SIM kaart e-viisaga saabujatele Indias

Tere.
Kas ja kuidas toimib Indiasse sisenemisel e- viisaga taotletav BSNL sim kaart.
Andres

Tundub, et keegi pole seda kasutanud? Mind ka huvitab. Ma muidu ostan alati lennujaamast või linnast. Lennujaamas on küll kallim, aga ma ei viitsi alati oodata, kuni poed lahti tehakse. Lendan alati Finnair'iga Helsingist ja see jõuab varahommikul. Kui siis kohe kaart osta, saab selle juba peale lõunat aktiveerida. Kui osta linnast kuskil kella 10 paiku, kui poed avatakse, saab kaardi aktiveerida alles hilja õhtul.

Siddharta, räägi palun natuke detailsemalt sim kaardi kohta. Kust ja kelle käest ostad ja mis kaarti kasutad?

Lennujaamas on vist Airtel'i või Vodafone'i lett. Täpselt ei mäleta, kuna vahel olen kasutanud üht, vahel teist. Mõlemad punaste logodega ja läheb sassi. Kui ma ei eksi, siis lennujaamas olen maksnud 1000-1500 INR, sõltuvalt sellest, mitu GB andmemahtu olen soovinud, ning mitmesaja ruupia eest kõneaega. Mul vaja suht palju helistada seal kohapeal. Viimati ostsin septembris Delhist mobiilipoest kaardi 800 INR eest ja sellel oli iga päev uus 1GB peal ja kõneaeg sellest vist 200 INR. Taas üks kahest, kas Airtel või Vodafone. Toimivad mõlemad. Kohalike käest olen saanud suht erinevat infot. Üks kiidab ühte, teine teist.
Üks asi, millega olen varem alt läinud, on uue andmemahu lisamine. Kui ostad juurde uue paketi, siis see kustutab vana jäägi. Selles mõttes see pakett, et iga päeva alguses on 1GB, on siiani olnud mugavaim lahendus. Vahel vaja teha pikki skype'i videokõnesid ja see neelab korralikult andmemahtu.
SIM-kaardi ostul on vajalik foto, mis läheb ankeedile. Mul tihti fotosid kaasas, kuna mõnes riigis on viisa jaoks vaja läinud. Samas, kui fotot pole, siis lennujaamas tegi müüja minust enda telefoniga pildi ;)
Registreerimiseks antakse juhend kaasa. Pead mõni tund hiljem helistama vastavale numbrile ja seal sisestama oma passi viimased neli numbrit. Veel paar aastat tagasi käis see asi otseselt suheldes, kus tuli kinnitada oma hotelli aadress ja toa number. Mulle väitis kord üks kõnekeskuses vastaja, et sellist hotelli pole olemas, mis mul registreeringus kirjas. Pidin natuke vaidlema ja sai asja korda. Mäletan, et isa eesnimi oli ka mingil hetkel vajalik ;) Võibolla on mõne teenusepakkujaga veel sama teema, aga vähemalt Airtel või Vodafone on nüüd küll automatiseerinud selle protsessi.

Tänud vastuse eest. Googeldasin selle e-viisaga antava bsnl sim kaardi kohta ja ametlikke uudiseid leidsin eelmise aasta algusest, et neid kaarte hakatakse väljastama, aga erinevate foorumite viimased sõnumid on vastuolulised. Mingites foorumites väidetakse, et nov keskelt neid kaarte enam ei väljastata, aga samas on ka infot, et kaartide väljastamine toimub ühest arrivalsite ala reisibüroo boxist ja suuri reklaame väljas ei ole. Võta siis kinni, kellel õigus on... seega, kui keegi lähiajal seal kandis võiks kinnitada või ümber lükata :)

Võta heaks Madizz. Ise ka ootan infot tuleviku jaoks, kui keegi on selle kaardi saanud.

Lennujaamas on Vodafone putka. SIM maksis 600 ruupiat. Aktiveerimine oli paras jama, kuna aktiviseemiskõne võttis vastu nii hirmsa ktsendiga inglise keeles rääkiv härrasmees, et me ei saanud üksteisist üldse aru... Aga Siddhartha, kui soovid on mul kehtiv SIM ära anda, sel ongi see 1 giga iga päev datat ja tasuta kõned Indias veel terveks nädalaks. Uesti laadimine maksab ainult 200 ruupiat kuuks!