Rootsi, auto ja telgiga, palun soovitusi

Sirvisin vanemaid postitusi, kuid ikkagi jäi õhku mitmeid-mitmeid küsimusi, ehk on keegi hea inimene kes viitsiks nõu anda.
Plaan minna perega Skansenisse ja Junibackenisse, siis sõita edasi Karlstadi suunas.
Ma ei osanud leida infot Stockholmis parkimise kohta. Kas on võimalik jätta auto terveks päevaks kuskile (eemale) tasuta? Kesklinnas liiguks meeleldi nii jala kui ka bussiga.
Kuidas on Rootsis lood telkimisega? Leidsin terve hunniku kämpinguid, kuid kuna mu keeleoskus ei ole just kõige parem siis jäi palju segaseks. Kas Rootsis on lubatud suvalises kohas telkida? Tean et paljud tuttavad on sedasi teinud Norras.
Ehk on anda soodsaid soovitusi Stockholmi piirkonnas ööbimiseks?

Rootsis kehtib igameheõigus, looduses võib vabalt ja tasuta telkida:
http://en.wikipedia.org/wiki/Right_of_public_access_to_the_wilderness#Sweden
Reaalselt võib Stocki lähiümbruses selle "looduse" leidmisega raske olla.

Stockholmi kesklinnas parkimine pole nii kallis, et sellepärast võimlema ja perega äärelinna vahet sõitma hakata (arvan ma).

tripp, kas on olemas parkimisautomaadid vms? Olen palju korda Stockis käinud, kuid alati jala ja pole tähele pannud?

Jah, on. Parkimismajad on ka. Ausalt öeldes parkisin seal viimati eelmisel kevadel, väga täpselt ei mäleta :)

Vanasti, vist 1999, oli auto parkimine lausa hull ale, poole odavam Tallinnast. Kindlasti on majad tänavast kallimad ka praegu.

Mina soovitaksin auto jätta näiteks Ropsteni allmaaraudtee jaama juurde kus on tunduvalt odavam parkida kui südalinnas. Ka Valhallavägenil on võimalik parkida, aga ma ei oska ütelda mis seal maksab. Mõlemad kohad asuvad sadama lähedal.
Linnas on palju parem liikuda bussi ja allmaaraudteega ehk jalgsi. Ja et minna Junibackeni ning Skansen soovitan sõita laevaga (Djurgårdsfärjan) Slussenist. See on päris ilus sõit.
Linna südames autoga liikumine on tunduvalt tülikam kui jalgsi või bussiga.