Seljakott - kui odavalt saaks?

Milliseid valikuid on kuni 500-kroonise hinnaklassiga seljakottide seas?

Eelmine seljakott, mis on kunagi ostetud Säästumarketist 100 krooniga, pidas vastu aastaid (kuigi sai üsna karmi kohtlemist) ja alles mõni kuu tagasi hakkas tõsisemalt lagunema. Hiljuti tuli ta lõplikult maha kanda. Päris mugav kott oli - neli suurt taskut, rihmad ja paelad väljaspool lebomattide jms külgekinnitamiseks, rinnaalune rihm jne. Klõpatsid olid viimse hetkeni väga heas seisus, lihtsalt õmblused hakkasid sirinal lahti tulema. Ainsaks miinuseks oskan öelda veepidavuse - juba meie tavalise vihmaga sai tihti seest märjaks ülemine, klapi sees asuv tasku, kuhu paraku oli ülimugav pista kaarte ja muid pabereid, mida võis iga kell vaja minna (tuli niisiis need paberid veel kilesse panna).
Mahutavust võis olla silma järgi ca 30-40 liitrit ja need juhud, mil tuli osa asju lisakotiga kaasa võtta, olid harvaesinevad - telk, magamiskott, lebomatt, proviant (ka vesi paariliitrises pudelis), veidi varuriideid ja pisipudi mahtusid ilusasti koti sisse ja külge ära ning pakkimist täpsemalt korraldades suutsin sinna mahutada isegi oma dzembetrummi, mis on umbes 30 cm kõrge ning ülalt 19 cm lai. Ning sel kotil olid ka rihmad, millega väiksema lasti puhul sai kotti alt ja õlevalt kokku tõmmata, et väga lohvakaks ei jääks.

Kes ei oma infi minu pakutud hinnaklassis saadaoleva kraami kohta, võib pakkuda ka hinnaklassis kuni 1000 krooni, aga üle selle ei taha kulutada.

Selles hinnaklassis kiika parem militaarkama ja/või järelturu poole.
Alusta kasvõi siinsest ostust-müügist, http://www.google.ee/search?q=militaarvarustus peaks juhatama nii ühe kui teise pihta.

Pärnus kaubamajakas Jessi poes nägin suht korralikke seljakotte. Firma oli mingi tundmatu ("mountain eye" vms.) 50 liitrine seljakott maksis väheke üle 500.-
Õmblused tundusid korralikud olevat ja koti materjal ka.

Plaanisin ka selle firma seljakotti osta, sest hind tõesti odav. Poes aga läks juba selga proovimisel üks plastmaspannal katki ja ühel kotil olid ka õmblused veidi välja veninud. Seega otsustan ilmselt mõne teise kallima kasuks.

Ehee, eks juhtub tegelikult ju ka kallimate kottidega seda lagunemist, et aga poes ära lagunes on tõesti huvitav:-). Endal kodus samamoodi kusagilt säästust ostetud paarisajakroonine seljakott ja peab vaatamata usinale kasutamisele päris tublilt vastu. Kui huvi on siis mul on pakkuda täiesti kasutamata Fjällraveni 40 liitrine halli värvi seljakott. Poehind oli sellel suts üle tuhande. Annan odavalt ära.

http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/pages/FjallravenCampusAce203040!OpenDocument&vw=Class&f1=Seljakotid

500 sobib

elksw55@gmail.com