Rongiga Taani?

Vaja Augustis Aarhusi sõita ja tekkis mõte, et tavapärase lennuliikluse asemel prooviks sinna rongiga kohale loksuda.

Tallinnast ega Tartust vist otse ükski rong Lätimaale ei sõida, seega tõenäoliselt peaks alustama Riiast. Sellega seoses tekkis küsimus, et kas sarnaselt lennureisidele leidub ka mingeid veebilehti-veebiteenuseid, mis aitaks sellist ümberistumistega rongireisi planeerida?

Sel suvel ei lähe ka Riiast Euroopa suunas ühtki rongiühendust. Lähim võimalus Balti riikides sellist reisi planeerida on seega Vilniusest üle Varssavi, Berliini ja Hamburgi. Arvestada tuleks minimaalselt 5-6 ümberistumisega ja umbes 3 ööpäevaga, hind on täiesti prognoosimatu, paartuhat krooni ehk. Kui eesmärgiks siiski pisut rongireisi kogedes kiiresti ja ökonoomselt kohale saada, siis on kõige mõttekam sõita laevaga Stockholmi ja sealt rongiga üle Kopenhaageni. Kokku peaks Stockholmist Aarhusi jõudma ca 8 tunniga, hind Kopenhaagenini ca 600 SEK, edasisõit ehk veel paarsada krooni lisaks. Euroopa rongiühenduste planeerimiseks on parim www.bahn.de, Rootsi rongiinfo www.sj.se.

Suured tänud teile mõlemale vastamast -- tundub, et laevaga Stockholmi ja sealt edasi rongiga Kopenhaagenisse ning Aarhusi on päris mõnus lahendus :)

Ise oppisin 2 aastat Aarhusis ja ytlen, et Kopenhaagenist Aarhusi soit rongiga on kovasti kallim kui paarsada krooni, kui just "orange" piletit ei saa, siis pigem 400-700 ringis. Soovitan bussiliini 888, millega saab a) kiiremini b) odavamalt, vahel on ka lennupiletid CPH-AAR vahel suhteliselt soodsad, kui vahekenegi EuroBonuse punkte on, siis sootuks tasuta! :)