Rongiliiklus Lõuna-Itaalias

Kas kellegil on kogemusi rongiliiklusega Lõuna-Itaalias?

  1. Lähed rongijaama
  2. Sisestad masinasse alg- ja lõppsihtkoha ning kuupäevad (või oota nagu loll pikas järjekorras, et teenindaja juurde saada).
  3. Masin pakub sulle erinevaid aegu, erinevaid ronge. Odavamad on regionaalrongid, mis peatuvad igas väiksemas külas ja 2-3x kallimad on kiirrongid millel mõni peatus suuremates linnades. Kui aega on ja raha väga raista ei taha, siis kasuta regionaalrongi.
  4. vali meelepärane reis ära, maksa kaardiga (Eesti kaardid töötasid väga edukalt) või sulas ning masin prindib sulle pileti.
  5. mine õigeks ajaks rongile.

NB juhul kui reisid regionaalrongiga või mingi muu rongiga, kus sinu piletile EI OLE MÄRGITUD VAGUNIT JA ISTEKOHTA, siis sa pead pileti rongijaamas kollases masinas märgistama!!! Kui seda ei tee, siis oled jänes ja võid trahvi saada. Juhul kui piletile on vagun ja istekoht märgitud, siis seda teha vaja ei ole. Kui sa pole kindel, siis pigem tee märgistus ära.

Rongiliiklus Itaalias on väga mugav ja kiire.

Kui lõunas? Milliste punktide vahel?

Tegelikult, ma väga palju Napolist (ja äkki isegi Roomast) allpool rongidele (ega üldse ühistranspordile) ei loodaks. Raudtee lihtsalt ei kata piisavalt hästi kõiki asustatud paiku, rongijaamad ei ole mugavates kohtades, sõidutihedus ei ole liiga mugav jne.

Samas kui liikuda ainult suuremate asulate(turistikate) vahel, siis rongid on piisavad (Põhja-Itaalia on muidugi rongidega palju mõnusam). Sihtkohta saabudes tasub vaadata endale valmis (sellest samas pileti masinast) rong millega edasi sõita - niimodi saad väga mugavalt omale rongiajad sobitada reisiks.

Tänud postituste eest! Võtan siis ehk ikka selle seikluse rongiga ette:) Tahtsin Carovignost Barisse sõita ja õhtapoole tagasi samasse kohta. Tundub, et Brindisi ja Bari vahel ikka rongiliiklust jagub ja ehk mõni peatab ja Carovignos:).