Sir Richard Branson lõi lennufirma Virgin Nigeria

Karismaatiline ettevõtja, Virgini-nimelise firmadeketi järgi tuntud Sir Richard Branson plaanib Aafrikat vallutama hakata. Tema ja Singapore Airlines´i ühislennufirma Virgin Atlantic ning Nigeeria investorid on loonud Virgin Nigeria nimelise lennukompanii. Esmalend liinil Lagos-London (Heathrow´le) toimub 28. juunil. Nagu www.virginnigeria.com kirjutab, hakatakse teenindama nii riigisiseseid, regionaalseid kui rahvusvahelisi lennuliine. Seejuures on plaanis avada otseühendused Euroopa, Aasia, Lähis-Ida ja Põhja-Ameerikaga. Virgin Nigeria kasutab lennukeid Airbus 320 ja 340. Proovisin teha broneeringut augusti keskpaika ja turistiklassi hinnaks Londonist Lagosesse ning kaks nädalat hiljem tagasi tuli 865 naela ehk ligi 25 000 kr... Rohkem ei proovinud, kuid loodetavasti pole see ikka tavahind.

ei tea mitme miljoni taalaga ta pidi selleks musti murjaneid määrima, et need lennuload ja tegevuslitsentsid annaksid. Äri ajamine sealses keskkonnas on vist äärmiselt närvesööv ettevõtmine.

Kuigi Sinu küsimus on ilmselt retooriline, leidsin siiski uue lennufirma kodulehelt veidi infot. Nimelt on esmane investeering 50 mln dollarit, millest pool tuli siis Virgin Atlanticult ja ülejäänu Nigeeria investoritelt (see sõnapaar paneb küll muigama). Koguinvesteering uude lennufirmasse võib aga kodulehe andmeil ulatuda üle miljardi dollari piiri, mis tähendab ikka päris suure kompanii ehitamise plaani.

nagin Gatwicki lennujaamas lennukit ka,kole pisike tundus nii pika lennu jaoks.

proovisin teha broneeringut veebruarikuusse, ühe pileti hinnaks tuli ca 13 000 EEK

Lendasin Aafrikas Virgin Nigerian'iga kaks otsa. Täiesti kabedad lennukid, mõlemal korral oli Airbus 320, suht uued ja viisakad. Lendurid olid valged, mõned stjuuardessid ka. Sai ennast päris koduselt tunda :) Kui keegi VK-ga Aafrikas lühikesi otsi lendab, siis: kui söögiks pakutakse valikut "sandwich or sausage" (või "tuna-fish or beef"), siis valige esimesed variandid. Aafrika loomaliha käib vähemalt mul reeglina jube pikalt suus ringi - seal ei jäeta ju midagi üle ja noh soolikad ja kõõlused lihtsalt hakkavad suus ringi käima. Erinevalt tuunikala saiast :)

Nigeeria piletid saab 17-18 tuhande eest. e- tagasi. kuid kui seal pole just äri ajamas või vabatahtlikuna ametis siis mida kuradit sinna ronida.
Kohalikega on võimalik äri teha ,kui on raha ja kui neid on võimalik surmaga ähvardada.Vastasel juhul lasevad nad varem või hiljem teid kõikki põhhhja,varastavad teie äri idee ja soperdavad selle ruttu ka ära (ainus lohutus) elasin seal kuu . kohtasin ka kohalikke pakkujooksnud eestlasi(või mis iganes neid seal kinni hoidis) üldiselt mõttetu koht . Aga turg on suur ei saa laita, ja raha on ka sitapeadel rohkem kui me usume.
Kokkuvõttes - olege Nigeerlastega ettevaatlikud . nad pole niisama sellist kuulsust saavutanud. Kõrval on seal palju riike kus on mõnus olla, minge sinna parem.