aga meie ajal kohe tundus, et lapsi oli vähe. Lausa pöörasime sellele tähelepanu. Mõned basseinid olid, aga pigem tagasihoidlik valik. Oli üks mänguväljak - jällegi tagasihoidlik. 

Et kui loodad, et lapsega (a´la egiptuse moodi) tegeldakse siis seda ma küll näinud ei ole. Täitsa võimalik, et lastega oleks igav... samas kui minu poja oli väike siis teda kunagi see lastevärk ei huvitanud - peaasi et mulistada saaks ...aga rand on super ja ma ütleks, et lastele turvaline.

0
0

Tere,

Kuna meie lend oli Helsingist kl 8.00 hommikul siis otsustasime minna TLN-HEL esimese lunnukiga ja kõik sujus väga hästi. Ehk lennupiletid on kallimad kui laev+takso...aga meil oli veidi kiire ja ei olnud lisapäevi võtta... aga samas ma ütlen, et nii on palju mugavam. Oleme ka ööbinud ja kaua oodanud lennujaamades - kõik see jook/söök ja niisama mõtetu ostud - enam vähem teeb tasa.

Tagasi koju tulime ka lennukiga ja kl 6.30 oli Tallinnas ja kl 9.00 olin tööpostil.

Tagasi tulles oli vaja testi teha , aga seda Soome pärast. Lähed Santa Maria clinikusse, annad 25 euri ja saad kätte. Meil olid vale kuupäevaga (ma saan aru, et see tõend tuleb wordist, mitte süsteemist ja sellepärast oligi vale). Avastasime hotellis ja tipa-tapa läksime tagasime. Nad naersid ja andsid meile uued :) Muideks keegi pole nende vastu huvi tundnud, ka Soomes. Muideks see oligi Antigeeni test. PRC vist isegi ei saagi Santa Marias teha...

Kehatemp kontroll on igal pool, isegi rannast tulles. Aga meie suhtusime rahulikult - kui vaja siis vaja...parem kui üldse mitte midagi.

Võrreldes ajaga enne covdit - kõik see paberimajandus on natuke tüütu, aga peab vist rahulikumalt võtma ja reisile:

Head reisielamust!

1
0

Tui HKI-SAL lend kahjuks tõesti hommikul 7:05 ja ei jätnud kahe lennu vahet igaks juhuks 30min peale (never know).

Kuna meeldib kahekesi tuiata ja pole ammu Helsingis ka käinud, siis tuli seekord niimoodi plaan. 

Veel vanust nii vähe, et jaksab selle ühe magamata öö vastu pidada; eriti kui hommikuks pakutakse suplust ookeanis :)

0
0

Küsisin infot testimise osas, sain sellise vastuse:

When travelling to Kap Verde, you need to have a certificate in english for a negative antigen test up to 48 hours old at the time of departure or a certificate for a negative PCR test up to 72 hours old.

You dont need a test for the flight back to Finland.

Best Regards,

Daniela
Tjäreborg

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased