Seoul, Lõuna-Korea soovitage kuhu minna + ühistransport, autorent,

Tere,

Läheme perega juuni keskel kaheks nädalaks Lõuna-Koreasse. Alguses oli plaanis, et oleme ainult Seouli kandis, kuid tahaks ilmselt ka teisi linnu näha. Oskab keegi soovitada mis linnad ja kohad tuleks kindlasti üle vaadata (Busan, Daegu, Daejon)? Netist lugedes tunduvad kõik kohad nii põnevad, et raske on valikut teha :)

Ja kas on kaugemale sõitmiseks mõtekas rentida auto või sõita rongiga? Kas turistidele on olemas eraldi soodukaga transpordikaart nt nagu Jaapanis Rail Pass?

Kuna tütar (13a) on k-popi ning draama fänn siis peame kindlasti selle teemalisi paiku külastama. Lisaks peab sisse jääma ühepäevane matk mägedes/looduspargis.

Millist online kaarti on mõistlik kasutada sihtkohtadesse jõudmiseks (wifi muna on juba renditud)? Google Mapsil tundub toimivat ainult ühistranspordi kaart. Jalgsi ning autoga vahemaid see ei näita.

Tänud, kui keegi oskab aidata :)

Rongiga ringi sõitmiseks saate osta KORAIL PASS. http://www.letskorail.com/ebizbf/EbizBfKrPassAbout.do

Busan on väga ilusa siluetiga rannikulinn. Soovitan.

Kindlasti külastage iga päev korea saun-spaasid - jjimjilbang. Täitsa erinev, põnev kogemus.

1
0

Tubli eestlane saab muidugi igal pool hakkama, aga -- liiklus on vasakpoolne, linnad on suured, tänavatel pole nimesid (orienteerutakse rajooni nime järgi), viidad ja sildid on ainult korea tähestikus.

Mina autot ei rendiks.

Kõige suurem turismiatraktsioon on piir Põhja-Koreaga. Mis linna nimi oli, ei mäleta. Korea sõja muuseum Seoulis on ka tähtis külastuskoht.

1
0

Päris hea ülevaate annab https://www.roughguides.com/shop/rough-guide-korea/ (look inside).

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased