Sharm Cliff Resort ****

Ehk on kellelgi mõni kommentaar lisada antud hotelli kohta: mida tähele panna tubade jaotamisel, millises korpuses on rõdud/terassid päeval päikese poole, kas hotellile kuuluvas rannas on snorkeldamise võimalusi, jne. Ühesõnaga ootaksin kõikvõimalikku infot hotellis viibinutelt. Tänan juba ette vastajaid!

ja jäime täiega rahule. Toad on seal hästi suured, personal sõbralik, koristada taheti iga päev, söögid maitsvad ja valik piisavalt suur. Basseini juures nn.baaris on hästi maitsev pitsa, olemas ka see animaator kuid õnneks mitte pealetükkiv oma tegemistega. Õhtuti toimuvad basseinibaari juures etendused ja lastele disko. Kuna Naama Bay südamesse vaid sadakond trepiastet siis kulusid õhtud peamiselt sinna. Randa viib tasuta marsa pea iga poole tunni takka. Hotelli rannaks on Wind Beach rand ja seal on kaks riffi ligidal vees ja mõnus veealune maailm. Rannas ka baar, kust sai värsket mahla ostetud ja valikus igasugu sööke. Hotellis ja hotelli rannas(minu arusaamise järgi jagati teise hotelliga) eriti venelasi ei olnud,küll aga täiega kohe kõrval rannas, kus nad oskasid nii rannas kui vees väga matslikult käituda. Randa soovitan minna suht hommikul et paremaid rannatoole veele ligemal saada. Tubade jaotusest ei oska eriti rääkida, sest meil lihtsalt vedas-olime 3-dal korrusel sviidis luksusliku vaatega Naama Bayle. Ja maksma ei läinud see midagi. Kuna me eriti toas päeval ei olnud ei tea siiani kuidas päike tuppa paistis.

Suur tänu vastuse eest! Ei oskagi kohe midagi küsida, kuigi tahaks veel midagi kuulda. Ah jaa, kuigi olite seal novembris, siis oskad äkki öelda kliimaseadme kohta- kas temperatuuri sai iseseisvalt toas reguleerida ( huvitab just jahedateks öödeks sooja keerramise võimalus). Kas sattusite sviiti täiesti juhuslikult ( või väike tipitamine, toas rohkem kui 2 inimest jne). Äkki leiad aega veel midagi hotellist kirjutada!

Jäime köigega väga rahule.Toad suured ja puhtad. Kliimasede on reguleeritav, aga meie lulitasime välja , sest toas oli nii öösel kui päeval normaalne temp. Söögid olid maitsvad ja tervislikud kui öhtused 10-12 erinevat torti kooki välja arvata. Suur valik erinevaid salateid ja alati uks kala, kana ja loomaliha roog. Lisaks hautatud juurviljad , kartulid , riis , pastad. Isegi minu toitudega pirtsutav tutar jäi rahule. Hommikused lehttaignast kupsetatud erinevad soojad pirukad olid ka vörrataud. Uhel öhtul ei olnud meie toas vett ja kohe anti uus tuba, kuna samal päeval ei oleks suudetud probleemi lahendada. Algul olime körgemas 3 korruselises osas (peamaja). Seal oli vaade kehv, aga väga suur rödu öhtupäikesega. Pärast anti tuba 2 korruselisse ossa basseinide taga ja siis oli rödu bassseinide poole ja hommikupäike . Teenindus on söbralik ja mitte pealetukkiv. Soovitan kindlasti and tippi. Nende palgad on väga väikesed .

Hotelli rannas olid voodite vahel lukustatavad seifid. Väga mönus kui on vaja uksinda rannas olla.

Kliimaseade oli jah reguleeritav ja me ikka õhtul kruttisime seda kuna päikesest põlenuna tundus jahe. Selle suure sviidi e kaks magamistuba saime täiesti tasuta kuna oli suurem seltskond ja tellitud kaks tuba, siis lihtsalt retc. küsisime kõrvuti tube. Ja tehti "spets for us". meie seltskond mõnules kui kuningakassid seal! Toas on muidugi ka seif koodiga. Personal viisakas ja tunneb pidevalt huvi kas ikka kõik korras. Pisike tip ja eesti sokolaad pani koristaja voodile tervet loomaaeda tegema... suhtuge neisse hästi, naeratage ja tänage, ja teile vastatakse mitmekordselt tagasi. Meie tuba oli peaaegu söökla peal ja sealt oli tõesti imeilus vaade linnale ja ka merele, eriti õhtul pimeduses. Käige ära ka vanas Sharmis e Old Marketis. Õhtupimeduses on seal päris põnev seigelda ja kaubelda,sellele eelneb muidugi takso hinna pikk tingimine. Söögid olid jah head ja iga hommik suur väljapanek alles sooje saiakesi. omletti sai lasta teha just sellist nagu tahad, oli ka pannkooke jt.

Millal keegi sinna Cliffi läheb? Meie seltskond läheb 17. Veebruar!

minna sharmi ja sinna hotelli, aga me oleme 3 tüdrukut ja kahtleme veel kas on turvaline ilma meesteta Egiptusesse reisida? Igasuguseid õudusjutte kuuldud. Ja tahtsin küsida selle AI paketi kohta selles hotellis?

No siis liituge meie seltskonnaga meid on 3 x abielupaarid vanuses 26 - 35. Kui ise lampi üksi ei lähe siis pole hullu. Koos on turvaline.

  1. veebruari lennuga läheme sinna hotelli (M27, N22). Kas keegi on samal kuupäeval sinna minemas? :)

Mitte ainult et naistel kolmekesi on turvaline vaid ka ühel naisel ihuüksi ükskõik millisel tänaval ükskõik millisel kellaajal (vähemalt) Sharmis ringi liikuda on Eesti mõistes absoluutselt turvaline, 2 aasta jooksul täielikult järgi proovitud. Hurghada on ehk suvalisem (avatum) koht aga Sharmi jõudmiseks peab iga egiptlane läbima nii palju kontrollpunkte, kus ta vähimagi kahtluse või märke korral võidakse bussist välja tõsta ja tagasi saata, et keegi normaalmõistuslik ei riski seal politseiga tegemist teha. Kairo kohta on küll liikvel jutte (toonitan: jutte) kus on mitte ainult naisturiste vaid ka egiptlastest neiusid tänaval või ühistranspordis käperdama tuldud, aga andeks sama võib vabalt juhtuda ka multiseksuaalselt vabas Eestis, mida siis seksuaalselt pärsitud ühiskonnast tahta.

Tõsi ka Sharmis ON mingi kildkond noori mehi nt vanal turul, kes üritavad naisturiste ära kasutada, esiteks seetõttu et eurooplane enamasti kardab nö. võõrustajaid solvata ja seetõttu me oleme liiga viisakad ja leebed ka nendega kelle käitumise puhul neile tuleks tegelikult üks korralik kõrvakiil anda, või siis ka et oleme liig kartlikud, et ennast maksma panna. Ja teiseks neil ju puudub absoluutselt reaalne kogemus Euroopa kultuurist, et mis on meie puhul vastuvõetav või mis mitte, ja nähes päev päeva järel topless neide rannas ja ka vanal turul nende jaoks pooleldi alasti naisterahvaid kes lisaks on vähemalt idaeurooplaste poole pealt piisavalt edvistava käitumisega, jääbki neile mulje, et küllap meie puhul on kõik lubatud. Enamasti siiski lähevad nad jah välja selle peale, et oleme protesteerimiseks kas liiga leebed või arad. Sest noor meesterahvas on ausalt öelda ühtviisi loll igal pool maailmas nii et ma ei näe siin ka miskit nii suurt erisust. Nii et kui kuskile sügavamatesse tänavasoppidesse uudistama lähete, siis omage karmimat iseloomu ;) ja konkreetsemat ütlemist, seda igaks juhuks küll. Üldse, kui te pole suu peale kukkunud siis mõne hea killuga lõõpijal suu kinni panna on alati teretulnud, ja ümberkaudsed naeravad siis juba teie poolt, või kui olete, siis lihtsalt ignoreerige ja kui tunnete, et teie jaoks isiklikult on üle piiri mindud või minekul siis vastavalt ka käituge. Eks osa elu koolist ole seegi :).

Kuni ca 40aastaste venelaste ja eestlaste sarnasus muide on rabav, kui vähegi aega Sharmis elada ja Eestis vähem käia, siis ei tee tänaval enam venelannal ja eestlannal vahet. Meestest veel jagab ära, et venelased on ümmargusemate ninade ja tömbima silmavaatega, eestlased veidi järsema/kandilisema näo ja olekuga. Naised aga on kõik ühtmoodi värvitud ja salgutatud peadega ning suhteliselt paabulinnu moodi riides ning ka näo tüüp on väga sarnane, oleme vist nii palju juba segunenud. Kui siis veel ka mühkamlikkus lisandub, siis tee või tina aga kohalikule selgeks ei tee, et eestlane ja venelane on eri rahvusest. Ja suhtumine venelastesse pole just parim. Paraku.

Endal minek 07.02 ( keegi veel? ) Kas kellegil on kogemusi ka selle hotelli AI paketiga? Ühest kohast öeldakse, et on kohalikud kanged alkoholid ja vein ja õlu teised ütlevad et ainult vein ja õlu ja kolmandad ei tea üldse et seal ongi AI pakett.

Saad ka pohmaka hinnas, sest baaris valatakse kokteile pool rummi ja pool kokat:D sellised väiksed pähklid:D

Kas seal ligidal on ka mingi koht kus saaks näiteks tantsida ja niisama väljas käia? Et mis ööelu seal on ning kas on? Välajspool hotellikompleksi?

Ja kas rand on korralik? Liivase põhjaga vms ?

Poed?

Saabusime sealt just pühap. öösel. Olime kuuekesi ja ööbisime selles hotellis, 2 tubades. Toad norm. puhtad, toas külmkapp, telekas, kodits. föön, käterätikud saunalinad, toad puhtad ja korralikud. Personal norm. viisaks mitte pealetükkiv. Samuti hästi turvatud. Meie aknad jäid möödasõitva maantee poolsesse külge ja ainus segav asi oli möödasõitvate autode signaalitamine, päike paistis terve päeva tuppa, kuid konditsioneeeri ei lülitanud me kordagi sisse, et õhku külmemaks saada. Olime ju päeval ära ja rõdu uks oli kinni. Kond. saab vajadusel sisse lülitada ja panna ise temp.Söögid väga norm. meil oli hommiku- ja õhtusöök. Päeval ei tulnud isegi meelde, et tahaks, sest hommikul saad ju ise võtta nii palju kui tahad ja õhtul samuti. Sooja on ka meie jaoks just paras, ilma kaitsekreemita küll ei maksa proovida, kohe kindlasti põleb ära. Merevesi mõnusalt soe. Kindlasti snorgeldage, see kes esmakordselt on see küll elamus omaette. Uskumatult ilus!!! Korallid kohe rannas ja kalad nii ilusad ja värvilised. Pealetükkivusest nii palju, et kes ikka ise suhelda ei taha, sellega ka ei suhelda. Ise pead olema konkreetne! Igatahes karta pole midagi vaja. Kuna hotellist on linna ja mere äärde jalgsi 10-15 min, siis asukoht on super. Muidugi randa käib ka buss nii sinna kui tagasi.ÖÖelu peab ikka igaüks ise otsima, kuna linn on kõrval. Tänavad on restorane täis. Igatahes tahan tagsasi ja kindlasti võimalusel samasse hotelli.

Saabusin eile sealt ning võin hotelli kohe kindlasti kõigile soovitada. Toad ilusad ja suured ja puhtad. Teenindus üldiselt hea, room service on samas küll üsna naljakas, öeldakse et 5 min my friend ja 35 minuti pärast saad siis oma tellitud asjad kätte. Asukoht on supper, trepist alla 3-4 minutit ja oled keskuses. Söök oli kah täitsa korralik, viimastel päevadel küll juba käisime mujal söömas kuna päevläbi ei kannata ühte ja sama kana närida. Basseini ääres tegutsevad 3 väga toredat noort venelast, kes siis korraldavad igasuguseid mänge ja võistlusi. ÖÖelu oli kift, seda enamjaolt ka sellepärast, et ajal mis seal veetsin sai egiptus african cup-i poolfinaali võidu ning ka hiljem võitis finaali. Soovitan kindlasti minna Pacha-se ( ööklubi ) ning kui midagi rahulikumat ja sellist eestile tuntumat muusikat soovite siis kindlasti Hard Rock Cafe. Üldmulje oli väga kift ja hotelliga oleme väga rahul.

Hotellil on nö vana osa ja ka uus. Meie olime vanemas osas (selles majas, kus söökla oli) ning toad olid avarad ja kenad. Kahjuks jäid aknad liivase ja tolmuse ehitusplatsi poole, seega oli rõdu tolmu täis. Iseenesest see ei häirinudki väga, aga tõstukite ja traktorite müra, mis algas igal hommikul seitse või kaheksa ning terve päeva kestis (sh. ka laupäeval ja pühapäeval, ainult reedel oli vaikus) häiris ikka väga-väga. Ei tea, kas olime pirtsakad (kuulsime lennukis teistelt seal hotellis viibinutelt sama), aga söögid ei maitsenud eriti. Õhtusöögid olid täitsa OK, magusasõpradele eriti sobivad, kooke oli 15 erinevat sorti... AGA hommikusöögid kohe üldse ei istunud, kõik asjad ju kitsepiimaga tehtud ja imelik lõhn ja maitse oli. Seetõttu pidime tihti väljas söömas käima. Tahaksin soovitada Dragon ketti kuuluvaid toitkohti peatänaval, kus on India, Thai ja Hiina oma kõrvuti. Thai omas saab nii-nii head toitu. Ja hotellist saab tellida endale suht odava raha eest pitsat tuppa, kohale jõuab see umbes 30 minutiga. Õhtuti teevad venelased üsna magedat "kultuuriprogrammi", aga kes viitsib vanasse sharmi minna, siis sealse turu laval on pea iga õhtu mingi show ja tõesti äge show:) Bassein hotellis on ilma soojenduseta ja veebruaris seal veel ei kannatanud ujuda, suur oli küll. Bussiga saab hotelli randa 5-10 minutiga, buss väljub iga tunni tagant hotelli eest ja on tasuta. Rannas on mõnusad rannatoolid ja isegi kapid, kuhu saad asjad luku taha panna. Vahvat reisi:)

Saabusime 27,03 Cliffist ja jäime päris rahule. Meie pakett sisaldas hommiku ja õhtusööke- valik on päris hea, kuigi oleks tahtunud rohkem rohelise valikut näha aga õhtusöök oli ok. Eriti meeldis rahvale õhtuti pakutavad magasad koogid ja magustoidud. Kohale jõudes anti meile tuba, mille kohe ümber vahetasin, kuna esimene tuba oli väga vana ja väsinud välimusega. Nad isegi ei küsinud et miks tahame vahetada vaid anti kohe valida kahe uue toa vahel, nii saimegi äsja renoveeritud toa vaatega pooleliolevale aiale. Hotell ise on puhas ja töötajad viisakad, eriti turvamehed. Koristajale jätsime ülepäeva 2$ ja shokolaadi ning tuppa tekkisid värsed lilled ja koristati ka natuke rohkem kui muidu. Julgen kindlalt soovitada ka teistele, Naama Bay keskus on 5 min kaugusel jalutades.

Tervist kõigile!

Teema pisut vananenud küll, aga ütleks ka mõne sõna. Viibisime seal perega 03.10 - 12.10.2008 a. Meid oli 2 täiskasvanut ning 2 last. Elasime kahes eraldi toas. Kuigi toad olid nii suured, et oleks ka neljakesi ära mahtnud sinna. Toad olid verandadega hotelli taha vaatega. Hotell oli korralik, puhas ning teenedus oli kah ok. Toas on ka seiff ning pisike külmik. Päevased ning õhtused animaatorite shoud olid kah korralikud. Kuigi nende sissejuhatus ning lõpetus muusika tüütas pisut küll ära. Lapsed siiamaani laulavad opa, opa, opa. Kaks basseini koos lastebasseiniga. Vesiaeroobika, võimlemine ning waterpolo olid kah täiesti olemas. Randa käis buss vastavalt graafikule, kuigi randa jala minnes kulus aega 15 - 20 min. Hotellil on oma rand, mille nimeks on Wind Beach. Käterätikud tuleb muidugi kaasa võtta, need antakse hotellis basseini jaoks. Hotell asus koheselt mingi 300 meetri kaugusel Naama Bay keskusest ja peatänavast. Hotell asub mäe peal ning sealt läks alla päris selline omapärane trepp. Trepi videot näeb siin

Pilte sai kah kõvasti hotellist tehtud kui kellegil on huvi neid vaadata siis viskan lingi siia. Süüa sai kah seal normaalselt. Meil ol pakett "kõik hinnas" põhimõtteliselt sai 5 korda päevas süüa. 3 korda põhirestoranis ja 2 korda basseini baaris suupisteid. Nii põhirestoraanis kui ka basseini baaris sai kohaliku rummi brandit colaga joodud ning ka õlut. Kohalik rum, brandi ning õlu kõlbasid juua küll. Hommikul oli omleti tegu nagu show kui neid omlette ringi pildus pannil. Ja kui lõunal või hommikul tehti makarone. Oli ka see sama moodi show. Kokkamis shou siin
. Laupäeva õhtuti söökla verandal grilliti kana ning kotlettide moodi asju. Mis olid maitsvad. Hommikusd värsked pressitud mahlad olid ka normaalsed. Algul oli pakkumises ka Sharm Holliday Resort, aga valisime Cliffi, sest Ciffis on nagu vähem rahvast. Ega selle valikuga mööda ei pannudki. Holidays polnud treppi, millest minna alla linna peale ning pidevalt olid bussist või taksost seotud.

Leidsin youtubist mingi poolakate Sharm Cliffi reklaami

Lisan siia veel paar linna vaadet antud hotelli eest

Tere

Kui just taevast pussnuge ei hakka sadama, siis ilmselt novembri alguses minek sinna hotelli. Seega küsiks hotelli kohta mõne küsimuse. Kuna abikaasa tahab tihti mingit kuuma jooki juua, siis ega hotellitoas juhtumisi veekeetjat ei olnud? Kuidas rand on (Wind Beach), kas liivase põhjaga ning on seal ka snorgeldamise võimalus olemas? Mõnes teemas on läbi jooksnud, et mujalt ostetud jooke (pudelis) ei lubatavat hotelli sisse tuua. Kas ka seal oli selliseid probleeme? Arvan, et peaks endale tervise huvides mõne sisikonda desinfitseeriva pudeli duty free'st vaatama või mõne kohaliku õlle. Ei viitsi ju koguaeg baari ka lipata, kui janu tuleb.

Tänud, kui keegi viitsib vastata.