Seven Rila Lakes, Plovdiv, Buzludzha monument

Tervist

Suvel on tulemas reis Bulgaariasse. Algpunktiks Sofia kust rendime auto ja asume järgmine päev kergele ringreisile.

1) Esimesel väljasõidupäeval on plaan külastada legendaarset Rila mäestikku. Seal on üks populaarsemaid atraktsioone niinimetatud "Seven lakes of Rila" matkarada. Kas kellelgi on selle kandiga kogemusi? Kui google maps otsingusse panna "lift to Rila lakes", siis kas antav punkt viib ikka õige liftini?
Kas on suvel väga ülerahvastatud ja pikad järjekorrad? (plaan on sinna jõuda kuskil 10 hommikul, et jõuda hiljemalt 18.00 juba Redenka Holiday Club'i).
Või soovitate hoopis mõnda muud lifti või mäge.

2) Pärast 3päevast perioodi Redenka kandis on ees sõit Plovdivisse kaheks päevaks. Hetkel mingeid tee peale jäävaid punkte kirjas pole, seega kui keegi teab seal vahepeale jäävas alas mingeid lahedaid kohti, mida võiks külastada, andke aga julgelt teada. Plovdivisse on plaan jõuda alles mingi 17-18.00 ajal, suurem tuuritamine linna peal alles järgmine päev.

3) Peale Plovdivit on eesmärk ära näha legendaarne Buzludzha kommunistide loodud "UFO".
Kas suvel on seal valdavalt ikka enamvähem selge ilm? Tean, et vihmaga on seal kandis liiklemine suht raske ja pole kindel, kas halva ilma korral üldse tasubki külastada, aga kindlasti oleks äge näha.
Kas sinna sissepääs on ka olemas või pigem nautida vaadet väljast?

Et mõned sellised punktid sooviks üle käia kuna peaaegu täiesti tundmatu riik enda jaoks. Niiet kui kellelgi kogemusi, siis palun kirjutage :) Lugenud olen palju, aga ega ennem ei saa ülevaadet, kui pole ise kohal ära käinud või kelleltgi targemalt arvamusi kuulnud.

Plaanis on liigelda üsnagi öko autoga, loodetavasti mägistes alades liiga hätta ei jää :D