Roheneemesaared, Santo Antao

Tere!

On keegi käinud, näinud? Millise mulje saar jättis? Kas soovitate külastada? Äkki keegi oskab nõu anda, kuidas sinna kõige paremini pääseb? Enamik lende läheb Cape Verde rannapuhkajatele mõeldud saartele. Kas kasutada neid ja siis edasi saartevahelist transporti või on veel mingi võimalus?

Olen käinud korduvalt. Neljast külastatud saarest on see looduse poolest üks paremaid valikuid. Ja üks väheseid, kus mingi rohelus on garanteeritud. Palju erineva raskuse ja pikkusega matkaradasid. Erinevaid kauneid orge ja kaljust rannikut jne. Tasub kindlasti minna.

Sõltub huvidest, aga minimaalselt planeeriks sinna kolm päeva. Siis saab normaalse tempoga ilusama kirde- ja looderanniku ja seal lõppevad orud ära näha ja äkki ka mõne matka teha.

Kohale saab Sao Vicente kaudu. Mindelost käivad laevad paar korda päevas. Kui Salile ja Boa Vistale pole plaanis minna, siis ma lendaks Lissaboni kaudu otse Sao Vicentele. Mingi odavama tšarterlennuga puhkusesaartele jõudes võib juhtuda, et kohalikud lennud ei toimi piisavalt hästi näiteks Saharast tuleva liivatormi vms tõttu. Lisaks on hetkel siselendude graafikud üsna piiratud, sest eelmine firma lõpetas koroona ajal oma tegevuse ja praegune opereerib kõigi saarte vahel vist veel vaid kahe lennukiga. Ja need siselennud pole päris odavad ka, sest nõudlust jagub. Seega lendaks näiteks Lufthansa vms-ga Lissaboni ja siis sealt järgmine hommik Sao Vicentele. Tagasi siis samuti või pikendaks reisi Santiagole ja lendaks tagasi Praiast.

4
0

Sama soovitus, mis eelnevalt vatselt. Santo Antao on kõige looduslikum.  Soovitan eriti Pauli oru matkarada. Minna on parem läbi Lissaboni ja Sao Vicentelt edasi laevaga. Santo Antaol saad sadamast rendiauto võtta ja oma liikumisi ise paremini planeerida.

1
0

Santo Antao on minu reisisihtkohtade top 3-s :) Soovitan Tiduca hotelli Ponta do Solis. Super vaatepilt, kui keskpäeval saabuvad merelt kalapaadid. Lähiümbruses on mitu head söögikohta, kus sest sama päeva saagist hõrgutisi pakutakse. Kohe seal kõrval ka üks saare lahedamaid matkaradu Fontainhasesse. 

Me maandusime Salis, aga siselennuga läksime kohe edasi Sao Vicentele, kust praamiga Santo Antaosse. Kohe sadamast võtsime rendiauto ja saarel tiirutasime ringi sellega.

1
0

Missugused Covid piirangud - vaktsineerituille ja mitte?

0
0

Sisenemiseks on vaja kõigil negatiivset testi.

Saarte vahel liikumiseks vaktsineeritutel vist testi vaja ei ole.

1
0

Missugused soovitused majutusele Salis, kus ka rand hea. Silma jäi Santa Maria Beach?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased