Salzburg (vm Austria lennujaama) koroonaaegsed protseduurid

Tere! Plaan lennata Salzburgi ja liikuda sealt rongiga edasi. Kuna lennu- ja rongiajad klapivad päris napilt, siis uurin, kas kellelgi on just viimasel ajal (2022) kogemusi maandumisega Salzburgis ja sellega, et kui kaua võtab aega igasuguste koroonapasside kontrollimine ja muud tavapärasest erinevad lennujaamast välja pääsemise protseduurid. Võib jagada kogemusi ka teiste Austria lennujaamade kohta, sest eeldan, et süsteem on laias laastus sama, kuigi eks lennujaamade efektiivsus ja läbilaskevõime võivad jälle erineda. Aitäh!

Minu kogemus Viinist pühapäeva, 6. veebruari õhtust. Lennuk peatus terminali ees kl 22:57, rong linna väljus kl 23:19 ja 23:49. Kuna istusin tagareas, siis erilist lootust ei hellitanud et esimesele rongile jõuan. Mahaminek, 300 meetrit mööda koridori ja siis pikk saba - mis aga liikus üllatavalt kiiresti edasi. Saba lõpus 4-5 politseinikku, kes vaatasid Covid passe. See ette näidatud, siis 100 meetrit pagasisaali ja kell oli 23:13. Pagas oli lindil, kohver näppu, veel 300 meetri sprint ja 23:17 olin rongil :-)

1
0

Kas lihtsam poleks Viini lennata ja sealt rongiga edasi?Ise ka m6tlen sellise variandi peale.Väike mõte pisike suusareis teha.Keegi teab viidet,kuskohast rongiplaane vaadata.Kas Viini lennujaamast saab ka otse Tiroolide poole sõita.

0
0

Austria rongiplaane saab vaadata www.oebb.at lehel. Ise tulin ka siia suusareisile, aga sõiduvahendiks auto. Kasutasin Eesti Autolevi sarnast äppi Getaround, millega saab eraautosid bronnida. Neil Getaround connect võimalus 24h auto kätte saada, äpi kaudu teed auto lahti, fotod äpi näidatud kohtadest ja 5 min hiljem teel. VW Polo 3 päeva 85€, 200km/päev, hinna sees kiirteekleebis ja kindlustus, omavastutuse katab mul krediitkaardi kindlustus. 23:19 rong lennujaamast, 00:20 autos, 90 km sõitu, hotelli ja 01:30 magama. 07:30 äratus ja 08:30 varustuse rendis, 08:45 mäel. Keskuseks Viinist 90km mööda kiirteed asuv Stuhleck, algajatele 3 päevaks igati normaalne. Hotelli broneerides tuleb vaadata check-in aegu, paljudes kohtades peale kl 22 enam võtit ei saa

0
0

Käisin Salzburgis nädal tagasi. Oli tavaline lennureis nagu ikka. Muidugi check in-s taheti vaktsineerimispassi näha ja lennujaamas ja lennukis pidi kandma FFP2 maski.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased