Roraima

Roraima on üks minu unistusi ja on kindel plaan asi teoks teha nii aasta või kahe pärast, olenevalt kui kaua praegused õpingud kestavad.

Selline küsimus siis, et kas keegi on käinud ja kuidas oleks parim viis pealinnast La Grande Sabanasse saada.. ja ehk juba pealinnas pakutakse miskit huvitavat organiseeritud trippi Roraimale kus giid, varustus jne. juba sisse arvestatud? Tean, et teoreetiliselt saaks vist ka ilma giidita ronitud, aga seda ei lubata ja teisalt võttes oskab kohalik vast parima raja ja kuivema ööbimiskoha vaadata.

seljakotiga sai Roraimal käidud järgmiselt: Isla Margaritalt praamiga Puerto La Cruz´i (48000VEB). Sealt bussiga Ciudad Bolivar (35000VEB). Ühest paljudest lennujaamas asuvatest turismibüroodest sebisime kolme päevase reisi (lend Cessna pisilennukiga) Canaima rahvusparki, et külastada Angel Falls´i. Sealt edasi samuti Cessna väikelennukiga Santa Elena´e (ka see lennureis oli Ciudad Bolivar´st turismibüroost meil tellitud). Santa Elenasse jõudsime laupäeva õhtul kui kõik turismibürood juba suletud olid. Siiski leidsime hõlpsalt Mystic Tours nimelise turismibüroo (http://www.mystictours.com.ve/es/default.htm) mis oli ka laupäeva õhtul avatud. Ja nemadki organiseeris teiste reiside hulgas Roraima matku kestvusega kuus päeva. Kui reisile läheb alla nelja inimese, siis peab rohkem maksma. Suurema grupi korral tuleb kaasa kaks kohalikku giidi ja reisi hind langeb. Läbi savanni kivistel teedel ning mägijõgedest läbi turnimine lõõskava päikese käes toob kohati pähe mõtted, et oleks pigem võinud Margarital rannas peesitada. Kuid need ööbimised telgis, piiratud toiduratsioon, puri-puri´d (mingid moskitode moodi väikesed verele hammustavad pahalased), lõõskav päike päeval ning jahedad ööd telgis on kukepea kui Roraimalt vaateid nautida saad ja mõtled, et tagasi on enamasti allamäge minek. Meil muidugi minnes oli Roraima tipp peamiselt pilvitu ja etteruttavalt tundsime sellest juba heameelt, kuid tippu jõudes oli pilves ja vihmutas. Vaateid nägime vast pooleteise päeva jooksul nii 5-10min ja ausalt öeldes veits nukraks tegi... Ilma reisijuhita ei tasu isegi mõelda, sest nemad teavad ohutut teed, kutsuvad vajadusel abi, räägivad muuhulgas ajaloost ning kohalike elust-olust, kannavad hoolt nii söögi-joogi kui osaliselt ka pampude tassimise eest jne. Ja Roraimal on kõik kivid ühesugused ning kerge on seal mõneks ajaks eksida. Kuigi ma ei ole oma-arust kehvas füüsilises vormis, ei võtaks ma enam seda reisi ette. Kui siis ainult variandina, kus kopteriga viiakse ülesse ning jalgsi matkad vaid tagasi (selline variant on täitsa saadaval). Santa Elena´st sõitsime ööbussidega tagasi Ciudad Guayana kaudu Puerto La Cruz´i ning sealt tuttavat teed pidi praamiga tagasi Margaritale.
Kindlasti organiseerivad igas linnas reisibürood k.a. Roraima reise, kuid kõige soodsamalt saad kindlasti vahetult Santa Elena´st või sealt ümbrusest orgunnides, sest mida kaugemalt reisi võtad seda kallim. Üldiselt on suures osas, väikeste ebatäpsustega hindades ja nimedes, kõik kirjas Lonely Planet´s (http://www.lonelyplanet.com/worldguide/venezuela/) mis peaks küll igal reisil soovitavalt käepärast võtta olema. Kui miskit küsida, siis vastan ja võin ka pildimaterjali jagada: [email protected]

0
0

Vääääga äge, aitäh vastuse eest ja kindlasti vaatan lingid üle. Seda ma juba tean, et kerge ei saa seal olema ja 99% ajast sajab tipus isegi kui on kuiv hooaeg. Kuid David Attenborough´i ´Private Life of Plants´ (helikopteriga) ja Ben Fogle´i ´Extreem Dreams´ (jala läbi savanni) tõestasid veelkord, et asi on seda väärt :P . Siiski paistab, et reis jääb nii kahe aasta kaugusele (lähen magistrit püüdma), teisalt on siis ka rohkem aega kõike plaanida :) .

Aitäh veelkord soovituste eest!

0
0

Küsimus küll rohkem finantsvaldkonnast aga proovin siiski:) => Kas keegi (tihedamini käiv või kohapeal elav kodanik äkki?) oskab kommenteerida seda raha kursi teemat? St kas see võiks tõusta või langeda? Plaan minna sügisel Roraima + Caura jõgi + Margarita aga hind on paari kuuga 1/3 tõusnud, seda praeguse 1USD-3VEB kursi tõttu peamiselt. Vahepeal oli veel kehvem muidugi.

0
0

Kas viitsid kirja panna, palju sul orienteeruvalt Roraima trip ja Angel Fallsi trip maksma läksid?

0
0

Leidsin juhuslikult Sinu rohkem kui aasta taguse huvitundmise Venezuela ja Roraima vastu. Kui Sind veel see asi huvitab, siis minu poeg tuli vähem kui kuu aega tagasi sealt ja teab asjast natuke. Kui huvitab, jätan oma meili aadressi: [email protected]

0
0

Sai ka endal see matk juulis ära tehtud. Käisin sellise matkafirmaga: http://www.kamadac.de/eng/Roraima%20Trekking%20eng.htm Põhimõtteliselt sõitsin Brasiiliast lihtsalt bussiga Santa Elenasse kohale, käisin erinevad matkafirmad läbi ja kuna Kamadaci seltskond just järgmisel päeval reisi alustamas oli, siis nendega läksingi. 6 päevane matk maksis 270 USD, selline oli hind pärast väikest tingimist. Madalamat hinda ei õnnestunudki kuskilt mujalt leida. Kui ajaraam on kitsas siis tasub reis tellida (ja ka selle eest maksta) enne Venezuelasse jõudmist. Sellisel juhul peaks arvestama ca 330-350 dollarilise väljaminekuga. Kamadaci matkakorraldusele ei olnud suurt midagi ette heita. Teejuhid ja kandjad olid muhedad kohalikud (ja Guyana) indiaanlased kes ka inglise keelt mõistsid).

Teine tunnustatud kohalik matkakorraldaja on see: http://www.backpacker-tours.com/en/index.htm Väidetavalt pidi nende reisidel paremini süüa saama ja üldse pidi korraldus parem olema. Hind ka selle võrra kõrgem. Head matka!

0
0

Tere,

Kas kellelgi Venezuelas samal ajal viibijatest on huvi liituda Roraima Tepui ekspeditsiooniks 2010 detsembri teises pooles?

Rohkemakesi tuleb odavam.

Vt. detailid siit. Reisikorraldajat võib kohapeal Santa Elenas ka valida. http://www.backpacker-tours.com/en/roraima.htm Trip.ee Roraima vana Roraima teema on siin. http://trip.ee/node/39441

Kui jah, siis kirjuta dister-ätt-hot.ee.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased