trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Mina soovitaksin auto jätta näiteks Ropsteni allmaaraudtee jaama juurde kus on tunduvalt odavam parkida kui südalinnas. Ka Valhallavägenil on võimalik parkida, aga ma ei oska ütelda mis seal maksab. Mõlemad kohad asuvad sadama lähedal. Linnas on palju parem liikuda bussi ja allmaaraudteega ehk jalgsi. Ja et minna Junibackeni ning Skansen soovitan sõita laevaga (Djurgårdsfärjan) Slussenist. See on päris ilus sõit. Linna südames autoga liikumine on tunduvalt tülikam kui jalgsi või bussiga.

Tsoonikaart on siin: http://www.ratp.info/orienter/f_plan.php?loc=reseaux&nompdf=zones&fm=gif&lang=ang&partenaire= Lennuväljad asuvad aga väljaspool nimetatud tsoone, aga kuue tsooni kaart on jälle palju kallim, kolme päeva eest 39,70, teine maksab 19,60. Reis Charled de Gaulle'i lennuväljale maksab 8,90 üks ots, nii et kui muidu ei liigu väljaspool kolme tsooni siis ei tasu kuue tsooni piletit osta.

Louvre muuseumi soovitan minna õhtul kuna siis on palju vähem rahvast. Kolmapäeviti ja reedeti on see avatud kuni kella kümneni õhtul. Umbes pool tundi varem hakatakse aga inimesi välja ajama.

Ühistransport liigub terve öö, ainult et peale keskööd on teised liinid mis ei käi nii tihti, ega ka igale poole.

Ainult väike märkus; Vaux le Vicomte'i on siiski vöimalik külastada ilma autota. Nädalalöppudel läheb sinna buss lähimast raudteejaamast. Lähimalt selle kohta ülal mainutud leheküljel. On ka vöimalik kuus kilomeetrit taksoga söita raudteejaamast, nii et selleks autot ei tarvitse.

Mina soovitaksin väljasöitusid Provinsi ja Giverny'se. Provins on väga meeldiv väikelinn mis asub 95 kilomeetrit Pariisist. Seal on muuhulgas vanad maaalused kindluskäigud, ja üldiselt päris prantsuse väikelinna atmosfäär vahelduseks suurlinnaelule. Givernys asub Monet muuseum, see maja kus ta elas ning aed mida ta maalis, mis on väga huvitav. See asub 75 kilomeetrit Pariisist, otse vastaspidi suunas. Auto ei ole aga vajalik, kuna mölemat kohta saab ka rongiga, ja Givernyse rongiga ning viimane jupp bussiga, külastada.

Murano on küll lähedal, kuid Burano on veidi kaugemal. Arvan et sinna sõidab umbes 45 minutit vaporettoga, mis teeb selle parajaks väljasõiduks kuna saab siis natuke jalgu puhata. Soovitaksin soojalt sinna sõitu, eriti veel lastega kuna sealsed kirjud majad on väga meeldivad. Seal on muidugi ka palju turiste, aga siiski päris rahulik võrreldes Veneetsia linnaga. Muranos on klaasitegemine küll üsna huvitav vaadata, aga muud seal eriti ei ole.

Suured kaubamajad ja teised suuremad poed linnas ja ostukeskustes ei ole suletud. Arvatavasti on nad avatud umbes 11.00 kuni 16.00 või 17.00 mis on pühapäevadel ja teistel pühadel normaalne.

Ma ei tea kus Stockholmlane liigub, aga mina küll ei ole näinud et siin Rootsis köigil kiivrid peas oleks. Tösi küll, et Stockholmi südalinnas kus on väga tihe liiklus on väga paljudel kiivrid peas. Aga kaugeltki köikidel. Väljaspool südalinna on kiivri kasutamine tunduvalt madalam.

Kiivri kasutamine on ainult kohustuslik neile kes on alla 15 aastat vanad. On olnud ettepanekuid et ka täiskasvanud peaksid kiivrit kasutama, aga sellest ei ole midagi tulnud esialgu. Austraalias olevat köikidel kohustuslik kiivrit kasutada, aga vaevalt et nii kaugele sattud.

Soovitaksin ka Stralsundi linna mis on huvitav ja ajalooline. Seal on palju vanu Rootsi aegseid mälestusi, ja sealne vanalinn on väga kena.

Taksosõit peaks maksma võibolla 75 SEK kilomeeter maad. Soovitav on et valida suurimaid firmasid nagu Taxi Stockholm, Taxi 020 ja Taxi Kurir. Kõige kahtlasemad on firmad mis katsuvad kasutada sümboleid mis sarnanevad suurte firmade omadele, eriti Taxi Stockholmi koopiad. Nende kilomeetri hind võib olla väga kõrge. Isehakanud taksojuhte tuleb tingimata vältida, nendega sõites ei tea üldse kuhu sattub.

Piiripunkt mis asub Eilati ja Aqaba vahel on minu teada üks kahest vöimalikust piiri ületamise kohast. Sealt saab üle küll, aga see vöib aega vötta. Minu teada sinna bussiühendust ei ole, vaid Eilatist saab taksoga sinna, ja teisel pool piiri on ka taksosid. Kui meie pidime piiri ületama, oli parajasti üks mahajäetud kott leitud, nii et pidime paar tundi ootama kuni pommieksperdid selle olid löhkinud. Kui juhtub olema templeid passis Iisraelile vaenulikudest riikidest, vöib ka esineda raskusi. See tähendab et kui lähed edasi Jordaaniast Süüriasse vöi Liibanoni siis sa arvatavasti tagasi Iisraeli ei saa. Kuna eile oli Eilatis pomm, mida väga harva esineb siis vöib momendil raskusi olla. Head reisi!

Köige soodsam on et söita bussiga, alguses Arlandast Stockholmi ja siis edasi teise bussiga Skavstass. Söiduplaanid on aadressil www.flygbussarna.se Kiirem vöimalus on et söita rongiga Arlandast Stockholmi, aga sealt peab igaljuhul bussiga edasi söitma. Arlandast Stockholmi vötab 45 minutit bussiga, Skavstasse umbes poolteist tundi. Head reisi! kartul

Toptoursist ma ei tea midagi, aga Jordaaniat soovitan töesti. Aqabas on mönus puhata, ja väljasöite teha Petrasse mis on töeline elamus. Soovitan üürida auto ja omal käel sinna söita. Meie jalutasime köige löppu, ja nautisime päikese loojangut. Kui taskulamp on kaasas on suur elamus et jalutada tagasi läbi pimeda Petra. Ka Wadi Rum-körbe on väga pönev.

Jordaania on väga turvaline maa ja kuritegusid on vähe.

Ka snorkeldamine on väga hea Aqaba lähedal.

Milano on kindlasti huvitav sellele kes tahab kauplustes käia, ka Toomkirik on muidugi väärt vaadata, aga muidu? Minu meelest on Itaalias nii palju muud. Veneetsia on muidugi köige huvitavam, kui kannatab näha teisi turiste. Aga isegi Veneetsias on vöimalik leida vaikseid tagatänavaid ja rahulikke kohti kus eriti palju teisi turiste ei leidu. Bolognat ei tohiks ka unustada! Firenze on ka töesti huvitav, ja seal lähedal leidub ka väga palju muud huvitavat, näiteks Siena, Pisa ja San Gimigniano. Üleüldse on Toscana fantastiliselt ilus maakond. Ka seal on muidugi väga palju turiste. Minu lemmikmaakond oleks siiski Umbria. Siin asuvad näiteks huvitavad linnad Assisi ja Perugia ning palju väikeseid ja väga ilusaid linnasid, millistest vöiks nimetada Gubbio ja Montefalco.

Ja Roomas peaks ka ikka käima, aga vöib ju osa asju jätta järgmiseks külastuseks. Kokku vöttes; Milano on huvitav küll, aga nii shoppingut, päikest, kultuuri, arhitektuuri ja kööki leidub igal pool mujal ka.