Sheremetyevo lennujaam ja viisa

Tere! 

Äkki keegi on ise reisinud või teab täpsemalt. Ostsin lennupileti Riiast Moskvasse ja siis eraldi lennu Moskvast Manilasse. Kas transiitalas on võimalik järgmisele lennule checki in teha ja kuidas kohvritega? Väidetavalt peaks mõlemad lennud D terminalist minema.  Helistasin Venemaa saatkonda Eestis.. Üks sõbralik noormees alguses ütles, et transiitviisat vaja, aga pärast helistas tagasi ja ütles, kui riigist 24h jooksul lahkun, siis on viisavaba. On kellelgi kogemusi? 


Ette tänades 
Te

Kas mõlemad lennud on sama lennufirmaga? Kui pagasit ei oleks , siis kindlasti saaks (nn TWOV visa), ent pagasi puhul tuleb tsoonist välja minna ja see nõuab viisat. Seevastu kui firma sama, siis saaks ehk juba Riiast Manilasse välja chekkida. Ennekõike tuleks seda aga lennufirmalt uurida. Siin ka üks kogemus: https://www.seat31b.com/2014/09/the-vodka-dodge-transiting-russia-without-a-visa/

Mul lend järgmine kuu läbi Moskva ja olen aru saanud nii: 

1. Transiitviisat pole vaja, kui olla trasiittsoonis kuni 24h; 
2. Terminalid D, E ja F on omavahel õhusillaga ühendatud. 
Arusaamatuks jääb, miks peaks pagasi ära andmiseks transiittsoonist väljuma? 

Mis lennufirmadega on tegemist?

Kui esimene lend on AirBalticuga, siis suure tõenäosusega neid sinu eraldi ostetud piletid ei huvita ja saadavad pagasi ainult Moskvasse.
Moskvas sellise asjaga kogemused puuduvad, aga osades lennujaamades tegeleb ka eraldi piletite puhul pagasiga transiit check-in. Lähed tsoonist väljumata nende letti, nad võtavad su eelmise lennu pagasilipiku ja järgmise lennu pardakaardi ning võtavad ise lindilt pagasi ja annavad uuesti ära. Aga mul pole aimugi, kas nad Mokvas on nõus seda tegema.
Järgmise lennu check-in võiks kindlasti internetis tehtud olla, sest muidu on juba Riias palju seletamist, et lennule saada.

Minek Riiast on Aerflotiga ja Moskvast edasi China Southern Airlinesiga. 

Kumba oleks mõtekam helistada, kas Aerfloti või China Southerni ja sealt siis uurida, et  kas oleks võimalik riiast pagas lõpuni välja saata? 


Enne Aeroflotti, sest nemad võtavad Riias su pagasi.

Aeroflot peaks asja ikka korda ajama.Neil peaks leping hiina firmaga olema pagasi edasisuunamiseks.Lendude vahe ei tohiks muidugi väga lühike olla.Küsimus muidugi,miks peaks Filipiinidele suure pagasiga minema,käsipagasist ei piisa või???