Roheneeme Saared - Sal/ Santa Maria

Tere,

Kas keegi on käinud Sal´i saarel Santa Maria´l ja oskaks soovitada mõnda head hotelli ja rääkida lähemalt mis tegevusi saarel on ja kas ka saaks minna teisi saari külastama või näiteks minna sealt ühe päeva reisile Senegali?

Kuidas on lood viisa taotlemisgega?

Aitäh!

Poole päevaga teeb saarele tiiru peale. Surfajatel-sukeldujatel pole aja sisustamisega probleeme, samuti päikesekummardajatel. Kultuurielamuste otsijatel võib probleeme tekkida. Soovitatav (hinna tõttu) minna tšarteriga. Kui soomlastega, siis viisa asja ajavad nemad. Pildid tehtud Sal'i saarel ja selle ümbruse vetes. http://kaidohaagen.com/photo_9063783.html#photos_id=9063783

Viisa ostsime piirilt kiiresti ~ 4 kuud tagasi. Olime Sali saarel Riu Funana hotellis. Väga hea hotell ilusate pikkade liivarandadega. Tegime saarele jeepidega tiiru peale. Mujal ei käinud, järgmine kord. Käisime Finnmatkat kaudu. Mõnus rahulik puhkus.

Sõltub kauaks minna. 2009 olin 10 päeva Salil Finnamatkadega ja nüüd aprillis jälle minek aga seekord plaan omal käel vähemalt 2-3 naabersaart ka ära vaadata. Finnmatkat kaudu olin hotellis Djadsal, oli natuke lihtne aga puhas. Sal-i saarele teeb paari tunniga tiiru peale aga meri on super. Saare moto on No Stress ja kohalikud on sõbralikud aga samas ei käi ajudele nagu mujal Aafrikas. Senegali oleks kavalam läbi Gambia minna ja ühe päevaga ei jõua Senegalis midagi näha.

Lähen esmaspäeval ja seoses sellega mõned küsimused. Kas hotellis saab raha vahetada, või tulebki pool päeva kuskil pangas passida ja kas üldse on mõtet vahetada,sest siit lugedes jäi mulje et eurodes arveldamine ei ole probleem, kui pole kas nad siis ka metallraha tunnistavad, sest läinud aastal Zansibaril käies ei tahetud euro münte vastu võtta. Kas mobiililevi on nüüd lõpuks seal olemas, sest emt koduka info põhjal peaks olema? Tahaks käia ka teistel saartel, kas sellisel juhul on mõttekas reis finnmatkatelt võtta või saab kohalikelt poole odavamalt? Hinnad pidavat kohapeal üsna krõbedad olema, kui palju maksab näiteks pudel vett? Kas hommikul korralikku kohvi on võimalik juua või tuleb endal kohv ja veekeeduspiraal kaasa võtta?

Hotellis vahetada ei proovinud, ning pangas läks aega vist 5 minutit, mitte pool päeva. Ning paljud kohad eelistasid maksmisel eurot, näiteks kui maksin oma sukeldumise eest, siis pidin nii Usa dollarid kui kohaliku raha tagasi Eurideks vahetama. Mündid sobisid, telefoni kohta ei tea, kuna mull Norra mobiil, ning see toimis edukalt. Olin seal küll vist mingi 3 aastat tagasi.