Saulkrasti rand Lätis

Väike soovitus pisikeseks puhkuseks Lätis imekaunis Saulkrasti rannas. Sinna saab kohale lokaalse ühistranspordiga, kasutades järgmisi busse. Tallinnast Pärnusse Estonian Lines'i bussiga kl 11:30, buss Pärnus kohal kl 13:30. Kui mõned päevad ette osta, saab keskkonnast tpilet.ee bussipileti hinnaga kõigest 4 eurot. Ei mingit pikemat ootamist ja kohe kl 13:55 Pärnu-Ikla bussiga Iklasse. Pileti hind hämmastav 1 euro, osta saab bussijuhi käest. Buss Iklas kohal kl 15:18. Maha tuleb tulla eelviimases, Ikla, mitte Ikla piiripunkti peatuses. Ikla peatusest on kilomeetrike maad Ainaži bussijaama. Õdus jalutamine, ei mingeid piirivalvureid, muid kontrolle ega üldse peaaegu mitte kedagi. Kuna Ainažist väljub buss kl 16:20, on aeg piisav lisaks mainitud jalutuskäigule ka poes söögi- ja joogivaru täiendamiseks. Samas bussijaama juures asuvad keti “Lats” toidupood ja alkopood “Alkoutlet”. Buss Zvejniekciemsis (põhja poolt tulles veidi enne Saulkrastit) kohal kl 17:25, pilet 2,85 ja taas saab osta juhi käest.

Zvejniekciemsi ja Saulkrasti vahel on u 10 km ilusat mereäärset matkarada, Saulkrasti-poolses otsas on kuulsad liivadüünid, kus nõukogude ajal toimusid mitme mängufilmi võtted. Piirkond on ka sügisel imeline, ilusa ilma korral ei oska mõnusamat piknikku päikeseloojangu saatel ette kujutadagi. Piirkonnas asuvad “Mego”, “Elvi” ja “Top!-i” toidupoed, viimase lähedal ka Mini-Rimi. Lisaks leidub ka juba eelpool mainitud “Alkoutleti” alkopood – kusjuures Saulkrasti oma tundub olevat veidi parem, kui Ikla oma, seda just laiema (käsitöö)õlle valiku poolest. Seega võib kohale tulla, käed taskus; kõike vajalikku saab kohapealt osta. Matkaraja osas veel seda, et kui näiteks öömaja on Zvejniekciemsis, siis võib tunduda matk düünideni ja tagasi liiga pikk – seda annab reguleerida nii, et sõita üks ots kohaliku minibussiga, pilet u 0,65-0,85 ja taas juhi käest.

Piirkonnast saab vabalt teha ka päevatripi Riiga nii bussi kui rongiga. Rongipilet 2,10 (netist ostes 1,89) ja saab rongis ringi jalutava konduktori käest. Kuhugi teda otsima minema ei pea, tuleb mingil hetkel ise su juurde. Rongid vene päritolu – puhas nostalgia.

Tagasi Tallinna saab samamoodi, kui alguses kirjeldatud, lihtsalt suund on vastupidine ja poe asemel saab Ainažis/Iklas aega sisutada ka näiteks vanal muulil (oma 600-700 m pikk) jalutamas käies.

NB! Maksab kinni pidada maski kandmise nõudest poes ja ühistranspordis, kuivõrd Läti valitsus on kehtestanud üpriski diktatuurile omased meetmed. Sanktsioonide osas täpsem info puudub, kuid ringi liiguvad mustades nahktagides jõustruktuuride esindajad, rahvas ise on lõhestunud ja vastasseise eri leeri esindajate vahel oli märgata mitte ainult ühel korral. Õhkkond Riias pole just kõige meeldivam.  

Läti busside sõiduplaanid leiab siit -

https://www.autoosta.lv/?lang=en

Rongide omad aga siit -

https://www.pv.lv/en/

Öömaja soovitus - Apartments Melnalkšni, leitav booking.com-is.

Lennupakkumised
Reisikaaslased