Sloveenia-Horvaatia piir

Kas kellelgi on kogemusi Sloveenia-Horvaatia piiriga? Kas viisat ikka saab piiri pealt osta? Tehaks tünga ka?

Mingil ajal pidi Horvaatia viisavabaks muutuma. Kuulujuttude järgi veel enne sügist. Piirilt ostmine vist ei toimi, seega tuleks enne viisa valmis teha. Välisministeerium ehk teab täpsemalt.

einar einar14@mail.ee

Ei saa. Horvaatiasse sõiduks oleks parem omada viisat muidu kotivad sind raha omamisega (mia peaks palju kaasas sellisel juhul olema). Kuid mais sõlmiti kokkulepe Horvaatiaga viisavabaks suhtlemiseks, mis jõustub niipea kui mõlemad parlamendid lepingu ratifitseerivad. Täpsemalt leiad teavet www.vm.ee konsulaarinfo alt.

Maili

piirilt saab ja hind ca 10 dollarit, kuid neile üldiselt meeldib sind peedistada ja pappi peaks olema vist vähemalt 250 doltsi ette näidata. Muidu on nad ikka piiril lõbusad, üks sõber näiteks võeti aluspükste peale ja puha.

karli

....lõbusad ollakse seal kandis üldiselt alati(nii lennujaamades, kui ka maa piiril) Ungarist lahkudes peedistati mind üks kord päris tõsiselt vaatamata sellele, et olin perega. Kõige rohkem käis neile närvidele see kuidas on võimalik, et eestlasel on uus maastiku auto.............pärast mitmetunnist jahumist( laste nutu saatel) siiski õnnestus see neile selgeks teha.

Antu

Olen küll ületanud Horvaatia ja Sloveenia piiri mitmeid kordi, kuid minult viisat ei nõutud. Võib-olla oli asi selles, et mul oli töötõend ette näidata, mis päästis kõik teed valla, või oli asi selles, et viisat polnud vajagi...

Seitse aastat tagasi nõuti viisat!

kas käisid ka mai keskel Itaalias......

Mina käisin seal eelmine suvi ja see suvi. Viisat ei nõutud (kui lähed rahvusvahelisest piiripunkktist, minu puhul läksin siis rannikualalt). Kontrollisid küll tihti, kas Eesti on ikka Euroopa Liidus. Kui piir pole rahvusvaheline, läheb küll roosat passi (vähemalt sloveenlastel) vaja, arvatavasti meil viisat. Nii olen mina aru saanud. Suvel saab päris tihti horvaatia poolel käidud.

Eesti passi omanikel probleemi pole, eesti venelastel peab viisa olema ja piiri pealt seda osta ei saa.