Rumeeniasse sisenemine ja hetkeolukord

Uurisin Rumeeniasse sisenemise reegleid, aga jäi arusaamatuks, millised on täpselt sisenemise reeglid? St täpsemalt huvitab mind, kas vaktsineeritud inimesed peavad siiski esitama negatiivse PCR testi (karantiin neile ei rakendu) ja milline dokument on Rumeenia jaoks soblik tõend vaktsineerituse kohta (ma eeldaks, et see Eesti rakendus peaks nüüd lähinädalatel valmis saama, kas sellest võiks piisata?).  St kes on viimasel ajal Rumeenias käinud, kuidas neil see protsess on ning millega arvestada?

Kas on vajalik esitada veel mingi dokument - tervisedeklaratsioon vms? 

Lugesin ka, et Rumeenias võivad olla piirkondlikud piirangud?

Rumeenia vastava seadusandluse leidmine on paras müstika seega saan juhinduda vaid reopeni lehest, kus on kirjas, et 10 päeva peale vaktsineerimise lõpetamist pole vaja ei testi ega isolatsiooni. Rumeeniakeelses bürokraatias kaevamine tooks tõenäoliselt ka vastavad määrused ja korraldused kätte. Lihtsa vaevaga saab vaid nimekirja riikidest, kust tulles on muidu isolatsioon vajalik.

Ma usun, et Rumeenias töötab kõige paremini paber. Seega vaktsineerimispass koos allkirjade ja templitega ja lisaks näiteks digiloost pärit väljavõte. Ma ei tea, kui asjalik see välja näeb, aga kui on nagu dokument, siis see kindlasti avaldab head muljet. Äpis olev QR-kood tõenäoliselt esialgu mingit muljet ei avalda. Samas uudistes nähtud väljavõte sellest rakendusest nägi dokumendina välja. Kui see välja printida, siis äkki isegi sobib :)

Mingi inglise keelne info on siin - http://romaniatourism.com/travel-advisory.html#corona

Piirkondlikud piirangud on maakondades, kus kohalik koroonanumber on üle 3. Hetkel kehtivad koroonanumbrid koos kaardiga leiab siit - https://datelazi.ro

2
0

Ehk on sellest lehest ka abi- https://travelbans.org/europe/romania/

1
0

Ma arvan, et kõige täpsema info saab siit: https://www.mai.gov.ro/utile/ - ja kasutada Google translate´i, et ära tõlkida see leht ja seal olev info. Ma arvan, et see võiks olla kõige rohkem ajakohane info, eelduslikult.

Teine variant on uurida Eesti saatkonnast Bucharestis: https://bucharest.mfa.ee/et/saatkond-ja-kontaktid/saatkonna-kontaktandmed/ - ja mh vaadata nende FB lehte. Vähemalt Varssavi saatkonna FB lehel nad püüavad igati uuendada infot.

0
0

Saatkond lõpuks vastas, kirjutas, et testi pole vaja kui vaktsineerimine lõpetatud.

Uurin kas keegi oskab öelda kas mingit antigen kiirtesti saab tagasiteel ka lennujaamas teha? Et teen enne lendu ära ja saan kohe tulemuse ( mul ainult transiitlennujaama pärast vaja).

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased